Pro 312010
 

Rok 2011 bude všeobecně pestrý a nadále bohatý na různé události. Někomu přinese úspěch a štěstí, dalšímu zase životní zkoušky přesně podle předem nastaveného scénáře. Kyvadlo osudu se neúprosně houpá pro každého z nás – jednou dolů, jednou nahoru.

Při svém pohybu dolů před člověka sice staví překážky a zátěže, ale jen proto, aby ho posílily a vybavily potřebnými zkušenostmi. Pohyb nahoru zase přináší období odpočinku a odměny za přetrpěné zkoušky.

Ve Vesmíru je vše v rovnováze a hvězdný kolotoč odmění každého podle toho, jak se zachoval v období, kdy měl pocit, že od něho Bůh odvrátil tvář. Ani v roce 2011 to nebude jiné.

Některá znamení budou sbírat ovoce svých skutků, jiná projdou zatěžkávacím obdobím, aby, až je kyvadlo vynese vzhůru k nebeské přízni, mohli odpočívat a radovat se z přízně hvězdných dobrodinců.

Pojďme tedy krátce nahlédnout pod závoj přicházejícího roku, abychom si udělali malou představu, co které znamení od něj může očekávat, a jak se co nejlépe postavit výzvám. Je přeci všeobecně známo, že štěstí přeje připraveným.

BERAN 21. 3. – 20. 4.

Až na malé výjimky čeká Berany velice úspěšný rok. Planeta velkého štěstí Jupiter se od počátku února postupně dotkne všech zrozenců tohoto znamení a umožní jim tak plnit si svoje přání. Pouze zrozenci mezi 5. a 7. dubnem mohou ještě v lednu pocítit tíživé lekce Saturnu, který jim připraví problémy vždy, když padnou do pesimistické nálady a ztratí svůj vrozený optimismus. Od dubna mohou Berani začít podnikat, zakládat firmy nebo žádat o povýšení. Jupiter jejich snahy podpoří vlivnými známostmi a Saturn zase odmění trpělivost a vytrvalost stabilními finančními výsledky. Je ovšem zapotřebí zachovávat rovnováhu mezi prací a odpočinkem. Právě příval možností a úspěchů může Berany donutit k nepřetržité práci, která by zanechala následky na jejich zdraví. Na jaře se zrodí v srdci romantického Berana velká láska, a pokud ne, tak konec roku leckterému z nich přivede do cesty mecenáše, který se postará o jeho blaho. Zrozenci z úplného konce znamení budou políbeni múzou, zasáhne je příval tvořivé umělecké inspirace, který by rozhodně měli využít.

Rada pro přežití:

Vzbuďte ve Vás vnitřní hravé dítě a naprosto mu důvěřujte. Neohlížejte se na mínění druhých lidí, hrajte si, dovádějte a tvořte s romantikou sobě vlastní. Za svým cílem běžte co nejrychlejší cestou a nebojte se použít i dramatických výstupů. V tomto roce Vás musí být vidět i slyšet.

BÝK 21. 4. – 21. 5.

Pro Býky bude příznivější druhá polovina roku, proto by všechny důležité aktivity měli nechat až na období od konce srpna. I na dovolenou je vhodnější září než parné letní měsíce, zvláště pokud se Býk bude toužit seznámit. V první polovině roku mohou Býci narození od 20. května očekávat výrazné upevnění pracovních pozic, povýšení či zajímavou nabídku. Ani ostatní ale nepřijdou zkrátka. Žádná velká změna je nečeká, jen upevňování toho, co si vybudovali v minulém roce. Narušit jejich stabilitu může pouze březen, kdy hrozí poruchy spotřebičů nebo automobilů. S tím si ale Býk poradí, nevadí mu omezit se, když ví, že to není na dlouho. Všichni Býci budou mít přesně to, po čem vždy toužili: pravidelný příjem, velké odměny, jistotu zaměstnání i zázemí s upevňujícím se vztahem. Také po zdravotní stránce se v průběhu roku zbaví všech déle trvajících neduhů. Jediné, co je může potrápit, je nervozita, proto by se měli věnovat nějakému oddechovému sportu, vyhledávat klidná a tichá místa a vyhýbat se hlučným společnostem.

Rada pro přežití:

Uspořádejte si svůj žebříček hodnot a těmi, které jsou pro Vás nejdůležitější, trpělivě inspirujte ostatní. Neodhalujte své záměry a ponechte si malá tajemství, i když proto budete muset obětovat část své dobré pověsti. Pamatujte, že jedinou cestou k dosažení toho, co potřebujete, je povolnost a kompromis.

