Lis 062015
 

V dalších dílech našeho seriálu budeme věnovat pozornost významným prorokům či věštcům 20. století, kteří dokázali předpovědět události jak politické, tak osobního charakteru. Jeden muž a dvě ženy vešly do dějin jako ti, kteří viděli a věděli víc než ostatní – bohužel ne vždy byla jejich proroctví vyslyšena.

Edgar Cayce

Tento Američan měl zvláštní způsob věštění, kdy se pomocí vědomého spánku přesunul do stavu, v němž dokázal vidět budoucnost. Svými věštbami reagoval na otázky jednotlivých lidí, kteří za ním přicházeli a žádali ho o odpovědi.

Mezi jeho naplněná proroctví patří Černý pátek roku 1929 i následná finanční krize, podobně jako ostatní věštci předpověděl druhou světovou válku. Na rozdíl od jiných osobností, které mají dar vidět budoucnost, Cayce předpovídal i některé vědecké objevy.

Edgar Cayce patří k jasnovidcům, kteří předpověděli třetí světovou válku, vzniknuvší z několika drobných konfliktů. Jelikož je v dnešním světě válečných konfliktů více než dost, můžeme jen doufat, že se jeho věštby nenaplní.

Tento jasnovidec však zastával názor, že věštba ukazuje pravděpodobný scénář, ale že do běhu dějin může člověk zasáhnout díky své svobodné vůli. Pro člověka je to jistě dobrá zpráva – nikdy není pozdě usilovat o změnu toho, co se kolem nás děje.

Zdroj: Zahady-zdravi.cz

 Publikoval 12:09

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.