Pro 112014
 

První muž, který se prošel po Měsíci, Neil Armstrong, zemřel na selhání srdce. Pro mnohé z nás je americkým hrdinou. Jeho procházka po povrchu Měsíce byla přenášena televizními stanicemi do celého světa. To, co tam tenkrát zažil, bylo ale poznamenáno dvouminutovým tichem v rádiu, které překvapilo posluchače a podpořilo mnoho teorií o tom, co se stalo.

Podle vládních dokumentů a fotografií, které údajně unikly na veřejnost, Armstrong neviděl jen krajinu Měsíce, přenášenou televizí miliónům lidí, ale něco mnohem významnějšího. Podle znalců NASA a amatérského radiového odposlouchávání přenosu změnilo to, čeho byl Armstrong svědkem, jeho další život a vedlo to k jeho odchodu z řízení lunárních misí. Podle těchto uniklých dokumentů pozorovaly Apollo 11 při přistání a Neila Armstronga a Buzze Aldrina, jak chodí po Měsíci, dvě velké mimozemské lodě. Tehdy nastalo dvouminutové ticho v radiovém vysílání.

Podle NASA byl problém na jedné ze dvou televizních kamer, která se přehřála a přerušila příjem. Armstrong a Aldrin měli však ve skutečnosti vidět to, co pozorovalo je. Podle operátorů radiového vysílání se v tu chvíli ozvala z Apolla 11 do hlavního štábu NASA v Houstonu tato slova: „Oh bože, tomu byste nevěřili! Je tu další vesmírná loď. Jsou tu na Měsíci a pozorují nás!“ Měly dvě minuty ticha zakrýt to, co Armstrong skutečně viděl? To už se bohužel nedozvíme.

Karel Rašín, ufolog a badatel České exopolitiky
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

Časopis si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk

 Publikoval 12:03

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.