BLÍŽENCI 22. 5. – 21. 6.

Všichni Blíženci si mohou tento rok užít podle svých představ. Příznivá tvář Saturnu vybaví větší zodpovědností narozené od 10. června a Neptun přidá na přitažlivosti narozeným na konci znamení. Všichni Blíženci jsou vybaveni řečnickým talentem a pokud pro něj najdou využití právě v tomto roce, dokáží inspirovat mnoho lidí kolem sebe. Ale i ti, kteří pracují v jiných oborech, budou v průběhu roku mile překvapeni vyšším příjmem. Pro radu bude užitečné se obracet na starší kolegy, a i při jednáních na úřadech vyhledávat starší poradce. Tento rok by žádný Blíženec neměl zahálet doma, hlavně v únoru je vhodné využít společenské sezóny, kde dojde k seznámení s užitečnými a vlivnými lidmi. Na podzim se rýsuje setkání s vytouženým partnerem. Mnozí Blíženci si budou moci dovolit pořídit dům, byt nebo auto. V dubnu je ale nezbytná opatrnost, hrozí lehčí úraz a na konci roku je nezbytné hýčkat si pocuchané nervy. V tomto roce budou Blíženci hodně aktivní, proto si mohou na konci roku dopřát lázně nebo jinou relaxační dovolenou.

Rada pro přežití:

Nikdy neztrácejte víru, trpělivě důvěřujte svému vlastnímu Já a nestarejte se, co si myslí ostatní, protože jejich mínění pro Vás není teď důležité. Bez otálení a nejrychlejší cestou běžte za svým cílem, není na co čekat. Vhodný čas k uskutečnění Vašich záměrů je právě teď.

RAK 22. 6. – 22. 7.

Na Raky se tento rok bude upírat pozornost Saturna, Pluta i Jupitera. Ani jedna z těchto planet se ale nebude tvářit příjemně. Každý Rak bude mít v průběhu roku několikrát chuť změnit zaměstnání, vztah nebo bydliště, rok ale nepřeje žádné změně. A pokud by si ji některý Rak prosadil, nepolepšil by si, právě naopak. Proto bude pro všechny Raky přínosnější, když se spolehnou na to, co mají jisté a nebudou pokoušet Štěstěnu, která upírá pozornost jiným směrem. V první půli roku se jim vyplatí spořit, protože na podzim bude zapotřebí vydat větší částku peněz. Každý Rak by se měl spolehnout na své znalosti a výdělečné schopnosti, na obzoru není nikdo, kdo by poskytl nějaký finanční dar či výpomoc. Rok je vhodný pro upevňování stávajícího vztahu. Sice na jaře nebo v listopadu může leckterý Rak mít dojem, že potkal životní lásku, ale ta se vypaří dříve, než oschne razítko na rozvodovém papíru. Proto není divu, že mnoho Raků bude vysílených a tedy i náchylných k virovým onemocněním. Meditace, jóga a podobné uklidňující cvičení posílí račí organismus a pomohou nalézt vnitřní klid.

Rada pro přežití:

I když jste znamení, které se dívá spíše do minulosti, zkuste myslet více na budoucnost. Z minulosti si ponechte jen zkušenosti, o nichž víte, že se Vám hodí pro příhodnější doby. Více se starejte o lidstvo a společnost. Rozvíjejte a poslouchejte intuici, spolehněte se na svůj šarm a krásu. Naučte se vážit si každého okamžiku, který Vám přinese příjemné chvilky.

LEV 23. 7. – 22. 8.

Pouze Lvi z konce znamení pocítí rušivý vliv Neptuna, který zastře jejich jasné vnímání až do června a do jejich života vnese zmatek a lež, což však napraví příznivý Jupiter, který v průběhu roku postupně vlídně pohlédne na všechny zrozence znamení Lva. V zaměstnání tento vliv znamená, že se Lvům bude více dařit ve spolupráci se zahraničními firmami či v cizině. Je to i příhodná doba pro studium cizích jazyků nebo pro jakékoliv zvyšování kvalifikace. Finance budou závislé na píli a stabilitě Lvů. Saturn poskytuje možnost ušetřit si a nakoupit pozemky, Lev se ale musí o výsledek zasloužit sám. Jinak by mohl na konci roku zjistit, že je závislý na státních dávkách či partnerovi. Milostný život Lva je v tomto roce nevypočitatelný. Touha se zaskvět a zazářit vede k přehlížení potřeb partnera a tedy i k ochlazení vztahů, což Lva žene do náruče chvilkových potěšení. Na konci srpna se vztahy zklidní a pokud bude některý Lev sám ještě v prosinci, najde si partnera na Silvestrovském večírku. Zdravotní konstituce bude u Lvů oslabena v první půli roku, i když žádné vážné onemocnění jim nehrozí. Změna životního stylu a vhodné stravování zcela postačí k vylepšení kondice.

