Led 212013
 

Milí příznivci Greenpeace, plány Shellu na těžbu ropy v Arktidě opět narazily. Není to poprvé, co se proti jejich tvrzení, že jsou technologicky připraveni na práci v extrémních podmínkách, staví jasné důkazy o tom, že to tak není.

Vrtná plošina Kulluk společnosti Shell s více než půl milionem litrů paliva na palubě narazila na útes u ostrova Kodiak na Aljašce. Pokusy této společnosti těžit ropu v extrémních podmínkách provází podobné nehody snad na každém kroku.

8 důvodů, proč se Shellu v Arktidě nedá věřit

Přes veškeré důkazy o opaku ale Shell nadále tvrdí, že jeho arktický program má „světovou úroveň“ a letos v létě plánuje v této oblasti začít s těžbou. Tento případ není ani zdaleka prvním nezdarem a ve skutečnosti je závažných důvodů, proč Shellu v Arktidě nevěřit, minimálně osm.

Před necelým rokem Greenpeace spustilo kampaň za záchranu Arktidy, zapojily se stovky tisíc lidí z celého světa a i to nakonec výrazně přispělo k tomu, že Shell s těžbou nezačal již v loňském roce. Do arktického svitku, jenž je symbolem této kampaně, se doposud zapsalo již více než 2 miliony lidí. Svitek se jmény všech, kteří podpořili záchranu Arktidy, poputuje letos během arktické expedice na severní pól, kde bude společně s vlajkou budoucnosti uložen. Pokud se i Vy chcete symbolicky účastnit výpravy do Arktidy, máte poslední možnost připojit své jméno nejpozději do 11. února 2013.

Vlajka budoucnosti

Svitek umístěný na mořské dno označíme vlajkou. Ale nebude to jen tak obyčejná vlajka! A aby byla opravdu jedinečná, potřebujeme, aby nám s ní pomohli mladí lidé. Je Vám či Vašim blízkým 6 – 26 let? Jste kreativní? Zapojte se a možná to bude právě Váš návrh vlajky, která poputuje na severní pól.

Na ochranu Arktidy sami nestačíme. Po svém boku potřebujeme i Vás. Podpořte kampaň za záchranu Arktidy ještě dnes. Greenpeace může účinně pracovat jen díky podpoře jednotlivců.

Děkuji za veškerou Vaši podporu, Petr Kucka, vedoucí arktické kampaně

Více na http://www.greenpeace.org/czech/cz/

Autor článku: Greenpeace

 Publikoval 10:41

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.