Dub 192013
 

Planeta Jupiter se pohybuje po nebi od šestého měsíce roku 2012 v souhvězdí Blíženců a bude zde působit přibližně rok. Vliv této planety pociťují všichni, zejména ale ti narození v Blížencích. Blíženci proto teď aktuálně řeší posuny ve vztazích, v práci, v bydlení a vůbec vše kolem své osoby. Přichází velké pozitivní změny. Ačkoli se změny zdají zpočátku negativní a nepříjemné, pro zrozence v Blížencích jsou velkým skokem kupředu.

Toto období pod nadvládou planety Jupiter prožívali i před dvanácti lety, a díky tomu může nyní každý sám předjímat, co se bude dál. Situace se budou jakoby opakovat. Pevné vztahy se ještě více upevní, a ty, které nemají přetrvat, odezní. Také v pracovních vztazích se budou ty nefunkční bortit a vznikat nové.

Blížencům, ačkoli to zatím nepociťují tak intenzivně, svítí na cestu Jupiter, který jim pomůže k posunu. Otevírá jim dveře ke kariéře a k rozvoji osobnosti. Ovšem, budou-li chtít sami. Jupiter dává šanci, ale nikoho nenutí. Pouze, pokud je v posunu, bude brzdit  partnerský či pracovní vztah. Potom Jupiter zasáhne a vztah ukončí.

Jupiter je planeta štěstí, hojnosti a rozmachu, takže působí vždy pozitivně, i když to tak zprvu nevypadá. Kam se postaví a kterým znamením prochází, tam dochází k velkému posunu. Proto lze usuzovat: „Pokud se nachází právě v oblasti souhvězdí Blíženců, můžeme očekávat velký rozmach v komunikaci, a kolem počítačů a telefonů. Blíženci mají na svědomí i cesty a cestování, auta a veškeré dopravní prostředky.“

Díky tomuto postavení lze předjímat: „Do do léta přijdou automobilky na trh s originálním autem. Také získávání informací a jejich předávání dál zaznamená obrovský boom. Kdo se nevzdělává, nebo někoho neučí, či se neškolí, nebude ´in´. Rovněž ve školství přijde totiž nějaká významná pozitivní změna.“ Vzpomeňme třeba na tolik diskutované maturity.

Nyní bych se ráda zaměřila na zajímavost kolem aktuálního směru posunu zajímavé planety Jupiter. Běžný, direktivní posun planet je přímý, směřuje kupředu. Od léta se tedy posunuje Jupiter vpřed. Avšak nyní, konkrétně 6. října, se změnil pohyb Jupitera, a to na zpětný chod, jde o tzv. retrográdní pohyb.

Toto období je pro nás velmi nepříjemné, protože má za následek zpoždění, zbrzdění, ba dokonce zklamání v oblastech, za něž Jupiter zodpovídá. Veškeré dění jakoby se zpožďovalo. Všichni vnímáme negací kolem nás a pomalu upadáme do situací, jež se zdají být bezvýchodné. Zdá se, jakoby nás opustilo štěstí. Ano, dalo by se říci, že je to pravda, avšak nezoufejte, je to jen na pár týdnů.

Přímý směr nabere Jupiter zase začátkem prosince 2012 a uvolní vše, co zadržoval. Najednou půjde všechno hladce a my si oddychneme. Lidé jsou však od přírody nedočkaví a netrpěliví. Neumí čekat. Zde si ale počkat prostě musí, a nic s tím nenadělají. Když nám planety nepřejí, nic s tím neuděláte. Určitě tedy znáte přísloví našich babiček: „Kdo si počká, ten se dočká.“ Když Jupiter couvá, přidělává jen samé problémy, a my se tím učíme trpělivosti.

Jelikož je „každé zlo k něčemu dobré,“ i my pochopíme, že to s námi retrográdní Jupiter nakonec myslel vlastně dobře. Proto vám přeji hodně trpělivosti, a vězte, že na každého tam venku čeká „jeho štěstíčko posilněné Jupiterem.“ Nezapomeňte, že štěstí přeje připraveným. Buďte proto připraveni na přímý chod Jupitera, na opětovné spuštění sledu událostí.

Daniela Hannah, astroložka a kartářka
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

 Publikoval 10:53

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.