Kvě 212010
 

Čarodějky procházejí dějinami lidstva od nepaměti. Byly to léčitelky, porodní báby, soudkyně, rádkyně, prostě šamanky. Proto jsou všechny čarodějky „pohanky“.

Jejich víra je prastará. Starší než všechna náboženství světa. Sahá až do doby kamenné. Je to víra v přírodu, vesmír a život. S příchodem nových filosofií byla tato stará pohanská víra vytlačována jinými. Proto byly také pohanské čarodějky později označeny za zlo. Pravdou však zůstává, že ani posledních dva tisíce let tuto starou moudrost nevyplenilo, nezničilo. Naopak je dodnes zakódována do nejrůznějších zvyků, které neustále dodržujeme. Pohanské zvyky se totiž dokázaly přenést z matky na dceru až do současnosti, což nelze pominout. Je v nich velká síla a mají obrovský vliv na náš život, na naši psychiku.

Marcela Košanová, čarodějka

 Publikoval 19:43

  2 komentáře na “Marcela Košanová: Všechny čarodějky jsou pohanky a jejich víra je starší než všechna náboženství světa”

  1. Dobrý den,četla jsem o Vás a Vašich čarodějnicích. Ráda bych navštívila Váš sabat.Čarodějnice mne velmi zajímají a ráda bych se jí v tomto životě stala. I když už mi pár lidí řeklo,že už jí jsem.Opravdu a beze srandy mne to zajímá a mám k nim blízko. Děkuji předem za odpověď,kde se na sabat přihlásit.Mějte se kouzelně. Petra Linhartová

  2. Dobrý den, hledám spolužačku Petru Linhartovou z Jeseníku. Tato stránka na mě vykoukla při zadání jejího jména. Nejsi to ty?

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.