Dub 302012
 

Předpověď na rok 2012 píši se smíšenými pocity. Zřejmě má na mě inspirativní vliv shlédnutí několika katastrofických filmů a zprávy o blížících se kometách. Abych byl konkrétnější, jde o několik dokumentů o Nostradamovi a nesmlouvavý film Melancholia.

Po internetu kolují informace upozorňující na blížící se kometu o velké hustotě pod jménem Elenin. Objevena byla teprve koncem loňského roku. Její zarovnání se Sluncem a Zemí se dává do souvislosti s letošním tsunami v Japonsku.

V době otištění tohoto článku bychom už měli znát výsledek jejího průletu sluneční soustavou. Téměř všechny katastrofické filmy i předpovědi upozorňují na shodné věci: změny v magnetickém poli Země, výpadky a kolaps elektroniky, satelitů, elektronické komunikace, změna polohy pólů, přemístění ledovců, silná sopečná činnost a v neposlední řadě srážka Země s jiným tělesem.

Jde o apokalyptický dominový efekt, kdy jedna katastrofa vyvolá řadu dalších. Člověk si uvědomí, že rovnováha v přírodě je velmi křehká, stačí tak málo k tomu, aby byly ohroženy podmínky pro zachování života na Zemi.

Dozvídáme se, že vše výše zmíněné už tady několikrát bylo, že se tyto události opakují každých 26 000 let, což je délka jednoho platónského roku.

Platónský rok je doba, za kterou nebeský pól (průsečík zemské osy s nebeskou sférou) vykoná v důsledku precese zemské osy uzavřený okruh kolem pólu ekliptiky.

Trvá přibližně 25 725 let. V astrologii se platónský rok dělí na 12 platónských měsíců (řídčeji eony nebo věky) pojmenovaných podle znamení zvěrokruhu, v nichž „vstává“ Slunce v den jarní rovnodennosti.

Každý z nich trvá přibližně 2150 let. Další měsíc nastává v okamžiku, kdy jarní bod přejde do dalšího znamení. V současné době žijeme v platónském měsíci znamení Ryb, který začal přibližně na počátku našeho letopočtu.

Máme i přesné datum konce 21. 12. 2012… Sleduji, jak tvůrci apokalyptických dokumentů k tomuto datu dospěli…

Jako jeden z nejpádnějších argumentů se udává konec Mayského kalendáře. Pokud se člověk domnívá, že Mayský kalendář už dál nepokračuje, může to v něm vyvolat paniku. Je to ale taková polopravda.

Mayský kalendář samozřejmě pokračuje dál i po tomto datu, jen se otevírá další následující časová jednotka, podobně jako byl u nás přelom z roku 1999 na 2000.

K obdobné situaci v Mayském kalendáři došlo 18. září 1618 a dojde 21. prosince 2012, a pak ještě 26. března 2407, tak jaký konec kalendáře? To by musel končit přibližně každých 394 let.

Další argument, o který se apokalyptici opírají, je, že přelom věků nastane v okamžiku, kdy bude Slunce o zimním slunovratu v zákrytu s galaktickým centrem, což měli tvrdit jak Mayové, tak i Nostradamus. Jen mi nějak uniká, proč by k tomu mělo dojít zrovna v roce 2012?

21. prosince 2012, tedy o zimním slunovratu, bude galaktické centum na 27. stupni znamení Střelce. Rychlost precese je jeden stupeň za 72 let, takže očekáváme osudný okamžik s předstihem asi 215 let.

Zjišťuji ale, že i další argumenty jsou nějak uzpůsobené, aby odpovídaly roku 2012. Jako by si to někdo přál a nebo potřeboval, aby se to hodilo do filmu…

Nebo že by šlo o kombinaci těchto argumentů? Protože až bude znovu končit Mayský kalendář, bude zimní slunovrat  asi tak 3 stupně po konjunkci s galaktickým centrem.

Člověk se rozumově uklidní, pak otevře noviny a čte:

Na západní Antarktidě se odlomil ledovec větší než Praha. Odlomení nebývale velké kry od staletého Wilkinsova šelfu, které zachytily satelitní a letecké snímky, ohrožuje existenci celého útvaru. Podle některých vědců se to stalo v důsledku globálního oteplování klimatu.