Rada pro přežití:

Nevyhýbejte se společnosti a pozorně si všímejte každé drobnosti, kterou pro Vás druzí udělají. Nezapomeňte jim projevit vděk. Nehleďte k dalekým obzorům, ale všímejte si toho, co máte před očima. Snažte se nepřehlédnout žádný detail, právě jejich souhra Vám pomůže splnit Vaše přání.

PANNA 23. 8. – 22. 9.

Panny čeká mimo prosince celkem klidný a stabilní rok, v němž budou mít příležitost naučit se už v lednu mnoho nového z oblasti techniky. Zřejmě leckteré Panně přibude do domácnosti nejnovější technický vynález, na kterém si vyzkouší svoje praktické nadání. Pokud chce některá Panna změnit zaměstnání, vhodnou dobou je duben. Všichni tito zrozenci si ale budou mnout šetřivé ruce na podzim, kdy se jejich finanční situace zlepšuje v přímé úměře tomu, jak roste jejich pozice v zaměstnání. Pouze v březnu je zapotřebí opatrnosti při investicích, hrozí srážka s podvodníky a spekulanty. Na podzim by zase Panny neměly peníze půjčovat, návratnost je zde mizivá. Na lásku tento rok nebude moc času, přesto léto přeje seznámení na společenské akci či na dovolené. Některé Panny najdou lásku v zaměstnání. Prosinec je postupně pro všechny Panny plný napětí, nervozity, poruch a virových onemocnění. Proto je třeba dbát na teplé oblečení, začít se otužovat a spíš než trávit čas u televize, která vyvolává vnitřní napětí, pěstovat turistiku.

Rada pro přežití:

Najděte si zájmovou činnost, při níž se budete cítit příjemně a která bude prospěšná i širší veřejnosti. V srdci nosíte nějaké přání, které zůstalo nesplněno. Nyní je ta správná doba, abyste s pomoci přátel svá přání realizovali. Prostřednictvím umění a krásy zvyšujte svoji intuici. V budoucnu to budete potřebovat.

VÁHY 23. 9. – 23. 10.

Váhy narozené na konci září budou muset být velice obezřetné při seznamování s lidmi, neboť budou mít tendence přitahovat k sobě násilnické typy. Žádný z těchto zrozenců by neměl letos spoléhat na náhodu či štěstí, hry ani žádný hazard jim nepřinesou zisk, spíše naopak. Je to rok pracovitosti a trpělivosti, hlavně pro zrozence od 7. do 20. října. Ti budou muset prokázat zodpovědnost, trpělivost a velkou míru sebekázně. Mnoho z nich bude nespokojeno v zaměstnání, ale pro lepší pozici je třeba studovat nebo absolvovat nějaký kurz. Učenlivost a snaživost se projeví svými výsledky nejvíce v květnu a červnu úspěšnými zkouškami, povýšením v zaměstnání či kreativnější prací. Na konci prázdnin se dozvíte o zajímavé nabídce od svých přátel. Také ve vztazích je zapotřebí umírněnosti a počkat si do října na vnímavou a charismatickou osobu. Svůj protějšek by si Váhy měly rozmazlovat a pečovat o něj, přijde doba, kdy jim péči vrátí. Finance budou tento rok spíše kolísavé, ale na podzim se pilné Váhy mohou těšit na větší zisk. Mnohým z nich k němu pomohou dobré rady rodičů nebo jiných starších lidí. Pro zlepšení kondice by bylo vhodné alespoň dvakrát týdně navštívit tělocvičnu a zahrát si míčové hry.

Rada pro přežití:

Držte se při zemi a vytyčte si jen reálné cíle. Pečlivě hlídejte svá práva, protože se můžete setkat s nespravedlivostí na úřadech či v zaměstnní. Při realizaci svých plánů nejednejte ihned, ale čekejte na správný okamžik, kdy bude možné použít netradiční metody. Nikomu se o nich ale nezmiňujte, držte je v tajnosti.

ŠTÍR 24. 10. – 22.11.

