Pro 112014
 

Kateřina Marie Posoldová poskytuje od roku 1998 astrologické konzultace, vede kurzy a semináře, přednáší na esoterických festivalech. Přispívala do časopisů Astro, Magický svět, Regena, Yellow. V této rubrice ráda zodpoví Vaše dotazy, které zasílejte mailem: prispevky@astrolife.cz či na telefonní číslo 777 157 435. S dotazem uveďte datum, hodinu a místo narození.

Uveřejněné odpovědi jsou bezplatné.

Paní Kateřino, měl jsem těžký pracovní úraz. Potom jsem od rozvodu, dost let, neviděl své dvě dcery. Se současnou manželkou si nerozumíme, nar. 9. 2. 1971. Podléhá spíše cizímu vlivu a někdy mi dělá ze života peklo. Uvažuji o rozvodu. Bydlím ale na ubytovně svého zaměstnavatele a v práci se také vztahy vyhrocují. Mám silný pocit, že se mi mstí bývalá manželka a její rodina. Ptám se tedy – dojde ke zlepšení vztahů v práci? Mám se rozvést? Dojde ke změně vztahů s mými dcerami (nar. 23. 11. 1987 a 1. 5. 1990). Miroslav, nar. 21. 7. 1960, Poprad.

Pane Miroslave, trpíte složitými problémy v partnerském a rodinném životě. Při pohledu na váš horoskop se tomu vůbec nedivím, vysvítá z něho velmi silná emocionální přecitlivělost. Máte totiž v Raku nejen Slunce, ale i Lunu, Černou Lunu a Merkura. Jste tedy příkladným prototypem všech Račích vlastností, což je velice obtížné v běžném rodinném žití. A k tomu ještě konjunkce Luny s Černou Lunou vyvolává občasný pocit zrady či zmařených snah směrem k ženskému pokolení ve vaší rodině.

Pokud si přejete zlepšit vztahy s dcerami, s manželkou, či navázat nový partnerský vztah, je nezbytné, abyste se zamyslel nad vlastním přístupem a svými povahovými vlastnostmi, jež vám brání prožívat šťastný partnerský život. Popíši vám obecně některé problémy znamení Raka ve vztahu k rodině. Neberte si vše osobně, bude to poněkud nadnesené, ale zamyslete se nad tím. I když je známo, že Rak je nejsilnější rodinné znamení, jeho rodinný život bývá většinou problematický právě vinou neúměrného lpění na rodině a partnerce. Rak je citlivé, velmi zranitelné znamení, má měkké jádro, chráněné tvrdým krunýřem. Pro své milé udělá všechno na světě a dá jim veškerou lásku a péči. Totéž ale vyžaduje od nich. Pokud to nedostane, často se zarputí a ještě po létech vyčítá všem kolem, jak jsou nevděční a jaké křivdy mu napáchali. Problémem bývá, že si Rak neřekne o to, co od někoho očekává, ale pak je velmi dotčen, když to nedostane. Kdo to má ale uhodnout?  Všichni známe věčně si stěžující Raky, jak se k nim rodina špatně zachovala a co jim kdo kdy nepěkného udělal. Znám ale i Raky, kteří z této emocionální, dětinskosti dokázali dospět, poznali vlastní cenu a vědí, že je mají druzí rádi, aniž by jim to museli stále dokazovat. Už nikomu nic nevyčítají, ani si nestěžují, vše zpracovali, přijali a odpustili, mají klid v duši, jsou obklopeni milující rodinou a vztahy se jim daří. V tom je i vaše naděje.

Krátce se podívejme na srovnání horoskopů s vaší paní. Vaše žena je typ jang, s převahou mužských energií, zaměřených vně, a vy jste typ jin, přijímající, cituplný. I tak si lze vzájemně vyjít vstříc a doplňovat se. Mimo to máte v horoskopu neharmonický aspekt, který vás nutí k představám ženy jako ideální, téměř nadpozemské bytosti, k níž je nutno shlížet jen s obdivem a taková žena není z tohoto světa. Pokud se vám podaří na sobě zapracovat, váš rodinný a partnerský život by se měl za rok až za dva rozjasnit, s dcerami to tak brzy nebude, ty jsou zatím nadlouho od vás vzdálené. Přeji vám hodně štěstí!

Ing. Kateřina Marie Posoldová, astroložka, numeroložka a hermetik
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

Časopis si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk

 Publikoval 11:58

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.