Dub 242013
 

Podle čínského kalendáře nastává v polovině července Babí léto. Vzhledem k tomu, že jsme měli k období Ohně čtyři orgány, nesouhlasí nám doba vytištění článku s popisovaným obdobím. Babí léto je období, kdy přebírají hlavní tělesnou aktivitu slezina se slinivkou a žaludek. Všechny tyto orgány patří do prvku Země. Barva charakteristická pro období země je žlutá a hnědá, chuť sladká.

Mezi vlastnosti charakterizující toto období patří empatie, tvořivost a úzkost. Klimatickým projevem je vlhko. Nejdůležitějším indikátorem stavu jsou svaly a rty.

Nyní si řekněme něco víc o žaludku. Je to dutý, vakuovitý orgán, patřící do trávicí soustavy. Navazuje na jícen a přechází ve dvanáctník – tenké střevo. Jeho tvar se mění v závislosti na jeho naplnění a na poloze těla, u průměrného člověka má velikost 25 – 20 cm a objem 1 – 2 litry. Hlavní funkcí žaludku je mechanické a chemické rozkládání potravy, která je poté posouvána do dvanáctníku, první části tenkého střeva. K trávení žaludek produkuje HCl a trávicí enzymy pepsin a ureázu. Aby nedocházelo k porušení žaludeční stěny – k samonatrávení, produkuje žaludek také alkalický hlen, který ho před tímto poškozením chrání. Na žaludku rozlišujeme tři základní části: ústí jícnu do žaludku – kardie, samotné tělo žaludku – korpus a nejspodnější část přecházející ve dvanáctník – pylorus. Dále ještě rozlišujeme přední a zadní stěnu.

Na správné funkci našeho žaludku se podílí i naše schopnost zvládat vypjaté a náročné situace. Pokud jsme velmi často vystavováni situacím, které jsou pro nás velmi náročné, nedokážeme je dobře zvládnout a jak se říká, nejsme schopni celou situaci dobře strávit, i náš žaludek začne špatně trávit a z celého tohoto nezvládnutí situace pramení zloba. Tato může na fyzické úrovni přejít v zánět žaludeční sliznice a při dlouhodobém neřešení může vyústit žaludečním vředem. Pokud se dostaneme v životě do situace, která se nám vyloženě příčí, nedokážeme ji přijmout a vstřebat, začneme ji vracet a z toho také zvracet. Na fyzické úrovni se to projeví jako neuróza. Další vlastností, která negativně ovlivňuje náš žaludek, je závist a snaha srovnávat se s druhými. Je velmi důležité se naučit kráčet vlastní cestou, nesrovnávat se a nezávidět. Naopak. Važme si sami sebe a naučme se druhým místo závisti přát. Poté zjistíme, že se začnou i již vzniklé problémy zmírňovat a začneme naším životem procházet bez problémů.

Ve chvíli, kdy už nějaké problémy se žaludkem máme, je třeba nejen začít s tímto problémem pracovat na duchovní úrovni, ale žaludku lze pomoci i přírodními produkty, neboť lékař jen léčí, ale příroda uzdravuje. Velmi zajímavé výsledky s léčbou problémů se zažíváním se ukázaly po používání produktů Tiens, jako je Digest, Dvojitá celulóza, FOS sirup, Chitosan, Zinek, Biokalcium, Antilipidový čaj, Kordyceps a Vejkan. Ovšem spousta zažívacích problémů pramení i z toho, co jíme. Rostlinná strava je plná chemických příměsí z postřiků, hnojení, moření a v neposlední řadě z inverzních spadů. Živočišná strava je zase plná chemických látek, jež se od malička přidávají zvířatům do granulované stravy. Jde o růstové hormony, antibiotika, či umělé vitamíny (především u velkochovů vepřového, hovězího a drůbežího masa).

Podíváme-li se na „výrobu“ kuřecího masa, zjistíme, že zde člověk překonal i samotného Stvořitele. V přírodě od vylíhnutého kuřete po váhu dospělého jedince uběhne téměř rok. V dnešních velkochovech se pomocí směsí a za podpory již zmiňovaných chemických látek podaří „zázrak“, když za šest týdnů od vylíhnutí z vajíčka máme kuře s nadnormativní váhou 2 – 4 kg. Všechny tyto látky pak se stravou konzumujeme a především ony mají největší podíl na zhoršování zdravotního stavu populace.

Není ale vše ztraceno. Máme k dispozici přístroj na čištění ovoce a zeleniny. Je to přístroj vyrábějící ozón -O3. Tento plyn se v přírodě v největší míře vyskytuje po bouřkách. Ozón má schopnost neutralizovat a zoxidovat řadu nepříjemných a obtěžujících látek a také může uvolňovat a likvidovat řadu chemických látek z potravy. Nejlépe je to vidět na mase. To vložíme do skleněné nebo plastové nádoby, zalijeme ho čistou vodou a vodu necháme sytit ozónem. Během 20 minut se nám na povrchu vyvstane velmi odporná – hustá, šlemovitá až slizká pěnová čepice. Pokud tento šlem odstraníme, maso umyjeme a připravíme (ideální je nasucho bez soli a koření připravit jeden plátek očištěný a poté jeden neočištěný), poznáme velmi jasný rozdíl v chuti masa. Ozónovač lze také použít při likvidaci plísní a pachů v lednicích, koupelnách,  autech, botnících, či šatních skříních. Ozón lze využít i při léčbě např. bércových vředů – zábaly z ozónové vody. Přemýšlejme o tom, co jíme. A pokud nemáme šanci koupit kvalitnější potraviny, alespoň si je vyčistěme.

Pavla Horníková, specialistka na tradiční čínskou a tibetskou medicínu
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

 Publikoval 10:51

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.