Úno 152013
 

Marie Plášilová je kartářkou více než 20 let, profesionálně se kartám věnuje od roku 2000. Vydala knihu Ovlivni svůj osud, jež vyšla v reedici pod názvem Tarotový pentagram. Přispívala do časopisu Astro, dva roky byla pravidelným hostem Rádia Hey v pořadu Tajemný večer, a nyní je autorkou časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel, pro který mimo jiné připravuje i tuto poradnu.

Vaše dotazy jí můžete zasílat na e-mail: prispevky@astrolife.cz nebo na telefonní číslo + 420 604 508 578.
 
Dobrý den, paní Marie. Četl jsem vaše příspěvky v časopisu Ve hvězdách a rád bych vás poprosil o vyjádření, hlavně – jaké mám karmické zatížení? Dělám intenzivně metodu SRT, ale vše se mi bortí. Jmenuji se Martin, nar. 7. 5. 1974. Děkuji za odpověď.

Pane Martine, když se nám nedaří podle očekávání, je to důvod se pozastavit a přemýšlet o příčinách. To teď děláte. Proto je tu předpoklad, že svůj další životní styl můžete změnit. Zásadní je si uvědomit, co lze změnit. Nemyslím, že potřebujeme hledat příčiny karmického zatížení. Někdy stačí změnit jen myšlení. Z vašeho dotazu nerozumím, zda se věnujete SRT jako klient, nebo touto technikou pomáháte druhým. To není z dotazu čitelné. Pokud jde o druhou variantu, lze ji přece uplatnit i na sobě.

Nezodpovězenou otázkou ale zůstává: „Co změnit, kde hledat nápravu a odstranění příčin nespokojenosti?“ Musím říci, že od vašich narozenin jste se dostal do velmi vhodného roku, v němž si lze řadu věcí uspořádat. Pokud jste se pro to rozhodl, budou vám v tom pomáhat současné vlivy. Další, co je třeba mít na zřeteli, jsou mezilidské vztahy a komunikace v nich. Záleží i na vaší rozhodnosti, samostatnosti a pozitivním myšlení. Tohle vše potřebujete uplatňovat.

Nyní se zeptáme karet: „Co je pro vás vhodné změnit, nač se ve svém životě zaměřit, abyste byl sám se sebou spokojen. Co můžete změnit?“

V kartách je vidět, že potřebujete mnoha věcem porozumět a pracovat na přijetí zákonitostí ve vašem životě. Plánujte, poznávejte nové možnosti, to vám bude ukazovat další cestu. Hlavně si uchovejte pozitivní myšlení, důvěru a vnitřní sílu. Jste schopen to zvládnout. Některé příčiny vaší nespokojenosti pramení z rodiny a rodinných návyků. Vyvarujte se mrzutostem a nedorozumění. Více se věnujte vnitřní harmonii a vyváženosti. Vnímám to jako prioritu.

Pokud jde o vaše „karmické“ úkoly, vybrala jsem kartu „Kola osudu“. Její význam spočívá především v přijetí životních lekcí a výzev, abychom se na nich učili, duchovně vyzrávali a uměli vše, co potřebujeme, měnit k lepšímu.

Karta „Kola osudu“ říká: „Pochopme zákon neustálého růstu a rozvoje. Vezmeme-li osud do svých rukou, dokážeme ho měnit. Harmonie je základ.“ Karta symbolizuje osudovost, ne ale karmické dluhy. Jen poodhaluje zákonitosti současnosti, poukazuje na důsledné dodržování řádu harmonie, ať jde o jakékoliv životní směry, tj. vztahy, pracovní uplatnění, vzdělání, zdraví. Přeji vám mnoho bdělosti, při níž rozpoznáte daná životní témata.

Jmenuji se Miriam, nar. 10. 2. 1981. Mám přítele Jaroslava, nar. 8. 10. 1967. Chtěla jsem se zeptat – jak to se mnou Jaroslav myslí a hodíme se k sobě? Žijeme spolu skoro dva roky ve společné domácnosti a plánujeme rodinu. Děkuji za odpověď.

Miriam, je dobře, že se o vztah zajímáte. Pokud je ve fázi společného plánování rodiny, měla byste si už být vědoma toho, jak to s vámi přítel myslí. V kartách převažuje, že je vztah v začátcích a nemá velkou stabilitu, tj. oba máte prostor se více realizovat a dávat vztahu jistotu. Být více aktivní. Vztah má šanci se rozvíjet, ale zatím ho karty nevnímají jako hluboký a intenzivní, jak je pro založení rodiny žádoucí. Vše má ještě svůj čas. Doporučuje se o vztahu více mluvit. Řešte i vaši nejistotu ve vztahu, jak je z karet vidět a zároveň to vyplývá i z vašeho dotazu. Věřte, že společné bydlení není ještě zárukou hlubokého vztahu.

Pokud byste si tím byla jistá, neptala byste se. Vztah se skutečně může rozvinout, jeho kvalitu máte oba ve svých rukou. Doporučení, že máte o všem společně mluvit, trvá. Váš přítel si zatím není vývojem vztahu jistý. Přijde čas, kdy to bude i s ohledem na založení rodiny intenzivněji řešit. Motto karty lásky říká: „Nechte věci a události plynout. Nenaléhejte příliš. Čas vám vše poodhalí.“ Přeji hodně trpělivosti a bezpodmínečné lásky.

Marie Plášilová, kartářka a numeroložka
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

 Publikoval 11:37

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.