Zatímco většina Štírů bude upevňovat své pozice, jedince narozené v posledních třech dnech znamení čeká malá revoluce. Do života jim vtrhnou nečekané změny, které sice nebudou příjemné, ale osvobodí je od přebytečných zátěží. Tito zrozenci by po celý rok měli být opatrní při jízdě autem a manipulaci s přístroji. Ostatní Štíři se budou učit ovládat své nálady, pesimistické postoje a touhu po moci. Pokud se neovládnou, mohli by přijít o místo nebo přátele. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat i financím, hrozí nečekané ztráty a krádeže. Proto by se měli Štíři spoléhat na jistotu bank a na rady odborníků a nenechávat si úspory doma pod matrací, ani nenosit větší obnosy peněz po kapsách. V září a říjnu bude užitečné promyslet každý výdaj, zda je nutný. Silné charisma všech Štírů se i tento rok odrazí ve vztazích, kdy v červenci a prosinci dojde k vášnivému seznámení. Pozor ale, nemusí se jednat o dlouhodobý vztah, spíše o romantický románek, který probere s letargie štíří partnery. Po zdravotní stránce je dobré věnovat pozornost zažívání a preventivně pít bylinkové čaje.

Rada pro přežití:

Přistupujte zodpovědně ke svým cílům a pečlivě zvažte, zda jsou uskutečnitelné. Nikam nespěchejte, tento rok si na svůj úspěch musíte počkat. Držte se spíše tradičních postupů, každý originální a nekonvenční přístup by vám mohl místo slávy a moci přinést pád.

STŘELEC 23. 11. – 21. 12.

Na Střelce se postupně bude celý rok usmívat vlídná tvář Jupitera a na zrozence druhé poloviny ještě vlídně pohlédne Saturn. Tato kombinace nemůže přinést nic jiného, než finanční i společenský úspěch kombinovaný s filantropickou náladou. Mnoho Střelců se proto bude aktivně účastnit charitativních akcí, nečekané zisky jim poslouží k cestování do oblastí, kde je zapotřebí pomáhat nebo kde se mohou naučit hodně nového o málo známé kultuře. Jiní zase začnou studovat a ti, kdo podstoupí nějaké zkoušky, budou úspěšní. Z jedné strany prožijí Střelci z prvních dnů příjemné změny, z druhé strany se budou pozice všech Střelců upevňovat. Jen únor může vnést do vztahů s druhými lidmi napětí a hádky, ale následující měsíce všechny spory urovnají. Střelci se nemusí ani moc snažit, láska k nim přijde sama a čeká je mnoho zajímavých setkání, včetně usmíření a návratu ztracené lásky. Léto bude plné takových zážitků a rodinná dovolená v srpnu připraví nádherné zážitky. Také zdravotní komplikace jako by zapomněly, že existují lidé narození ve znamení Střelce. Přesto neuškodí více pohybu ve formě výletů se známými.

Rada pro přežití:

Dopřejte druhým to, co potřebují, ale nenechejte se zneužívat a svoji pomoc realisticky promýšlejte. Při svém raketovém úspěchu nepřehlížejte maličkosti, právě ony vám mohou připravit zbytečné starosti. Na cestě za úspěchem a slávou nejednejte hned, ale čekejte vždy na správný okamžik, nebuďte unáhlení.

KOZOROH 22. 12. – 20. 1.

Na Kozoroha se v roce 2011 soustředí hvězdná pozornost. Planety se rozhodly vyzkoušet jeho odolnost, trpělivost, sílu a k tomu je zásobují po celý rok vitalitou a silou. Kozorohy z konce znamení čekají ještě změny v podobě nečekaných ztrát zaměstnání či rozchodů, kterým se dá ovšem předejít. Unáhlené a tvrdohlavé reakce nejsou v tomto roce dobrými rádci. I když budou Kozorozi toužit po lepším uplatnění, povýšení či výhodnějším zaměstnání, jen těžko budou svá přání prosazovat. Nic nepůjde tak, jak by si představovali. Saturn vše zpomaluje, Jupiter dává do cesty nepřízeň úřadů a nadřízených a Pluto staví proti Kozorohům mocné nepřátele a vnitřní neklid. Proto čeká Kozorohy rok, kdy nedostanou nic zadarmo, ale zato mají možnost vytvořit si pevné a silné pozice pro příští roky a ještě si našetřit, zvláště v lednu a únoru, slušnou sumu peněz. Pokud se některý z Kozorohů touží seznámit, měl by k tomu využít dovolenou v květnu nebo v prosinci. A i když se budou nad hlavou Kozorohů prohánět různé hvězdné bouře, jejich vztahy to výrazněji neovlivní, spíše upevní. Nevyskytnou se ani výraznější zdravotní problémy, přesto je vhodné dodávat tělu přírodní vitamíny a čas od času si udělat výlet do hor.

