Srp 222014
 

Leonid Ksanfomaliti tvrdí, že objevil život na Venuši. Tento profesor z Institutu vesmírného výzkumu v Moskvě a člen Vědecké ruské akademie nedávno publikoval svá zjištění v časopisu „Solar System Research“, kde tvrdí, že fotografie z ruské sondy Venera 13 z roku 1982, jež tam přistála, ukazuje život na Venuši. Ksanfomaliti míní, že se na snímcích objevují objekty, zvláště blíže nespecifikovaný diskovitý objekt a další s tvarem těla škorpióna, jež se vynořují, kolísají a mizí.

„Co kdybychom zapomněli na současné teorie o neexistenci života na Venuši. Pojďme směle říci, že morfologické znaky těchto objektů umožňují tvrdit, že jsou živé,“ nabádá Ksanfomaliti. Technický výzkumník a plánovač misí při středisku vesmírných letů na Mars při Arizonské státní univerzitě Jonathon Hill ale o závěrech Ksanfomalitiho pochybuje. Hill zpracovává mnoho snímků pořízených během misí NASA, takže je obeznámen s prohlížením fotografií z přistávajících sond. Je toho názoru, že objekt ve tvaru disku nebo „kraba“ jsou jednoduše mechanické komponenty.

Zastává teorii, že jde o kousky přistávajícího modulu, jež se odlomily. Názor NASA je obdobný – objekty podobné „krabu“ na fotografiích jsou kryty kamerových čoček, které ze sond Venera odpadly, a těleso ve tvaru škorpióna je jednoduše digitální šum na snímcích. Tak co myslíte? Nezpochybňuje NASA příliš rychle myšlenku života na Venuši?

Karel Rašín, ufolog a badatel České exopolitiky
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

Časopis si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk

 Publikoval 10:49

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.