Říj 132014
 

V posledním trimestru těhotenství je vhodné se začít připravovat na porod. Například s pomocí silicových olejů lze zmírnit emocionální stresy a tělesné problémy, k nimž dochází jak během těhotenství, tak i po porodu. Alternativně lze oleje používat jak k inhalaci, tak do koupelí. Přináším vám několik rad a postřehů z naší praxe, jak nejlépe zklidnit emoce a nastolit klid nejen těla, ale i duše.

Většina porodních bolestí, zvláště při porodu prvního dítěte, je způsobena napětím a nepružností svalů děložního hrdla a ořití, což může způsobit i jejich natrhnutí. Tady pomůže aplikace silicových olejů uvolňujících svaly v rostlinném nosném oleji. Pokud se bude tato procedura provádět denně několik týdnů před předpokládaným datem porodu, stanou se svaly pružné a měkké. Postačí si vtírat dvakrát denně trochu směsi do okolí ořití a masírovat  poševní vchod prsty, aby se roztáhl, změkčil a snížilo se tak riziko natržení.  Jak se břicho postupně zvětšuje, je dobré roztírat směs silicových olejů na stále větší plochy, aby se zabránilo zjizvení po vytažené kůži. Nejvhodnější kompozicí pro tyto účely je levandulová směs první pomoci (zn. Hanna Maria), jež pomáhá uvolňovat napětí a křeče. Současně dezinfikuje oblast děložního hrdla a ořití, a tím napomáhá zlepšit pH a zabraňuje nepříjemnému pálení.

S blížícím se termínem porodu je každá budoucí maminka více vnímavá na okolní nálady a emoce. V tomto případě je zapotřebí použít esenciální kompozici Indigo (zn. Hanna Maria) a nebo kompozici esenciálních olejů Země (pro posílení imunity), nejlépe v rozprašovači do prostoru nebo jako osobní parfém.

Aromaterapie v porodnici

Císařský řez:
Aromaterapie může velice účinně napomoci při těžších porodech, například císařském řezu. Jizvu je už druhý den po zákroku vhodné mazat antiseptickým olejem s levandulovou směsí první pomoci (zn. Hanna Maria – 3. Čakra antiseptická směs a Levandulová směs první pomoci). Jizva se pak hojí velice rychle. Jizvu éterické oleje vyživují, zcelují a jizva bývá bez okolního zarudnutí. Podlle zkušeností našich klientek je možné velice rychle vysadit léky proti bolesti.  Rána je sice citlivá, ale snesitelná.

Po dlouhém a vyčerpávajícím porodu v kombinaci se starostmi o miminko je nutný dobrý spánek. Levandulový olej pomáhá relaxovat a osvěží. Po porodu je dobré si udělat dost času samy na sebe a investovat také do kvalitních prostředků péče o pleť.

Bradavky:
Bradavky lze taktéž mazat éterickým olejíčkem „Levandulová směs první pomoci“. Nemusíte mít obavy z reakcí miminka, které velice dobře reaguje na vůni i chuť levandulky. Miminko je naopak klidnější a spokojené. Maminka má pro změnu bradavky bez jizev a malé ranky se velice rychle hojí.

Prdíky u miminka:
Velice účinná je kombinace olejíčku Kov (zn. Hanna Maria ) a čaje Kov – pro klidný spánek. Olej se kápne na bříško a lehce vmasíruje ve směru hodinových ručiček. Většinou se do půl hodiny, výjimečně do dvou hodin, bříško uvolní a dost často i s „pokladem v plence“. Olejíček krásně hojí i škrábance od nehtíků a rychleji mizí potničky. Pokud maminka plně kojí, pak pije čaj na noc (ne přes den). Pití čaje nejen pomáhá miminku uvolňovat napětí ve střevech, ale zároveň napomáhá i samotné rodičce k obnovení funkce střev.

Hanna Maria, aromaterapeutka a lektorka
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

Časopis si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk

 Publikoval 8:40

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.