Úno 252014
 

Ing. Kateřina Marie Posoldová poskytuje od roku 1998 astrologické konzultace, vede kurzy a semináře, přednáší na Křišťálové univerzitě astrologii a kabalu. Potkáte ji na nejrůznějších esoterických festivalech. Přispívala do časopisů Astro, Magický svět, Regena, Yellow, nyní do časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel. V této rubrice ráda zodpoví Vaše dotazy, které můžete zasílat mailem: prispevky@astrolife.cz nebo na telefonní číslo 777 157 435. Spolu s dotazem je nutno uvést datum, hodinu a místo narození. Uveřejněné odpovědi jsou bezplatné.

Dobrý deň, paní Katerino, teraz sa venujem žiakovi nar. 12. 5. 1994 o 22.00 v Bratislave. Má diagnostikovaný syndróm hyperaktivity, dyslexiu, disgrafiu… všetko okrem dyskalkulie. S ohľadom na jeho vek, kedy sa v ňom búria hormóny, si viete predstaviť naše učenie. Jeho otec je z rodiny kolotočiarov a aj on sa tak správa, nepozná nebezpečenstvo a má oslabený prah bolestivosti. Pochádza z majetnej rodiny a to je ešte horšie, lebo si myslí, že všetko sa dá kúpiť… Ak budete mať čas, pozrite sa, čo Vám hovorí jeho horoskop. Dúfam, že to chlapec pochopí, že jazdiť ako kaskadér je naozaj nebezpečné. Je inak milý, ak pracujeme len v dvojici, ale v triede sa predvádza, potrebuje publikum… Je veľký fešák.

Milá paní učitelko, horoskop Vašeho svěřence je velmi zajímavý. Nejmocnější strunou je Slunce v opozici s Plutem přímo na karmické ose Lunárních uzlů (Dračí hlava – Dračí ocas). Tak, jak píšete, je to aspekt silácký, je v něm potřeba dokazovat sobě i druhým, jaký je king. Začíná to despotickým otcem, který dítě příliš deptal a tlačil, aby je transformoval k obrazu svému. Syn se pak zoufale touží zalíbit otci a potažmo všem v okolí, a proto se stále snaží překonat samo sebe i všechny ostatní, což ho často vede k mnohým neuváženým, riskantním až nerozvážným kouskům. Dračí hlava s Plutem ve 12. domě poukazuje na karmickou cestu vedoucí k nějakému způsobu léčitelství a k sebeobětování pro druhé, což vyžaduje jistý mravní základ ve výchově. Pokud nebude chtít touto cestou jít, může ho k tomu silně pobízet nějaká nemoc či nápravné zařízení. Trigon Jupiter (právo) – Saturn (zákon) naznačují, že by mu mohly jeho vylomeniny dost dlouho procházet. Do tuhého půjde v jeho 29 letech, kdy ho Uran tranzitující přes Slunce postaví před nesmlouvavou volbu další cesty. Vraťme se ale k současnosti. Kaskadérství má v krvi, to nesporně, dokládají to i aspekty (Mars, Slunce v aspektu s konjunkcí Neptun/Uran). Skrývá se v nich nesmírná šikovnost, intuice, ale i touha riskovat. Jeho život bude jednou trampolínou… a iluzí. Byl by dobrým iluzionistou, kouzelníkem. Ale je tu možnost využít těchto energií i smysluplně. Mars s Venuší v harmonii svědčí o potřebě ladného, estetického pohybu, jistě ho přitahuje exotika. Co takhle bubny, bicí? Tam by si mohl odreagovat své silácké konstelace.

Pokud jde o problémy s učením a všechna jeho dis a dys…, má pomalou Lunu, pomalejší vnímání. Saturn v oblasti učení, komunikace (3. dům) prozrazuje jakési trauma, spojené s povinným učením v nějaké instituci, jako je škola. Moc ho peskují, nebo mu brání ve volném projevu? Tak se blokne. Kluk je to chytrý, zvídavý, spíš asi roztržitý, při učení vždy řeší spoustu jiných okolností a nesoustředí se především na to, co se po něm vyžaduje. Bude-li mít touhu něco se dozvědět, hned z něho bude ta nejbystřejší bytost a po žádné dysgrafii a dyslexii nebude ani památky. Pro jeho stimulaci k učení a pozitivnímu rozvoji je dobré podporovat jeho samostatnější aktivitu v souladu s jeho zájmy a vůlí a vést ho k soustředění.

Ing. Kateřina Marie Posoldová, astroložka, numeroložka a hermetik
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

 Publikoval 11:20

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.