Rada pro přežití:

Nepřepínejte své síly a práci si rozdělte. Najděte si čas na duchovní vývoj, vyzkoušejte si a ověřte v praxi mimořádnou sílu modlitby, meditace a přání vyslaného k nebesům. Budete příjemně překvapeni. Posilujte nebo nalezněte víru v něco vyššího a mocnějšího, než jsou lidé, moc a peníze.

VODNÁŘ 21. 1. – 20. 2.

Vodnáři z posledních čtyř dnů znamení pocítí ještě silný mystický vliv Neptuna, který je obdaří uměleckou vizí, ale také zastře jejich praktické uvažování. A tak mohou na jedné straně vytvářet hodnotná umělecká díla, ale na druhé straně se setkávat se lží a podvody, protože jejich praktické uvažování bude zastřené závojem iluzí. Všichni se ale tento rok výborně uplatní v zaměstnání bohatém na styk s lidmi a pokud se vymaní ze své závislosti na druhých, dočkají se i většího finančního ocenění. Jak poplyne rok, budou finance Vodnářům růst, a tak se na konci roku budou moci radovat z bohatých Vánoc. Uran i Pluto jim jemně nabídnou možnosti změn, při nichž bude třeba trochu zariskovat. Pokud se Vodnáři nebudou bát, pak Jupiter zaštítí jejich odvahu úspěchem. Ve vztazích si Vodnáři prožijí trochu nejistoty, ale celý rok je příznivě nakloněn k seznámení se zajímavými lidmi. Stačí, aby nebyli pasivní a vztah se bude moci plně rozvinout. A protože se napětí projeví Vodnářům nejvíce na pocuchaných nervech, měli by si najít čas na klidné chvíle plné vůní, světel svíček, tiché hudby a příjemné masáže.

Rada pro přežití:

Nechejte se rozmazlovat a hýčkat, důvěřujte druhým, oni vědí, co právě potřebujete. V důležitých záležitostech se však spoléhejte jen na sebe a svůj vnitřní hlas. Neváhejte a jednejte hned. Přestaňte se znepokojovat tím, jak působí vaše vystupování na druhé, to není vaše starost. Neztrácejte čas příliš detailní kontrolou oblečení a nebojte se výstřelků v projevu.

RYBY 21. 2. – 20. 3.

Rybám narozeným od 17. března se zásluhou Urana změní do konce března radikálně život. Čekají je změny, jež posunou jejich život na jinou úroveň. Tato životní revoluce se může dotknout jak práce, tak vztahů i bydliště. Jupiter ovšem škody z těchto změn bude minimalizovat, takže v konečném efektu půjde spíš o šťastnou souhru náhod, která uvolní Rybám ruce pro nové zážitky. Ani ostatní Ryby nepřijdou zkrátka. Do života jim vstoupí mocní a vlivní lidé, kteří jim pomohou v realizaci jejich záměrů. Rok je vhodný pro podnikání, zvláště v letních měsících, které jsou pro Ryby v tomto roce nejúspěšnější. Rozhodně by ale neměly Ryby podnikat samy, nýbrž v týmu a příliš neriskovat. Vyplatí se jim investovat do nemovitostí nebo si udělat radost nákupem nějaké starožitnosti. Finance na to budou mít. Výraznou pomoc mohou čekat od starších přátel a stabilních partnerů. Mimo pozdního léta, kdy je vhodné vyrazit na dovolenou, jim do života moc nových lidí nevstoupí. O to více se budou těšit z přízně stálého partnera, přátel a rodiny. Pozornost by Ryby měly věnovat lymfatickému systému a preventivně se o jeho funkčnost starat masážemi ve wellnes salónech.

Rada pro přežití:

 Nečekejte od druhých zázraky. Nikdo vám neposkytne víc, než je v jeho silách a možnostech. Pečlivě si hlídejte svůj projev a každé slovo, jež vyslovíte. Se svými přáními čekejte na vhodnou náladu a situaci a teprve poté je vyslovte. V žádném případě nepoužívejte k prezentaci sebe či svých záměrů třetích osob.

Horoskop zpracovala astroložka a lektorka Alena Horáková
Publikováno v časopisu VE HVĚZDÁCH a v magazínu TV Pohoda

 Publikoval 10:05

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.