Čvc 282014
 

Už řadu let se věnuji tarotu a jeho symbolice, pořádám semináře a poslední dva roky se zaměřuji také na symboliku barev a kresby podvědomí. Kolikrát si s kolegyněmi říkáme, že už lidé stejně všechno ví dopředu, a tak jsem se rozhodla Vás přesvědčit, že je tomu tak. Přišla ke mně paní, která mě navštěvuje pravidelně. Abych oživila naše sezení, poprosila jsem ji, aby místo vybírání karet vzala pastelky a kreslila.

Paní se zdráhala, že kreslit neumí. Odpověděla jsem jí, že si budeme hrát, nic víc. V jejich očích jsem cítila zklamání, ale nakonec jsem ji přesvědčila. Většinou u mě lidé tráví 60 až 120 minut. U ní šlo skoro o čtyři hodiny, kdy jsem ji nemohla dostat od papíru a pastelek. Po tomto kreslícím maratónu odcházela nadšená a odpočatá. Pochopila, že vlastně svoji cestu zná. Přišla na to, kde je skryt problém a začala na tom pracovat. Po půlroce se účastnila mého semináře – Symbolika barev a čísel, nic si však nepsala, jen celé dva dny prokreslila. Říkala, ať jí necháme, že chce jen kreslit. Kdybyste viděli její nádherné výtvory, pocity, které umí vyjádřit… Pokud se mi poštěstí, chtěla bych vydat její karty s nádherným vyjádřením různých energií. Paní už ke mně chodí akorát ukazovat své obrazy a já jsem moc ráda, že našla sama sebe a svoje poslání.

Na vše, co chcete vědět o vaší přítomnosti, minulosti a budoucnosti, na to se lze zeptat vašeho podvědomí. Víte a dokážete to ztvárnit i pomocí pocitu. Chcete si to právě teď vyzkoušet? Připravte si pastelky minimálně dvanácti barev, papír A4, jedno jestli na ležato či nastojato, tak jak budete chtít. V klidu se posaďte a nepřemýšlejte, co máte kreslit, nebo, že to neumíte. Nejde tu zdaleka o umělecké ztvárnění, spíše o pocit, který budete čmárat na papír. Namalujete na něj jen to, co cítíte. Budete kreslit na jeden papír asi 12 symbolů nebo obrázků. Začněte malovat kdekoliv Vás napadne. Vždy si symbol, který malujete, označte číslicí určenou k energii, kterou kreslíte.

Můžete kreslit sami, ale ve skupině, každý na svůj papír. Přečtěte si název, který budete malovat. Nepřemýšlejte moc o barvách a tvarech, vezměte pastelku, která vám padne první do oka a zkuste namalovat pocit. U klientů nechci, aby malovali postavičky, obličeje, domečky či autíčka. Ať namalují třeba čáry, kroužky, jednoduché obrazce, různé tvary… Lze malovat jeden symbol i více barvami. Znovu opakuji, začněte malovat na papír kdekoliv.

Namalujte:
1. Váš cit (intuici, pocity, tvořivost)
2. Vaši logiku, rozum
3. Vnitřní dítě
4. Vaši matku (ženu)
5. Vašeho otce (muže)
6. Vašeho současného přítele/kyni,  manžela/ku, milence/ku, pokud nemáte, tak je vynechte
7. Vašeho bývalého přítele/kyni
8. Jak byste si představovali svého přítele/kyni nebo manžela/ku
9. Vaši práci a finance
10. Vaše koníčky a zájmy
11. Váš strach a obavy
12. Vaše léčení a uzdravování, očistu
13. Pokud chcete ještě něco namalovat, co Vám chybí, tak to domalujte, označte číslicí a dopište název, například děti, babička, či dědeček…

Rozdělte si papír, na který jste kreslili, na devět stejných políček. Váš výtvor nevyhazujte. Příště zmapujeme Vaše podvědomí a Vy zjistíte, jak bude vypadat nejen Vaše budoucnost, ale jaké jsou i příčiny toho, co se kolem Vás děje. Uvidíte, odkud kam směřujete a jestli se máte něčeho bát, nebo naopak. Pokud máte minulá čísla časopisu Ve Hvězdách, najděte moje články o barvách, budeme s nimi také pracovat. Těším se na spolupráci s Vámi a Nezapomeňte si hrát!

Ladislava „Písnička“ Svobodová, věštkyně, terapeutka a hudebnice
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

Časopis si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk

 Publikoval 10:22

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.