Dub 082013
 

Začnu dnes známou českou pohádkou o Krtkovi. Určitě si všichni vzpomenete na krtečka, který se snažil vyléčit kamarádku myšku. Moudrá sova mu poradila, že jí pomůže bylinka Matricaria chamomilla. Krteček proto sjezdil celý svět, aby tuto kouzelnou bylinku našel. A když se vrátil domů, tak zjistil, že je to heřmánek a roste hned vedle něj.

Uvařil tedy myšce čaj a ta se okamžitě uzdravila. Stejné je to i v našich životech, stále něco hledáme, někoho obviňujeme a odpověď je přitom uvnitř nás samotných. To, co je v nás, se odráží i v druhých. Je proto těžké chtít, aby vás měl někdo rád, když se sami nemáte rádi.

Nedávno jsem řešila případ paní s neustálými bolestmi na hrudi. Prošla řadou vyšetření a nikde jí nic nenašli. Všude ji shledali jako zdravou.

Krásná pozitivní zpráva, ale pro paní Danu to znamenalo bezvýchodnou situaci. Bolestí na hrudi nemohla totiž spát a někdy ani dýchat. Dana přišla na karty s tím, zda jí ukáží cestu a původ bolesti. Avšak ani karty žádnou nemoc neukazovaly, za to upozorňovaly u paní Dany na velkou nenávist a zlobu k některým lidem v okolí. Navíc vše držela v sobě a neuměla odpouštět. Tohle vše se odráželo v bolestech na hrudi a ve zhoršeném dýchání, protože plíce jsou takovým sluníčkem životní energie, jež odrážejí vztahy a právě ono odpouštění, které Daně chybělo.

Paní Daně jsem vše, co jsem z karet cítila, řekla, ale ona se rozlobila, jak prý karty můžou říkat, komu má odpustit, když jí zkazil život atd. Nabídla jsem jí tedy terapii, ale paní odmítla a odjela.

Tak to prostě v životě chodí. Pokud někoho nenávidíte, nemůžete si s ním vytvořit vztah, a to i kdyby se ten druhý snažil sebevíc. Přes tuto energii se nikdy nedostane.

Nemám ráda slůvko „nenávidím“. Je v něm tolik negativní energie a nejvíc ubližuje tomu, kdo sám někoho nenávidí. Tohle slůvko se nejvíce odráží na plicních onemocněních. Energie nenávisti a zloby je velmi silná a škodlivá.

Odpuštění je lék nad léky a mnohdy zmůže zázraky, nejen co se týká zdraví, ale i života. Odpuštění = láska. Nemluvím zde pouze o lásce partnerské, ale o lásce všeobecně. Odpuštění odstraňuje zášť a pomáhá radovat se z přítomnosti a užívat si okamžiky radosti, o které vás právě ta zloba připravila. Pomůže vám vidět ty, kterým odpustíte v jiném světle a dokonce může dojít k nádherným vztahům plných radosti a naplněnosti.
Své o tom ví i paní Dana. Po půl roce se mi ozvala znovu a objednala se na terapii. Měla totiž srdeční příhodu a psychicky se cítila mizerně.

Nejraději by odjela na druhý konec zeměkoule. Před terapií si pokaždé rovnám energie a čistím čakry tibetskou mísou. Léčivé tóny Tibetské mísy byly pro Danu výbuchem emocí. Posadila se a všechna ta zloba a nenávist začala vycházet ven. Co věta, to slůvko nenávidím, nesnáším, nemůžu vystát a tak to šlo jedno za druhým… Bratr, první manžel, švagr, zeť, snacha, kolegyně v práci… Bylo toho na jednu křehkou ženu moc. Když jsem se pak zeptala, co ona sama, nebylo to o nic lepší. Začaly jsme terapiemi a meditacemi na sebelásku a odpuštění, a pro paní Danu bylo velmi náročné odpustit a pustit tyto lidi do svého srdce. V meditacích na odpuštění  se jí nakonec povedlo, že viděla ty, které nenáviděla, najednou jinýma očima. Povedlo se jí dokonce vnímat jejich pocity vůči své osobě, v některých případech i jejich strach.

Trvalo to dlouho, ale díky touze Dany změnit svůj život a postoj k okolí se to povedlo. Najednou si uvědomila, že není vše tak, jak ona vidí, a že pravda a život mohou být jiné, než si ve své mysli ztvárnila.

Asi před 14 dny jsem Danu potkala na jedné meditaci. Zářila a vypadala asi tak o 10 let mladší. Bolesti na hrudi jsou najednou pryč. Právě se vrátila z Paříže, kde byla se svojí dcerou a snachou. Po meditaci mi řekla krásnou větu: „Já myslela, že budu muset odjet na druhou stranu zeměkoule, abych byla šťastná, a přitom jsem měla ty svoje štěstíčka kolem sebe.“ A jsme zase u našeho krtečka, který hledal kouzelnou bylinku po celém světě a nakonec mu rostla hned vedle domečku…

Ív Kejzlarová Ešmírová, věštkyně a terapeutka
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

 Publikoval 11:19

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.