Led 202014
 

Tomáš Vojta pochází z Tábora a v esoterice působí od konce 90. let. Pracuje s taroty, runami, i-ťingovými mincemi, zabývá se i výkladem snů, s nimiž se můžete setkávat v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel. Vaše dotazy týkající se Vašich snů zasílejte na internetovou adresu: prispevky@astrolife.cz, nebo přímo autorovi na jeho soukromou adresu: tom.astro@quick.cz. Velice často se mi zdá, jak se miluji s cizí ženou. Jde pokaždé o sny velmi intenzivní a krásné. Vše vyvrcholilo nedávno, když jsem ve snu procházel středověkým harémem.

Do budovy se šlo chodbou, kde všude po zemi posedávaly či polehávaly postarší vysloužilé kurtyzány se strhanými rysy v obličeji a v chudém oděvu. Měly snědou pleť a prosily o almužnu. Neměl jsem ale odvahu jim pohlédnout do očí a rychle jsem vystoupal po schodech do harému. Šlo o prostornou místnost, bohatě zdobenou, uprostřed s velikou pohovkou pro několik osob. Na ní leželo několik nahých dívek, které znám ze současného života. Zpočátku jsem se před nimi styděl obnažit, ale pak jsem si vybral jednu z nich. Šlo o atraktivní brunetku, která mě v současném životě zradila a s níž jsem prožil ve snu další intenzivní milování. Vedle ní ležela další krásná snědě opálená bruneta, která se ke mně zachovala ještě hůř. Také ona se dožadovala milování se mnou, ale z pozice bohatého muže jsem ji přehlížel a odmítal, i když je velmi krásná. Nevím, co si mám o těchto snech myslet. Děkuji za odpověď, Daniel.

Harém symbolizuje, že ve svém životě čelíte mnoha rizikům, která obvykle nečekáte ani nepředvídáte. Možná byste se chtěl jen bavit a Váš skutečný život je Vám jaksi lhostejný a cizí. Tento snový symbol Vám radí, abyste přehodnotil své postoje a svůj žebříček hodnot, a začal jednat jako zralý muž, který je schopen zpříma čelit všem okolnostem, které mohou nastat. Je to jediná možná cesta, jak se vyhnout všem nepříjemnostem, které by Vám hrozily.

Jít ve snu velkou chodbou svědčí o psychické úzkosti, která hledá ventil. Nejspíš se často cítíte stísněně a toužíte z toho uniknout, aniž byste něco skutečně vyřešil. Jde ovšem jen o přechodný stav, kdy třeba ukončujete jedno období svého života a začínáte nové.

Žebráci ve snu Vás upozorňují, že příliš nedbáte na některé nepříjemné stránky svého života, které přehlížíte a vybíráte si lákavější, výhodnější nabídky, které jsou však riskantnější a nebezpečnější (symbol krásných dívek ve snu). Pokud jste třeba podnikatel, tak si vybíráte prospěch místo všeobecného užitku. Pokud budete i nadále postupovat tímto způsobem, tak byste mohl utrpět újmu, jak ve finanční, tak i citové oblasti.

Bohatě zdobená místnost poukazuje na Vaše nitro a z něho plynoucí touhy či ambice. Měl byste nejspíš snížit svá očekávání, zamyslet se a přehodnotit svá přání. Mnohdy je totiž lepší se uskromnit, než jít bezhlavě do lákavějšího rizika. Bude tedy zapotřebí hledat rovnováhu mezi vznešenými a přízemními cíli. Důležitá je nyní pokora.

Ženy ve Vašem snu jsou ztělesněním Vašich cílů, plánů, tužeb a profesí, které Vás baví, uspokojují, a nad nimiž byste měl rád vládu a moc. Myslím si, že ve Vašem snu nehraje sex podstatnou roli, protože zde nesymbolizuje naplnění rozkoše, chtíče a sexuální touhy, ale pouze zprůhledňují situaci ve Vaší duši. Nejspíš Vás chce Vaše nevědomí nasměrovat na problémy ve svých partnerských či pracovních vztazích, čímž Vám radí, abyste byl více uvážlivější a skromnější.

Poučení: Možná Vám prostý člověk dokáže dát víc, než krásná a atraktivní žena. Psychoanalytik C. G. Jung by Vám poradil, abyste si vzpomněl na pohádky, v nichž chudý stařec poskytuje za almužnu třeba dobrou radu.

Tomáš Vojta, osobní poradce – tarot, i-ťing, kostky a výklad snů
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

 Publikoval 11:50

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.