Pro 062013
 

V minulých číslech časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel jsem popisovala metodu „melodie čísel“, kdy každé číslo má svůj tón a od toho se odvíjí melodie každého člověka, ať už na vědomé nebo podvědomé úrovni. Nyní bych chtěla přiblížit způsob, jak léčit nejen hudbou a čísly, ale i barvami. Každý, kdo prochází učením léčivé energie Reiki, ví, která část jeho těla je energeticky nevyrovnaná a která ze sedmi základních energetických center, nebo-li čaker, vibruje určitou barvou, či energií.

Aniž bychom si to uvědomovali, nebo byli přímo do Reiki zasvěceni, děláme v každodenním životě, jak já říkám: „čáry máry“ sami na sobě. Čakry, nebo-li energetická centra, vibrují určitou barvou. Po letech praxe léčení Reiki jsem vypozorovala, že energie, jež vychází z lidského těla, má ještě další barvy, které přímo souvisí s jejich pocity.

Všimla jsem si také, že se stačí pouze obklopovat jistou barvou, aby energie, kterou chceme, posílila naši mysl a tělo. Existuje velmi jednoduchý návod, který si můžete hned vyzkoušet. Proto se podívejte, jakou barvu nejraději nosíte, nebo co máte zrovna na sobě. Takovou energii vědomě chcete k sobě přitáhnout. A jakou barvu potřebujete? Tu byste si jistě vytáhli podvědomě, například z dvanácti druhů barev pastelek nebo různě barevných kamínků. Zkusíte to se mnou? Zavřete oči a vyberte jednu pastelku.

Budeme vycházet z barev: černá, hnědá, červená, oranžová, žlutá, zelená, růžová, světle modrá, temně modrá nebo modrofialová, fialová, zlatá nebo stříbrná a bílá. Zlatou a stříbrnou můžeme nahradit okrovou a šedou pastelkou.

Černá barva – barva ukončení, rozloučení, smutku. Na druhé straně působí pro spoustu z nás jako barva elegance, ochrany, obrany a většina mých klientek mluví i o tom, že je zeštíhluje. Musím se usmívat, protože tohle rčení jsem používala jednu dobu také.
Hnědá – barva země, půdy, cest, kořeny (chodidla, nohy, kolena).
Červená – barva síly, dravosti, sexuality, provokace, cíle, ega (kyčle, pohlavní orgány).
Oranžová – stimulace, rodina, vztahy, bezpečí, radost (pohlavní orgány, močový měchýř, ledviny, tenké a tlusté střevo).
Žlutá – radost, energie, emoce, tvořivost, lehkost (tenké a tlusté střevo, trávicí orgány).
Zelená – klid, regenerace, tvořivost, harmonie (srdce, dýchací ústrojí).
Růžová – láska, čistota, harmonie, tvořivost, touha (srdce, dýchací ústrojí, prsa).
Světle modrá, tyrkysová – komunikace, vyjádření, uklidnění (dýchací ústrojí, krk, ústa, uši).
Tmavě modrá – rovnováha, pochopení, uklidnění, vědění a vidění vnitřním zrakem, intuice, veřejné mínění (uši, oči, nos, hlava).
Fialová – otevření, koncentrace, vyšší energie, pravé Já, duchovní moc (hlava).
Bílá – očista, čistota, mír, ticho, milost.
Zlatá – parsky slunce – spojuje se se všemi barvami.
Stříbrná – paprsky luny – spojuje se se všemi barvami.

Vraťme se zpět k barvám, které máte momentálně na sobě, nebo doplňkům, jež denně nosíte. Přišla ke mně paní. Svlékla si kabát a usedla. „Mohla byste mi dnes udělat výklad bez karet?“ Chvíli jsem byla překvapená, protože se na karty objednávala, ale pak jsem řekla: „ Můžeme třeba rozhodit i zápalky, když na to tak přijde,“ zasmály jsme se obě. Vzhledem k tomu, že je to moje pravidelná klientka, chtěla jsem jí posezení u kávy trochu zpříjemnit a zaujmout něčím novým, jednoduchým a použitelným pro běžný každodenní život. „No, ani se vás nebudu ptát, co řešíte, protože vy to nosíte na sobě jako transparent.“ Paní se rozesmála a prohlížela si okamžitě svoje oblečení. „Vzhledem k tomu, že máte světle modrou džínovou sukni a bílé tílko, stříbrné doplňky, a vytáhla jste si růžový kámen z pytlíčku, je jednoznačné, že chcete zachránit situaci ve vztazích. Chcete komunikovat v klidu, bez emocí, protože víte, že druhá strana je vznětlivá a potřebuje uklidnit ego. Jste člověk, který věří svým snům, možná i na Anděly a jejich šedostříbrná křídla.“ Paní se zalily oči. Ne, nerozplakala se, jen se hluboce zasnila. „Jiným způsobem říkáte druhým, nekřičte na mě, neházejte špínu. V klidu se dá vyřešit spousta věcí. I vaše bílé tričko říká, že jste si už v sobě něco uvědomila a čistíte svoji mysl i srdce.“ „No a co znamená ten růžový kámen?“ zeptala se.

„To je vaše podvědomí, a to chce, abyste měla ráda sama sebe a pak teprve druhé. Myslím tím, nacházejte nejprve lásku a klid ve svém srdci, a jak bude vaše srdce touto láskou naplněno, pošlete ji do světa a uvidíte, že budete překvapena, jak se vztahy změní. Jste křehká duše, co myslí vždy jen na ty druhé.“ Světle modrá – komunikace, vyjádření, zklidnění. Paní jí měla v místech vztahů, ega, síly. Bílá – očista a mír. Pokrývala místa ramen (volnost), prsa, srdce, trávicí a čistící orgány. Stříbrné doplňky – Luna roste a ztrácí se, vyzývá nás, abychom se nebáli okolí a tvořili své sny. Nesněte pouze, ale i tvořte. Růžová je spojena s bílou a červenou a také srdcem, láskou. „No tak to je tedy pěkné, teď budou všichni vidět, co řeším,“ zasmála se.

Zasmála jsem se také a ukázala na své žluté triko, jež mi přinášelo úlevu od věcí, které jsem nemohla někde uvnitř pořádně strávit. „Tak to vidíte, všichni něco řešíme. Není na Zemi člověka, který by neměl nějaký problém a proto proč se schovávat za černou do temnoty? Emoce musí ven! Stačí  si někdy barvu představit na místech, kde ji chcete mít. Když vás začne například bolet žaludek, zvizualizujte si žluté světlo, které pošlete svou myslí do bolavého orgánu. Pokud trpíte záněty, ještě tam přidejte světlo modré, jež chladí a uklidňuje rozbouřené energie.“

Proč si myslíte, že když vás někde bolí, pokládáte tam ruku? Podvědomě si tento bod nabíjíte. Když už položíte ruku na svoje tělo, zkuste si představit, jakou barvu tam posíláte. Nevěříte? Není nic jednoduššího, než to vyzkoušet…

Ladislava „Písnička“ Svobodová, věštkyně, terapeutka a hudebnice
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

 Publikoval 8:47

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.