Dub 292013
 

Láska kvete v každém věku. Je nádherné potkat v parku starší manželský pár a vidět, jak se drží za ruce a vděčně a s porozuměním se na sebe dívá. Je z něho cítit láska, ke které patří i milování, jež vyjadřuje nejkrásnější vnitřní pocity, které člověk může na této planetě vůbec prožívat. Ne každému a v každém věku je ale milování dopřáno.

Někteří muži a ženy si proto musí k milování dopomáhat užíváním farmakologických přípravků, jež lze zařadit mezi tzv. afrodiziaka, tedy léky provokující zvýšené libido (sexuální vzrušení), snadnější erekci (ztopoření pohlavního údu) a silný orgasmus (sexuální vyvrcholení) jak u muže, tak i ženy. Tato farmaka mají však řadu vedlejších účinků a vyvolávají četně zdravotní komplikace. O tom ale někdy až příště.

Raději si dnes řekněme, že se v přírodě nacházejí biochemické látky, jež mohou můžům i ženám usnadnit zvýšené libido, dostatečnou erekci i hluboké prožití orgasmu, aniž by měly vedlejší patologické účinky. Navíc mají tu dobrou vlastnost, že dokáží současně posilovat i ostatní tělesné orgány a tkáně.

Lidé, u nichž se vytratila v ložnici spalující vášeň a slastný pocit z něžného milování, si mohou pomoci například přípravou určitého jídla a naladit tak svůj organismus na hluboce prožívanou lásku ve spojení s různými vůněmi. Určitá jídla jsou přitom vhodná pro posílení sexuálního účinku u mužů, další zase posilují ženské sexuální touhy.

Za mimořádně účinné mužské afrodiziakum se považuje vůně vanilky, jež stimuluje v mužském mozku potřebné hormony, které muže plně uvolňují. Mnohaleté výzkumy potvrdily, že vanilková vůně posiluje mužské libido až u 65 procent mužů. Doslova pravé divy pak dělá až u 90 procent mužů chilli koření. Nesmíme to ale s jeho požíváním přehánět, protože se potom může paradoxně dostavit zcela opačný efekt – útlum sexuální touhy.

Požití datlí zase funguje jako výborné svalové tonikum, takže pomáhá mužům ztopořit pohlavní úd. Rozvibrovat milostnou touhu dokáže i požití ústřic či kaviáru. Tyto dary moře totiž obsahují velké množství zinku a nenasycených mastných kyselin, které snižují s přibývajícím věkem riziko impotence.

Za osvědčené ženské afrodiziakum platí vždy sklenička šampaňského vína, která dokáže ženské tělo příjemně uvolnit a zbavit urychleně zábran. Obsahuje totiž biochemické látky, jež tělu dodávají nejen energii, ale zvyšují i sexuální výkon a dokáží ženu vnitřně příjemně naladit. Sexuální touhy zvyšuje také pojídání banánů, vlašských ořechů, mandlí, či avokáda, které přivádějí muže i ženy do příjemného rozpoložení.

Dobrým přírodním afrodiziakem pro obě pohlaví je maralí kořen, nebo-li parcha léčivá, známá pod pojmem leuzea. Sexualitu zde podporují látky nacházející se v kořeni a v oddenku této sibiřské rostliny. Čaj z parchy léčivé dokáže posilovat sexuální aktivitu, odstraňuje i těžší stavy impotence, a u žen napomáhá odstraňovat neplodnost. Pije se třikrát denně jeden šálek čaje z kořene parchy léčivé, a to v ten den, kdy se chce milostný pár něžně a hluboce milovat.

Další výbornou bylinkou na povzbuzení sexuálního vzrušení pro obě pohlaví je kotvičník zemní. Tato malá žlutá květinka zvyšuje hladinu hormonu testosteronu a přispívá tak ke zvýšené potenci.

Jednoduchý nápoj lásky vytvoříme následovně: smícháme tři díly saturejky a jeden díl třezalky tečkované a přidáme ještě jeden díl máty peprné, dále jeden díl yzopu lékařského a jeden díl listů ořešáku královského. Tuto směs vložíme do skleněné nádoby, promícháme a zalijeme jedním a půl litrem červeného vína. Dobře vše uzavřeme a necháme na teplém místě tři týdny louhovat. Třikrát denně celý obsah v láhvi protřepeme. Po uplynutí tří týdnů celý obsah přecedíme a uchováváme na chladném místě. V případě milostné touhy vypijeme dvě až tři štamprlátka, ne ale více, aby nedošlo k paradoxní reakci.

Speciální milostný nápoj pro muže obsahuje: nať truskavce, nať řebříčku, nať přesličky, 1 díl vrbovky, 1 díl majoránky a dva díly puškvorce. Tuto směs dobře promícháme. V den, kdy se chceme milovat, vypijeme z této směsice jeden až dva šálky čaje připraveného tak, že jednu polévkovou lžíci směsi přelijeme půl litrem vařící vody, necháme 20 minut vyluhovat, pak obsah přecedíme a nalijeme do připravené termosky. Volně popíjíme během dne. Tento čaj lze popíjet i dlouhodobě, třeba po dobu šesti týdnů. I zde je docíleno zvýšeného sexuálního apetitu a zároveň prevence všech mužských potíží v oblasti pohlavního ústrojí.

Ženský čaj pro zvýšení sexuální chtivosti léčí i všechny zdravotní neduhy odehrávající se v její malé pánvi. Čaj mívá toto složení: jeden díl máty peprné, jeden díl meduňky, jeden díl heřmánku, jeden díl fenyklu, jeden díl třezalky tečkované, tři díly řebříčku, tři díly kontryhele a dva díly kořene puškvorce. Vše dobře promícháme, čaj připravíme stejným způsobem jak je uvedeno u mužského nápoje. Čaj je vhodný i pro dlouhodobější užívání, ale po šesti týdnech se doporučuje čtrnáctidenní přestávka.

Dále se k povzbuzení sexuální chuti u obou pohlaví používá celá řada léčivých rostlin, jako je kořen žen-šenu, oman, libiček, kopr, petržel, koriandr, pepř, anýz a zázvor.

MUDr. Jan Miklánek, primář a léčitel
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

 Publikoval 8:24

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.