Říj 132014
 

Mým rodným městem je Česká Třebová, která se nachází na úpatí Moravy a Orlických hor. A právě na okraji tohoto města je místo, jemuž se říká Hory. Musí se tu jít do velkého kopce a kousíček lesem. Kdysi tady stávaly lázně pojmenované po Boženě Němcové, teď je tam příjemná restaurace, takové poutní místo plné klidu.

Asi tak sto metrů výše odsud je po levé straně kaplička, kde vyvěrá uzdravující pramen, a hned nad ní je ještě jedna kaplička, pak kostelíček a po pravé straně jakási chýše, která bývá někdy otevřená. Leží v ní svatá Bernadeta z francouzských Lurd. Lurdy, jak známo, jsou proslavené léčivou vodou, a Bernadeta byla prohlášena za svatou, neboť je i teď po více než 150 letech od své smrti stále krásná bez jakékoliv balzamizace. Proč to všechno vyprávím? Rozhodla jsem se, že sem pojedeme pro vodu mamince, které se pořád točila hlava a měla závratě. Sama pro sebe jsem si řekla: „A dost!“ Pořád tam jezdíme k bratrovi, ale tentokrát i mamce to říkalo – nikam jinam, než tam.

Zatímco maminka si sedla do restaurace, já s malým jsme vzali kanystry a vyrazili nahoru. Svíčku jsme neměli, a tak jsme cestou natrhali květiny, položili je na kapličku a poděkovali. V tom mě začalo mrazit po těle a Patrik tiše špitl: „Mami, tady je to divný. Ta paní se směje a mává na mě rukou. A vůbec, celý obrázek se hýbe…“ V duchu jsem si proto řekla: „Já cítím, slyším a ty vidíš. To jsme ale dvojka.“ A pak už jsem pokračovala nahlas: „To nám Panenka Marie požehnala vodu.“

Jakmile jsme přijeli domů, maminka si ve vodě umyla hlavu a druhý den jsme ji všichni pili. A pak přišel zázrak, který nechci zakřiknout, ale po „motejlici“ maminky není ani památky. Doma jsme teď svěží a více šťastní. Podle pověsti měla kdysi dávno zdejší kněžna dva syny, do kterých uhodil při projížďce na koni blesk. Jednoho zabil a druhému přerazil páteř. Po určité době dala proto kněžna na místo, kde se to stalo, obrázek Panenky Marie a nedlouho poté tu vytryskl pramen. Mladý kníže se v něm vykoupal a jako zázrakem mohl vstát z křesla. Jeďte se tam proto podívat a naberte si vody, kolik potřebujete. Je to Boží dar bohatství. Proto ho nehledejte nikde jinde. Máte ho každý v sobě a léčivá voda z tohoto pramene Vám jej probudí v srdci natolik, až poznáte, že všichni tvoříme jeden Vesmír.

Eva Večernice Vyšínská, věštkyně, terapeutka a exorcistka
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

Časopis si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk

 Publikoval 10:06

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.