Pro 242010
 

Vánoční svátky, oslavy nového roku a všude hory jídla a pití. Na jedné straně radost z nadbytku a na druhé i možné zdravotní problémy…

1) Nikdy se nepřejídejte
Přejídáním se totiž narušuje proces trávení a dochází k tomu, že se nám nestrávené jídlo hromadí v zažívacím traktu. Má to na naše tělo velmi negativní vliv. Mohou v něm vznikat přinejmenším plísně nebo otrava krve.

Jogíni říkají, že se nemá jíst do syta a že i sebelépe udělané jídlo se jednou přejí a vede k „zástavbě“ duše. Pamatujme proto – strava má žaludek zaplnit maximálně ze dvou čtvrtin, zbylé dvě čtvrtiny pak voda a vzduch.

2) Jíst se má v klidu a s radostí
Stejně jako se má klást důraz na kvalitu stravy, je i důležité, jak se u jídla zrovna cítíte. Pokud jíte ve stavu neklidu, smutku nebo únavy, nedokážete potravu dobře strávit a ztrácíte energii.

Tělo je totiž rozladěné, žaludek stažený a ztvrdlý, tep se zastavuje. Dobré trávení není v takovém stavu možné a jídlo se dokonce mění v jedovatou kyselinu. Proto nedoporučuji stravovat se s neklidem v duši. Vyhýbejte se při jídle také hlučnému prostředí. Za čas určitě pochopíte, jak významný je pro jídlo klid.

3) Nejezte hodně druhů jídla najednou
Pro dobré trávení je vhodné sníst maximálně čtyři druhy jídla najednou. Více určitě ne!

4) Hodně žvýkejte
Zejména potravu obsahující škrob, jako je chleba, další druhy pečiva nebo rýže, je dobré hodně rozžvýkat a rozmělnit slinami. Nepolykejte ji a nespěchejte! Samotné sliny jsou kyselinotvorné a zabraňují negativnímu působení dalších jedů v potravě. Dobře rozžvýkaná strava uleví vašemu zažívání.

5) Při jídle správně seďte
Sedět při jídle rovně s narovnanými zády znamená, že se vám bude po zádech správně točit energie a nezatíží tolik proces trávení. Nejvhodnější je posed lámy, známý jako turecký. Po staletí už tak stolují nejen Mongolové, ale i Indové a Tibeťané. Rozhodně nejezte a nepijte ve stoje!

6) Po jídle chvíli odpočívejte
Po jídle proudí v těle energie. Probíhají kolem páteře a končí v pravé nosní dírce. Dbejte proto, aby nebyla ucpaná. Nejlépe toho docílíte, když si lehnete na levý bok a pravá dírka se po chvíli uvolní. Tento čas můžete využít i pro krátkou meditaci, abyste se připravili na další fyzickou práci.

7) Jezte pravidelně
Žaludku trvá okolo čtyř hodin, než jídlo stráví a nabere nové sliny na trávení nové potravy. Jestliže jíte častěji, žaludek nestíhá sliny vytvářet a jídlo strávit. Proto je důležité jíst, jen když máte hlad. Pokud jste sytí, nejezte! Snažte se za den jíst maximálně čtyřikrát.

8) Nejezte pozdě večer nebo před spaním
Jezte naposledy alespoň hodinu a půl před spaním. Při trávení totiž vzniká teplo, které vytváří v těle plyny, jež ovlivňují mozek. Mívá to za následek špatné sny. Před spaním je proto vhodné se projít na čerstvém vzduchu, protože vám to pomůže rychleji strávit jídlo a spát klidněji. Jestliže se vám v noci špatně spí, vypijte předtím hrnek teplého mléka.

9) Pijte denně dostatečné množství vody
Voda je přírodním čističem odpadků v těle. Denně se jí má vypít tři až čtyři litry. Pokud je člověk nemocný, tak čtyři až pět litrů. Jestliže nejste na vodu zvyklí, naučte se ji pít po malých dávkách a ty postupně zvyšujte. Není ale vhodné hodně prokládat pitím jídlo, protože to ředí žaludeční tekutiny a snižuje schopnost trávení.

10) Nejezte příliš teplá nebo studená jídla
Příliš horké jídlo ničí přirozenou pokrývku stěn ve střevech, což škodí trávení. Nechte proto pokaždé jídlo malinko vystydnout. Také příliš studená jídla a pití překáží dobrému trávení, protože se po nich scvrkává tenké střevo. Negativně působí také na krk a cesty dýchací od nosu až do plic. Studené pití může způsobovat i astma a jiné nemoci.

11) Cvičte proti zácpě
Každý den se potřebujete dobře vyprázdnit, aby se ve vás neukládaly jedy. Pokud máte problémy se zácpou, ráno si vždy lehněte na záda, hodně se nadechněte, kolena přitiskněte až k hrudníku a na chvíli zadržte dech. Potom pomalu vydechujte a stejně tak i pomalu spouštějte dolů nohy. Opakujte tento cvik čtyřikrát až pětkrát za sebou.

12) Jídlo připravujte s láskou
Při přípravě jídla je důležité být naladěn na pozitivní myšlení. Zpívejte si přitom například o lásce. Pozitivní energie totiž ovlivňuje nejen vaše myšlení, ale i vaše okolí, včetně jídla a trávení. S láskou připravený pokrm uzdravuje vaši duši. Dobrou chuť!

Mgr. Ganjuur „Gana“ Gantulga, mongolská jasnovidná šamanka
Publikováno v časopisu VE HVĚZDÁCH

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Publikoval 12:02

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.