Led 282014
 

V roce 2005 „vybuchla“ na veřejnosti, mezi ufology, ale i mezi politiky Spojených států amerických neobvykle silná „bomba“ – postupné uvolňování důvěrných dokumentů týkajících se přísně tajného výměnného programu dvanácti členů americké armády na Serpo, planetu v systému Zeta Reticuli, v letech 1965 až 1978. Dokumenty byly původně odesílané anonymně. Podle všeho také některými členy zmíněného týmu ve formě tří nezávislých poznámek. Tady jsou:

Výměnný program
Živá bytost s námi vytvořila komunikaci a poskytla nám místo své domovské planety. Tato bytost zůstala naživu až do roku 1952, kdy zemřela. Před svou smrtí nám ale poskytla komplexní vysvětlení detailů nalezených uvnitř obou lodí. Jednou z věcí bylo komunikační zařízení. Bytostí bylo umožněno kontaktovat svou planetu. Datum setkání bylo domluveno na duben 1964 poblíž Alamogordo v Novém Mexiku. Mimozemšťané přistáli a převzali si těla svých druhů. Komunikace se vedla v angličtině, bytosti měly jakýsi překladač.

V roce 1965 jsme uskutečnili s těmito bytostmi výměnný program. Pečlivě bylo vybráno 12 vojenských zaměstnanců – 12 mužů. Byli 6 měsíců před misí tvrdě trénováni, přísně prověřeni a totálně vymazáni z vojenského systému, jakožto i ze všech systémů civilních. Tito lidé přestali existovat. Byli vycvičeni v různých specializacích.

Bytosti přistály poblíž severní části testovací oblasti v Nevadě a 12 Američanů s nimi odletělo. Jedna z bytostí zůstala na Zemi. Původní plán zněl, že mise je na 10 let a poté návrat na Zemi. Avšak něco se zvrtlo. Dvanáct členů týmu se vrátilo až v roce 1978. Když ovšem přistáli na stejném místě v Nevadě, vystoupilo jen osm mužů. Podle palubního deníku se zjistilo, že jeden muž zemřel už při cestě na jejich planetu v lodi na jakousi celkovou infekci a druhý zemřel při pádu na planetě bytostí. Ostatní dva se rozhodli zůstat, podle těch, co se vrátili. Z osmi lidí, co se vrátili, všichni zemřeli. Poslední v roce 2002. Uvádí se, že zemřeli postupně na následky radiace, která byla na jejich planetě vyšší než u nás. Dvěma, co se rozhodli na planetě Serpo zůstat, nebylo nařízeno se vrátit. Ti, co se vrátili, byli izolováni od roku 1978 do roku 1984 v různých vojenských zařízeních. Za jejich bezpečnost byla zodpovědná Kancelář zvláštního vyšetřovatele Vzdušných sil. Osm mužů bylo členy amerických vzdušných sil, dva byli vojáci a dva námořníci. Z nich byli dva lékaři, tři vědci, dva specialisté na řeči, dva se zabývali bezpečností, dva byli piloti a jeden velitelem – plukovník AF.

Planeta Serpo
Výměnný tým musel čelit extrémním těžkostem způsobeným prostředím na planetě návštěvníků. Bylo tam extrémní teplo a trvalo mnoho let, než se přizpůsobili. Potrava byla problematická, protože lidský systém měl problémy s trávením. Tým si vzal zásoby pouze na 2 roky. Když docházely, zavedl systém přídělů. Poté ale museli jíst potravu návštěvníků. To způsobilo členům týmu gastronomické potíže, posléze si však zvykli. Návštěvníci se snažili vytvořit jinou stravu, ale fungovalo to jen trochu.

Členové týmu nebyli nikdy izolováni ani omezováni svými hostiteli. Mohli cestovat kamkoli chtěli a vidět cokoli si přáli. Po šesti letech se tým přestěhoval na severní část planety, kde bylo chladněji, a která obsahovala hojnou vegetaci. Hostitelé vybudovali týmu malou komunitu. Jediným problémem byl čas. Na této planetě byl zcela jiný. Hostitelé neměli žádné hodinky. Nepočítali čas, ani se podle něj neřídili. Dokonce shledávali naše pokusy o zjištění času jako velmi podivné.

Bytosti byly ve svých denních životech velmi disciplinované. Každá pracovala na nějakém rozvrhu, který nebyl podle hodin, ale podle pohybu slunce. Každá malá komunita měla velkou věž, skrze kterou pronikalo slunce. Když bylo slunce v nějakém konkrétním bodě na věži, znamenalo to, že bytosti musely dělat konkrétní věci.

Parametry
Průměr: 7,218 mil
Hmotnost: 5.06×10 na 24
Vzdálenost od prvního slunce: 96.5 miliónů mil
Vzdálenost od druhého slunce: 91.4 miliónů mil
Měsíce: 2
Gravitace: 9.60m/s
Rotační perioda: 43 hodin
Orbit: 865 dní
Sklon: 43°
Teplota: minimum 43°F, maximum 126°F
Jméno planety pojmenované týmem: Serpo
Nejbližší planeta: Otto
Vzdálenost: 88 miliónů mil (kolonizovaná bytostmi, je tam výzkumná základna, ale žádní stálí obyvatelé)
Číslo planety v solárním systému bytostí: 6
Nejbližší obydlená planeta od Serpa: Silus. Jsou tam tvorové různých typů, ale žádné inteligentní formy. Bytosti používají tuto planetu k těžbě minerálů.
Vzdálenost: 434 miliónů mil

Tvrdí se, že slavný film Stevena Spielberga „Blízká setkání třetího druhu“ z roku 1978 byl natočen zčásti podle skutečné události, jejímž tajným poradcem měl být jeden z navrátivších se z výměnného programu…

Karel Rašín, záhadolog a badatel České exopolitiky
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

 Publikoval 14:38

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.