Kvě 282014
 

Kateřina Marie Posoldová poskytuje od roku 1998 astrologické konzultace, vede kurzy a semináře, přednáší na Křišťálové univerzitě astrologii a kabalu. Potkáte ji na nejrůznějších esoterických festivalech. Přispívala do časopisů Astro, Magický svět, Regena, Yellow. V této rubrice ráda zodpoví Vaše dotazy, které můžete zasílat mailem: prispevky@astrolife.cz nebo na telefonní číslo 777 157 435.

Spolu s dotazem je nutno uvést datum, hodinu a místo narození. Uveřejněné odpovědi jsou bezplatné.

Milá paní astroložko, moje dcera tragicky zahynula před 14 lety a zanechala po sobě dva syny. Sama jsem odchod dcery po dlouhé době zpracovala a holou skutečnost přijala. Trápí mě ale můj mladší vnuk Péťa (narozený 29. 4. 1990 ve 20.40 hod.), který léta zůstal u svého otce v jiném městě, ale před čtyřmi roky přišel k nám, chodil zde na učňovskou školu a teď už pracuje. Pořád žije s námi, ale chová se k nám velmi hrubě, například vůbec nezdraví, nepoděkuje, nepoprosí. Vařím mu a starám se o něho, ale on se mnou a s manželem vůbec nemluví. Třeba se ptám, jak se mu celý den vedlo a on odpoví ve smyslu – „co je ti do toho, nemusím se ti zpovídat“. Uráží mě to a jsem z toho nešťastná. Ráda bych věděla, jak problém vypadá z astrologického hlediska. Může se jeho nepřijatelné chování v dohledné době změnit? Co mám pro to udělat? Nebo je třeba, aby odešel? Narodila jsem se 14. 9. 1944. Vaše Helena.

Milá paní Heleno, Péťův horoskop ukazuje opravdu vzácné prvky. Především má všechny planety v zemských (materiální a praktické, vyživující zaměření) a ve vodních znameních (silně emocionální založení). Oba tyto živly jsou jinového, ženského charakteru. V mužských živlech (oheň – energie, optimismus, nadšení a vzduch – myšlení, komunikace, racionalita) nemá žádnou planetu. Aby se dostal do rovnováhy, měl by se chybějícím živlům více věnovat (například ohně, svíčky, dechová cvičení, sport na čerstvém vzduchu).

Jeho temperament je tedy melancholicko-flegmatický, je ve svém nitru velmi přecitlivělý a v důsledku toho dělá občas kolem sebe paseku. Na Péťově grafu je vyznačena šesticípá hvězda, hexagram, vzácná konfigurace, která naznačuje možnost dostat se sám se sebou do rovnováhy, ale dá to hodně práce, musí nejprve zvládnout spoustu opozic a protivenství. Na jeho Ascendentu ve Štíru je Pluto s Černou Lunou. Takoví lidé bývají jako děti podrobováni silným tlakům a nátlakům, později se sami naučí druhými manipulovat a mohou z nich být docela slušní diktátoři v rámci rodiny nebo jakékoli společnosti. Dalším důležitým aspektem je Luna (matka) s Jupiterem (anděl) v Raku v domě smrti (8. dům) v opozici s Neptunem (sny, iluze). Tento aspekt naznačuje propojení s matkou. Ta mu z druhého břehu pomáhá v těžkých chvílích, on k ní utíká a může s ní komunikovat. Také může v situacích, které těžko zvládá, unikat do iluzí a snů.

Teď se ale podívejme na Vaše vzájemné aspekty. Je tam vidět Vaše ochota Peťkovi pomáhat, máte i pozitivní možnosti mu pomáhat v duchovním růstu. Ale aspektů, kde na sebe narážíte, je bohužel mnohem více, i agresivních. Jeden za všechny: Váš Saturn (pravidla, řád, disciplína, „jak se to má dělat“) je v opozici k jeho Uranu (uragán, vzbouření, protest, potřeba se osvobodit). Tzn., že vždycky, když budete „Saturnsky kázat“, kritizovat (a Panna je v tom mistr!) vysvětlovat mu nebo jinak mu dávat najevo, co je slušnost či jak se má správně chovat (Váš Saturn), on bude hned vybuchovat, dělat pravý opak toho, co se sluší (jeho Uran). V tom momentu se bude muset rázně osvobodit od svých vnitřních tlaků, je to silnější než on a věřte, že tu vůbec nepůjde o racionalitu, rozum, mravnost a slušné vychování, ale o výkvět emocí, jimž vévodí strach, který budí Saturn, a revolta (Uran).

Z toho všeho vyplývá, že bude skutečně nejlepší, když s Vámi Péťa nebude bydlet a na nějaký čas se od sebe oddálíte. Jinak se psychicky můžete zničit oba. Když odejde, ponecháváte si prostor pro budoucí setkání, šanci, že se jednou zase sblížíte. V Péťově horoskopu je jedna světlá oblast, totiž stálý partnerský vztah. Jeho budoucí manželka bude mít na něho jednou skutečně nesmírně pozitivní vliv a dokáže ho udržet v patřičných mezích. Teprve pak se bude moci Váš vzájemný vztah prosvětlit. A to Vám z celé duše přeji.

Ing. Kateřina Marie Posoldová, astroložka, numeroložka a hermetik
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

 Publikoval 9:20

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.