Dub 142014
 

Přišel nový strašák pro lidstvo. Po ptačí a prasečí chřipce se tentokrát objevila bakterie E.coli s označením 0104H4. Některé typy této bakterie produkují toxin, který vyvolává krvavý zánět ve střevu. Mohou selhávat i ledviny. A to je asi tak všechno, co o této bakterii víme my i vědci ve světě. Institut Roberta Kocha uvádí, že se ročně v Německu bakterií Eschesrichia coli nakazí 800 až 1200 lidí. Naše neznámá bakterie má ale zřejmě jednoho rodiče jiného.

Podle předního experta na EHEC Helgeho Karche možná jde o novou, agresivnější variantu této bakterie, jejíž výraznou vlastností je odolnost vůči antibiotikům. Pátrání po jejím domově připomíná střílení laika do terče se zavázanýma očima. Nejprve byla obviněna zelenina ze supermarketů, která byla hnojena močůvkou. Z té byly posléze vytipovány jako hlavní viníci španělské okurky, protože ve třech z tisíců dovezených byla nebezpečná bakterie zjištěna. Současně také ale byla zjištěna v jedné okurce neznámého původu. Všechny vzorky byly odebrány z obchodů a okurka neznámého původu na pultech mne opravdu zarazila.

Tento detail se ale neřešil, zpráva totiž vyvolala jinou lavinu. Zcela ochromila trh se zeleninou a naštvala Španělsko. Místo, aby se země spojily a snažily se vyřešit opravdu tento nebezpečný bakteriální útok, začaly se hádat, vyhrožovat soudy a vyčíslovat škody vzniklé nespravedlivým nařčením. Dalším obviněným byla restaurace ve starém městě Lübecku ve Šlesvicku a hned poté dokonce hojně navštěvovaná slavnost k výročí hamburského přístavu. Majitel restaurace přišel o zákazníky a organizátoři hromadných akcí mají vrásky na čele, zda vyvolaná panika neochromí návštěvnost festivalů a letních slavností, jejichž období právě začíná.

Mezitím bakterie navštívila Británii, Dánsko, Francii, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Rakousko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, USA a Kanadu. Pátrání však bystře pokračuje. Dalším podezřelým je německé vepřové a hovězí maso. Česko proto začalo s preventivním testováním německého vepřového a hovězího masa, i když podle hygieniků nikdo neočekával, že by se něco našlo. Jen tímto testováním podle prohlášení chtěli uklidnit veřejnost, což se jim zajisté opravdu podařilo.

V neděli 5. června bylo konečně jasno – za nákazu mohou zeleninové výhonky vypěstované ve velké německé firmě z okresu Uelzen v Dolním Sasku, prohlásil na tiskové konferenci v Hannoveru dolnosaský ministr zemědělství Gert Lindemann. Farma musela zastavit provoz a stáhnout všechny své výrobky z trhu. Poté se však ukázalo, že i zeleninové výhonky byly křivě obviněny. A hon na bakterie pokračuje.

Mezitím se nákaza uklidňuje, nemocných je každým dnem méně, a než se podaří najít smrtící líheň, epidemie zanikne. Média začnou naši pozornost poutat jinými záležitostmi a nikoho už nebude zajímat, kdo je rodičem této bakterie. Je jím člověk? Nebylo by to poprvé, kdy byla zkušebně vypuštěna biologická zbraň jen proto, aby se odvedla pozornost od politických skandálů či vojenských zkoušek, nebo aby se vyzkoušela účinnost této zbraně.

Odpověď zatím neznáme. Víme jen, že tato aféra stála životy desítky lidí a zlikvidovala živnost několika podnikatelům. Nemáme ani účinné zbraně, jak se před bakterií chránit, a kde ji hledat. Nezbývá nám, než opravdu pečlivě dbát na hygienu a podporovat nákupem produktů domácí farmáře, u kterých přesně známe původ toho, co jíme.

Alena Horáková, astroložka, kartářka a lektorka
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

 Publikoval 10:40

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.