Vědci z NASA využili radarové snímky získané družicí ESA Envisat. Díky tomu byli schopni odhalit ledovce, z nichž největší měl plochu 6,5 krát 9,5 kilometru a sílu 80 metrů.

Zemětřesení v regionu Tohokuo o síle 9 stupňů způsobilo gigantické vlny tsunami. Ty se následně šířily Tichým oceánem, až po třinácti tisících kilometrech dorazily k Sulzbergerovu šelfu v Antarktidě. Silně zvlněná hladina způsobila odlomení velkých kusů ledu a jejich uvolnění do Rossova moře.

Tak a teď zkuste napsat vlastní předpověď.

Horoskop zimního slunovratu 22. 12. 2011 6:30 Praha, horoskop má platnost půl roku, do letního slunovratu.

Máme zde konfliktní aspekt Slunce s Uranem, planetou pokroku. Jde o revoluční aspekt, z hlediska ekonomiky je tu snaha o bleskové oddlužení, překvapivé náhlé změny ve vládě, příčinou těchto změn může být komunikační technika a doprava.

Domácí zdroje, například potraviny nebo kovy, jsou ve větší míře vyváženy do zahraničí, kde dochází k jejich poškození. Zemědělci se dostávají do popředí zájmu, podílí se na zákonodárství a nastavování pravidel v republice.

Pracovní příležitosti mohou náhle zanikat, vytváří se ještě silnější závislost na práci, zřejmě nás čeká i nějaký skandál ve zdravotnictví.

Celkově se mezi lidmi vztahy budou vyhrocovat, avšak nelze mluvit o lhostejnosti, bude tomu naopak. Zájem jeden o druhého půjde do větší hloubky, možná víc než je komu příjemné, emoce naberou na síle.

Je zde patrná dezinformovanost veřejnosti, zřejmě  se mezi lidmi bude šířit i tzv „spasitelský syndrom“.

Fáze mezi Měsícem a Sluncem je dva dny před novoluním, tzv. „balzamická Luna“ značí zaměření na budoucnost, hodnocení minulosti a připravování se na novou „epochu“, také dodělávání, dokončování, velký úklid, moudrost, senzitivitu. Takto bych popsal náladu mezi lidmi.
Horoskop letního slunovratu 21. 6. 2012 1:08 Praha.

V tomto horoskopu je nehezký aspekt mezi Uranem a Plutem, naposledy byl k vidění v letech 1933 – 34, dalo by se říci krizový aspekt. Dění ve světě zřejmě dopadne i na naší republiku, je tu střet s vyšší mocí, vláda pod nátlakem, rozbíjení mocenského aparátu, útoky na policii a ozbrojené složky, projevuje se neslučitelnost chaosu a anarchie s nástroji moci.

Vláda a republika jako kdyby byly řízeny odjinud. Pluto může znamenat i člověka jiné rasy. Lid spojuje útlak, v horoskopu je vidět síla davu, masy, veřejnosti, jíž nevyhovují daná pravidla omezující řád. Zřejmě finanční skandály, změněný stav vědomí.

Česká republika bude nadčasová, můžeme být zemí, ze které vyjde pokrok, iniciace či nápad, jak zacházet s celosvětovým břemenem.

Je tu i hodně „mravenčí“ vyčerpávající práce. Hypochondrie, zaujetí zdravím. Fáze mezi Měsícem a Sluncem je vycházející Luna, první srpek, vykročení v nových podmínkách, startování nových mechanismů, zůstává zvýšená senzitivita, snaha o soběstačnost a samostatnost.

Svět:
Zdá se, že se začátkem období budou celosvětově spuštěny samouzdravující mechanismy. A to jak mezi lidmi, tak i na samotné planetě Zemi.

V první části roku asi nabudeme zdání, že se nic výrazně nemění, od jara pak můžeme být svědky různých převratů a překvapení jak ze strany přírody, tak i v chování lidí. Bohužel, až do konce období se zřejmě bude stupňovat nervozita a napětí.

Lidstvo se kromě samo sebou bude cítit ohroženo i ledem a ohněm, tj. táním ledovců, sopečnou činností a požáry. Předpokládám i přechod na nový druh komunikace, který bude méně závislý na elektronice.

Milan Fošnár, astrolog
Publikováno v časopisu VE HVĚZDÁCH

 Publikoval 8:43

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.