Dub 212016
 

Mnoho včelařů se zamýšlelo nad možnostmi spojit léčivou sílu medu a konopí. Francouzský včelař ovšem dokázal to, co nikdo před ním. Včelař Nicolas Trainerbees se již od mládí léčil s pomocí konopí a byl vždy milovníkem přírody. Mimo jiné byl fascinován včelami, které chová. A tak není divu, že se rozhodl spojit dva svoje zájmy a vytvořil produkt, který vzbudil četné ohlasy – „cannahoney“, nebo-li konopný med! Nicolas si zvolil pseudonym Tranierbees – trenér včel – nikoliv náhodou.

Nezůstal totiž jen u pozorování včel, snažil se je naučit něčemu novému. Pomocí svých metod dokázal včely například naučit, aby včely nosily snůšku z cukrů z ovoce, na místo z klasických rostlinných zdrojů. Stejně tak naučil včely užívat pryskyřici z konopí, ze které pak vzniká konopný med. Nicolas začal včelařit, když mu bylo 20 let. Nyní je mu 39, má 30 úlů a pracuje se svojí ženou ve Francii. Nicméně plánuje pokračovat ve svojí práci ve Španělsku, kde zákony nejsou tak striktní k marihuaně a kde bude moci lépe zkoumat vlastnosti konopného medu.

Konopný med voní po rostlině a barva se mění oproti klasické barvě medu do zelena, žluta či bíla. Med v sobě kloubí léčivé vlastnosti včelího produktu a konopí. Včely, které vytváří konopný med, nejsou přitom kanabinoidy ovlivněné, protože ve svém organismu nemají endokanobinoidní systém. Podívejte se na Nicolasův facebook, instagram či youtube.

Zdroj: http://www.radostnezpravy.cz/konopny-med-uspech-francouzskeho-vcelare/

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk

 Publikoval 7:58

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.