Dub 292013
 

V tomto seriálu jsme už probrali krevní skupinu nulku, jež náleží lovcům a sběračům rostlin, kteří mohou bez obav jíst maso a zeleninu, potom krevní skupinu A, která patří zemědělcům – vegetariánům, a nyní se zaměříme na krevní skupinu B, která náleží pastevcům, jimž nevadí mléčné výrobky.

Krevní skupina B je velice odolná a silná. Má nejvyváženější stravu a na současné poměry i dobré nervy, avšak potřebuje ke svému zdraví neustálou chůzi, tj. neběhat, ale vytrvale a často chodit!

Vhodný je pro tuto krevní skupinu i tanec, který na ni spolu s melodickou hudbou působí jako lék. Ten, kdo má krevní skupinu B, je potomkem pastevců, kteří sice nemusí jíst pětkrát až sedmkrát denně, ale prospívá mu to. Vlastností těchto lidí je i to, že jsou schopni brzy vstávat a poměrně pozdě jít spát.

Mohou sníst snad všechno, kromě kuřecího, vepřového, či husího masa, rajčat, těstovin a pečiva. Právě tyto druhy potravin jsou příčinou zvyšování jejich hmotnosti.

Z obilnin jsou pro ně nevhodné hlavně pšenice – bílé pečivo a těstoviny, kukuřice – lupínky a popcorn, sezam, pohanka, z luštěnin pak čočka a z oříšků arašídy a kešu, které dokáží pěkně pocvičit játra, žlučník i slinivku.

Proto by se měli lidé s krevní skupinou B těmto potravinám vyhnout velkým obloukem.

Z těchto důvodů je krevní skupina B nejvíce ze všech skupin náchylná ke glykémii 1. typu. Mám podezření, že to má velkou souvislost už se stravou matek v době jejich těhotenství. Na glykémii 1. typu nezná totiž současná lékařská věda žádný jiný lék, než podávat inzulín v injekcích.
U tohoto typu glykémie bývají zničeny beta buňky ve slinivce, jež jsou jedinými buňkami schopnými tvořit inzulín. Snad jediný lék, který usnadňuje snášet snáze glykémii 1. typu, je kvercetin, rostlinný antioxidant.

Lidé s krevní skupinou B mohou naopak bez obav jíst brambory, zelí, papriky, banány, mandarinky a pomeranče, dále lilek, lesní i pěstované houby, kopr, marinovanou zeleninu, ryby, octy, pivo, kávu, červené i bílé víno. Nemohou však minerálky, sodovky, limonády, coca-colu a destiláty.

Velice špatně snáší cukr a ještě hůře cukr s tukem = zákusky. Nesnáší rovněž aloe vera, kromě té, co je vyráběna v LR, protože neobsahuje aloin. Vedle toho dobře snáší lékořici, musí si ale hlídat hladinu cukru, aby se nepropadla do hypoglykémie. Lékořice totiž silně snižuje obsah cukru v krvi.

Jak už jsem výše uvedla, největším problémem pro krevní skupinu B jsou obiloviny.

Při putování se stády skotu ze středního východu až do Mongolska a zase zpátky nepěstovali pastevci žádné obilí, takže si ani v sobě nevypěstovali trávící enzymy na tuto potravu.

Během svého putování naopak často nacházeli proso a rýži, které jsou pro ně dodnes nejlépe stravitelné.

Vedle toho mají i výbornou schopnost konzumace a trávení mléka a mléčných výrobků, jako jsou sýry a jogurty. Skupiny B a AB jsou schopné z mléka spotřebovat vápník, a mléčný cukr je přitom neokyseluje. Zato je zakyseluje rafinovaný cukr a je pro ně výhodnější sladit medem, i když také velmi opatrně.

Jestliže krevní skupina B dodržuje svoji stravu, je také velice odolná proti rakovině. A pokud přesto rakovinou onemocní, je nanejvýš pravděpodobné, že se z této nemoci zase dostane.

Tato krevní skupina snáší celkem dobře krátkodobý stres a hned tak něco ji nevyvede z míry. Horší je to s dlouhodobým stresem, citovým vydíráním nebo omezováním. V těchto případech může snadno podlehnout glykémii 2. typu, zánětu střev a zápalu plic.

Jak už jsem se zmínila na začátku, lidé s krevní skupinou B nemusí běhat, ale stačí jim chůze. Nemusí ani poskakovat a honit se za míčem, například jako krevní skupina 0. Béčkaři nemají rádi soutěživé sporty, milují však cvičení a když už mají rychle běžet, tak jedině na koni.

Nejlépe se cítí, když je kolem nich volná krajina, klid, mír, pohoda a slunce v duši. A samozřejmě strava podle jejich krevní skupiny.

Věra Františka Kulová, léčitelka, terapeutka a lektorka
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

 Publikoval 8:31

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.