Pro 312015
 

Důvodů, které mohou vést k problémům s plodností, je mnoho, takže i určitý způsob léčby může pro někoho fungovat a pro někoho ne. Z mnoha stran již bylo slyšet znepokojení nad tím, že někteří doktoři velice rychle předepíší nějaký hormonální lék na léčbu plodnosti bez toho, aby se zabývali jinými možnostmi. Někdy přitom stačí změna životního stylu, zhubnutí nebo změny v jídelníčku, aby došlo k výraznému zlepšení plodnosti jak u mužů, tak u žen.

Také bylo dokázáno, že některé bylinky můžou mít blahodárný účinek na schopnost párů počít miminko. Některé z těchto bylin jsou již po staletí velice úspěšně užívány. Tyto bylinky by mohly být v závislosti na povaze problému a za předpokladu, že jsou správně užívány, tou správnou odpovědí pro mnoho neplodných párů.

Večerní petrklíčový olej

Tento olej, obsahující esenciální mastné kyseliny, pomáhá tělu s tvorbou kvalitního děložního hlenu, bez kterého se spermie nejsou schopné přes vejcovod dostat k vajíčku. Pravděpodobnost otěhotnění se zvyšuje tím, že spermie déle vydrží, jestliže je děložní hlen kvalitní.

Ženšen

Tato bylina je již dlouho známa svým pozitivním vlivem na erekci. Pozitivně ovlivňuje libido, a taktéž zlepšuje mobilitu a počet spermií.

Saw Palmeto (serenoa plazivá)

Má celkově pozitivní účinek na mužské reprodukční orgány. Je dobrá na prostatu a pomáhá zvyšovat sexuální touhu.

Lněný olej

Je prospěšný jak pro muže, tak pro ženy. Má pozitivní vliv na tvorbu zdravých spermií a v některých případech působil lněný olej také pozitivně na léčbu impotence. Ženy užívající lněný olej mají lepší hormonální rovnováhu a pravidelnější menstruační cyklus.

Květy jetele

Pokud se jedná o zlepšení plodnosti, mnoho bylinářů si velice cení jetel. Tato rostlina pozitivně ovlivňuje hormonální rovnováhu a navíc dodává tělu spoustu důležitých látek podporujících celkové zdraví, což je při snaze otěhotnět také velice důležité.

Andělika čínská

Tato bylinka je velice oblíbená v čínské medicíně. Nejlepší je užívat ji v kombinaci s ostatními bylinkami podporujícími plodnost. Dle některých léčitelů patří tato bylina k nejvíce rozšířeným a zároveň k nejefektivnějším, co se zvýšení plodnosti týče.

Damiana

Damiana pomáhá zvýšit plodnost ženám, které mají nízkou hladinu estrogenu. Dále se také využívá k léčbě nemocí souvisejících s reprodukčními orgány jak u mužů, tak i u žen. Navíc zvyšuje sexuální touhu.

Kopřiva

Kromě toho, že listy kopřivy jsou velice prospěšné pro celkové zdraví, přispívají také k hormonální rovnováze.

Listy maliníku

Tato bylina je, co se týče léčby plodnosti, vysoce ceněna. Je prospěšná hlavně pro ženy, jelikož má pro svůj vysoký obsah vápníku také pozitivní vliv na kosti. Bylo prokázáno, že nejefektivněji působí v kombinaci s jetelem.

Drmek

Existuje vlastně mnoho druhů této byliny, proto se před užíváním poraďte se zkušeným bylinářem. Tato bylina musí být užívaná po dobu několika měsíců před otěhotněním. Má však pozitivní vliv na hormonální rovnováhu a menstruační cyklus. Drmek se nachází také v některých tabletách a výživových doplňcích, které lze zakoupit v lékárně.

Účinek bylinek na plodnost

Bylinky používané ke zlepšení plodnosti mají tedy několik pozitivních účinků:

poskytuji živiny pro dělohu,
regulují hladinu hormonů,
zlepšují pravidelnost menstruačního cyklu,
zlepšují kvalitu a zdraví spermií,
zvyšují sexuální touhu.

Některé z těchto bylinek musí být užívány delší dobu, než začnou působit jejich účinky. Výsledky jsou znatelnější, jestliže některé z bylin připravujeme společně v jednom nápoji. Informace týkající se množství a způsobu použití těchto, ale i dalších bylinek určených ke zlepšení plodnosti lze najít na internetu, nebo v obchodech se zdravou výživou.

Tyto byliny pomohly při problémech s plodností již mnoha lidem. Když je budete správně užívat, mohou pomoci i vám.

Autor: přeložila Viktoria Kopecká
Zdroj: www.methodsofhealing.com

 Publikoval 10:22

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.