Říj 212014
 

Zabývám se výkladem tarotu a karet mll. Lenormand už několik let. Výklad je pro mne především psychologickou záležitostí a snažím se, aby při nich lidé objevili svoje vnitřní dítě. Záleží mi na tom, aby ode mne odcházeli s klidnou duší a nadějí. Výklad je tedy pro mne pohlazení po duši, rozhovor, setkání, důvěra – naděje, že můžu jít dál… Myslím, že pokud lidé nemají vážný problém, není nutné do karet nahlížet jen ze zvědavosti, připadá mi to, jako dráždit hada bosou nohou.

Všichni přeci známe pohádku o 13. komnatě a tohle přísloví mi připomnělo jeden příběh: Do křesla se posadila mladá sympatická žena. Žije už několik let s tzv. Osudovým mužem – je mladý, krásný, inteligentní, vzdělaný, projevuje mé klientce lásku a péči, má rád jejich společného syna. Třešničkou na dortu je, že umí vydělat peníze a o svoji rodinu se dokáže postarat. Není lakomý a ke své tchýni se chová s úctou. Z pohledu nás žen tedy princ na bílém koni. Jaká krása…

Avšak ta mladá žena naproti mně není šťastná a naopak sedí jako na trní a očekává, co jí řeknu. S radostí si vyslechla má slova a ujištění, že má tolik potřebné štěstí a její partner ji opravdu miluje a na nic si ,,nehraje“. Dělá mu radost, že jí může dělat radost. Usmívala se, ale přesto jsem v jejích očích viděla a cítila na svém těle její strach. Proč? Zatím ji tento muž nezklamal a z výkladu bylo zřejmé, že ji ani zklamat nechce. Nemá totiž důvod – je s ní šťastný. Proč tedy ten strach?

Moje klientka byla před lety u kartářky a ta jí předpověděla, že až se svým třetím partnerem bude „opravdu“ šťastná a tento byl „teprve“ tím druhým. Její strach tedy vyplýval z věštby, kterou si před lety vyslechla. Čeká ji proto nelehký úkol – propustit svůj strach a žít život v přítomnosti, užívat si každého společného dne, každé společně strávené chvíle. Minulost propustit a zbytečně nenahlížet do budoucnosti, spíše se na ni těšit a na to, co zajímavého ji ještě čeká.

Svým strachem, následnou žárlivostí by časem opravdu o svého partnera mohla přijít, protože to, čeho se nejvíce bojíme, si přitahujeme do života jako magnet. Od její návštěvy uplynul už rok a tak věřím, že si má slova „vzala k srdci“, propustila strach a naučila se být šťastná. Strach je nemoc a nedovolme, aby nás pohltila a otrávila naše tělo i těla lidí, které máme rádi.

V tomto roce máme tu nejlepší příležitost najít sami sebe, chovat k sobě úctu a vážit si našeho bytí. Síla, kterou tímto získáme, nám už zůstane a my se můžeme směle dívat do zrcadla a do očí bytostí světa. Přeji nám všem, abychom se naučili být šťastní. Emilie.

Emilie Didi Bertová, kartářka a terapeutka
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

Časopis si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk

 Publikoval 10:02

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.