Čvc 152014
 

Roland Santé je nejúspěšnější celosvětově uznávaný český skladatel novodobé mystické, inspirativní a intimní relaxační hudby. Už v počátcích své tvorby byl přirovnáván ke klasikům světové instrumentální hudby, jako jsou Jean-Michel Jarre, Vangelis, Enya, Tangerine Dream, Gandalf či Kitaro. Hned jeho první autorské album „Boží světlo“ bylo oceněno a skladba „Večerní nálada“ z tohoto CD zařazena na prestižní celosvětový výběr „Nejlepší z new age“ spolu se všemi těmito zvučnými jmény.

V současnosti aktivně spolupracuje s M. Goodallem, T. Oldfieldem a N. D. Walshem. Hudba Rolanda Santé zaznívala z nebeských dimenzí k lidem, kteří prožili klinickou smrt. Při Rolandových koncertech se některým posluchačům dokonce zjevili poslové lásky – andělé, a je proto považován za vizionáře a hudebního léčitele.

Co Vás přivedlo k esoterice a duchovní hudbě?

Od malička jsem měl rád hudbu, mystično, anděly, vyjadřování harmonie duše. Potřeboval jsem vyjádřit vše krásné, co vnitřně cítím a předat v tónech druhým. Nebylo jednoduché najít se ve světě, který je plný rozporů. Vždy, když jsem váhal na své duchovní cestě a třeba se mi nedařilo s uvedením své hudby na svět, naplnilo mě krásné intenzivní světlo a řeklo mi, ať pokračuji, v čem jsem započal. Teď už vím, že to byl Boží hlas, který mě vedl i s mými anděly.

Kolik autorských věcí jste už vydal a kterou z nich si nejvíce považujete?

Těžko se to počítá za těch 25 let, co aktivně produkuji hudbu, ale pokud zavzpomínám a zároveň pro jistotu mrknu na svou diskografiii, dostávám se k číslu 49 sólových alb a další moje skladby jsou na různých celosvětových výběrech tohoto hudebního žánru. Nejbližší jsou mi tituly s duchovní, andělskou a mariánskou tématikou, jako CD „Království andělů“, „Nebeský anděl“, „Andělské léčení s Královnou nebes“ nebo „Andělské léčení čaker“, které je zajímavé tím, že obsahuje devět mnou malovaných mandal pro léčení jednotlivých čaker včetně CD s andělskými skladbami, které byly vytvořeny k použití s jednotlivými mandalami.

Mohl byste nám v krátkosti představit, na čem nyní pracujete?

Nyní připravuji s úžasným malířem, panem Zdeňkem Hajným, druhé pokračování našeho společného DVD Andělské světlo. Posluchači budou opět pozváni na působivé a zcela nové putování po nebeských světech s překrásnými Zdeňkovými obrazy, které se jemně prolínají se záběry hvězd za doprovodu mé hudby. Mystické obrazové DVD tituly pak často představuji ve velkoplošné projekci na mých koncertech.

Vstoupili jsme do magického roku 2012. Co pro Vás tento rok znamená, ať už lidsky nebo duchovně?

Dostáváme se do roku, kdy vrcholí boj dobra a zla. Je velmi dobře, že se nyní lidé více obracejí k duchovním hodnotám a poznání, přičemž více než kdy jindy hledají spojení s nebeským světem prostřednictvím modliteb nebo svých andělů. Musíme však být obezřetní a dávat si pozor na různé podbízivé nauky, jež jsou v tomto roce velice silné – navenek se tváří moudře a láskyplně, přitom se chtějí jen zmocnit naší duše a dovést nás na zcestí.

Jak Vy sám vidíte budoucí svět?

Myslím, že nás čeká ještě dlouhá cesta, která bude velmi trnitá. Na jejím konci však dospějeme k Božímu světlu, které nás spojí v opravdové lásce a rozzáří naše životy štěstím a hojností. Pro mě je tímto světlem Ježíšova všeobjímající láska, která mi dává sílu, svobodu, radost a štěstí již mnoho let…

Vzkážete něco našim čtenářům?

Řiďte se vždy hlasem svého srdce a buďte věrni hodnotám, které vycházejí z našich hlubokých duchovních tradic – jsou stvořeny z opravdové a nicnežádoucí lásky. V novém roce 2012 Vám přeji pokoj v duši, přítomnost lásky svých nejbližších a radost při směřování ke Světlu. A ničeho se nebojte, Bůh je láska, velmi mu na Vás záleží a je stále s Vámi!

Děkuji za rozhovor.

Roman Zahrádka, šéfredaktor
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

Časopis si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk

 Publikoval 10:09

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.