Dub 212013
 

Pluto, toho času vyloučený z kategorie planet Sluneční soustavy, přesto se zásadním vlivem, obrací svůj směr a vstupuje do retrográdní fáze. A bude v ní po dobu téměř pěti měsíců, ode dneška do září. Pluto přináší do našeho života požadavek hluboké vnitřní transformace a zásadních změn životního přístupu. Toho si jistě povšiml každý, jehož nativních planet se Pluto svými aspekty dotýká.

Vyvolenými jsou tentokrát především Kozorozi, Raci, Berani a Váhy, kteří mohou mít místy až pocit, že je osud tlačí ke zdi a pěstí tluče do tváře. Ale ani Býci a Panny, požehnaní trigonem Pluta, by nenazvali tuto etapu idylickou procházkou růžovým sadem. Protože Pluto to zkrátka bere z gruntu, po dobrém či po zlém, chceme nechceme, stane se. Protože když se kácí les, lítají třísky.

Protože když chcete postavit něco nového, je potřeba kompletně vyklidit všechno staré a vytvořit prostor. A to bolí. Bolí to, i když víme, že je to pro naše dobro. Tím hůř, pokud to nevíme. Neexistuje způsob, jak s Plutem smlouvat, kličkovat, uplácet, hledat výmluvy anebo náhradní řešení.

Pluto nás nevybíravě přinutí nahlédnout až na dno naší duše a čelit všem našim strachům, temným silám, destruktivním procesům. A to celé pro náš rozvoj, pro další evoluci naší duše. Všechno má svůj smysl a žádná bolest není samoúčelná.

Pluto je v tomto dlouhodobém procesu spojeno i s dalšími běžci na dlouhou trať: s Uranem, Saturnem, Chironem. Kvadratura Uranu předznamenává, že transformační proces se neobejde bez radikálních řezů, nečekaných zvratů a šokové terapie. Sextil Saturna nám dává sílu, disciplínu a schopnost vnímat změny jako součást plánovitého růstu; pomáhá nám vidět smysl a cíl.

Sextil Chirona nabízí terapeutickou péči, léčí utržené rány a učí nás vzít si z nich poučení. Buďme silní!

https://www.facebook.com/uroboros.cz/posts/527955133912503

Autor článku: uroboros.cz

 Publikoval 20:04

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.