Bře 202014
 

Usáma Bin Ládin je mrtev, Amerika jásá – svět je osvobozen. Zpráva o zabití strůjce hrůzného 11. září 2001 obletěla celý svět. V mnoha zemích se slavilo, v mnoha plakalo. Desetiletá honba za pomstou byla úspěšně zakončena. Avšak opravdu to tak je? Mám z toho všeho velice smíšené pocity, ale radost v nich opravdu chybí. Jak víme, celý atentát na newyorská dvojčata je dodnes zahalen mnohými nejasnostmi…

Konspirační teorie upozorňují v tomto případě na spolupráci amerických tajných složek s teroristy, na podivné chování prezidenta George Bushe mladšího, který přijal zprávu zcela bez překvapení a v klidu pokračoval ve svém programu, a také na to, že útok na Pentagon nemohlo způsobit letadlo, ale musela to být řízená střela.

Jak to bylo doopravdy, se zatím zřejmě nedozvíme. V Proroctví o Evropě z Knihovny palmových listů však bylo už dávno před útoky o 11. září 2001 mimo jiné psáno: „Přitom si bude sám (prezident) dobře vědom toho, že vznesená obvinění se nezakládají na pravdě. Ve skutečnosti bude předem vědět o útocích, na jejichž přípravě se budou podílet i lidé z jeho okolí. Ze zločinu nebudou mít užitek jím obvinění spiklenci, ale jen on sám, protože jeho lid bude v té době pochybovat o tom, zda se k moci dostal legální cestou. Po zkázonosném útoku se však touto otázkou již nebude nikdo zabývat. Zločin tak splní svůj účel.“

Média nám vždy předají informace, které vládci země potřebují, aby veřejnost slyšela. Stejně, jako byla přizpůsobena Bible k obrazu tehdejší vládnoucí společnosti, tak jsou dnes přizpůsobovány informace, jež se předávají lidem. Je to stejné, jako tehdy – to, co je užitečné pro vládce, je předáno, to co by vládci mohlo uškodit, je vyškrtnuto nebo změněno. Pravda visí ve vzduchoprázdnu a věřit lze pouze svému úsudku.

Celých deset let pátralo americké komando po údajném strůjci atentátu. A zrovna náhodou v době, kdy začíná volební prezidentská kampaň, je dopaden terorista, který zajistí prezidentovi přízeň lidu. Ve vystoupení, kterým tento „hrdinský“ skutek sděloval Barack Obama národu, jeho první věta zněla: „Na můj přímý příkaz…“ Národ byl hodinu držen v napětí, co chce prezident sdělit a slovo je opravdu mocný nástroj. V takovémto napětí si nejvíce zapamatujeme první vyřčenou větu, ostatní nám už tolik v hlavě neuvíznou.

Barack Obama je stará duše, jeho inkarnační původ sahá do Lemurie a jeho duševním posláním je oslabit vliv Ameriky, protože je zapotřebí dosáhnout rovnosti. Barack Obama je ale také člověk, muž, kterému jistě záleží na jeho další kariéře a politickém úspěchu a jeho předchozí kroky, které opravdu vliv Ameriky oslabují, však nevedou k přízni voličů. Tento čin mu zajistil mnoho volebních hlasů. Ovšem i zde je spousta podivností a tajností.
Prezident rozhodl, že fotografii mrtvého Ládina nezveřejní, jeho tělo bylo prý prakticky okamžitě pochováno do moře. Je mnoho důvodů, proč uvěřit tomu, co nám je předkládáno, ale i mnoho pochybností. Nemohu mít radost z dopadení teroristy.

To, že je terorista, vím jen proto, že to někdo řekl, a také vím, že násilí vyvolá zase jenom násilí, a potom – smrt kohokoliv vyvolá smutek v někom jiném. I teroristé mají své ženy a děti, které je milují. Nakonec americké vojsko se všemi svými spojenci nechovají příliš rozdílně od teroristů. Padne mnoho civilních a nevinných obětí, než uskuteční svou pomstu nebo než ovládnou ropná pole.

Jak se píše v Palmových listech: „Tyto války budou vedeny ve jménu míru, bezpečnosti a svobody, ve skutečnosti však jde útočníkům jen o území a suroviny.“ V zemích, kde spojenecké jednotky zajišťují „spravedlnost“, jim rovněž říkají teroristé a okupanti. Ropná pole společně s politickou mocí jsou tím, o co zde ve skutečnosti jde. Nezáleží na tom, jestli Usáma bin Ládin existuje nebo je pouze fikcí, zda byl dopaden nebo to bylo jen nastrojené divadlo pro voliče. Důležité je, že muslimskému národu byl dán impuls k odvetnému násilí. A tak pro pomstu, ropu či politickou moc bude trpět zase mnoho lidí, protože boj vyvolá zase jenom boj.

Alena Horáková, astroložka, kartářka a lektorka
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

 Publikoval 17:11

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.