Led 152012
 

Řada z Vás jistě zná nějakou studánku, která je energetická nebo léčivá. V řadě případů jde o místa, kde v minulosti došlo ke zjevení Panny Marie nebo k zázračnému uzdravení.

Na těchto místech doporučuji nejen meditovat a hledat genia loci (ducha místa), ale především nechat vodu samotnou, aby nám pomohla s uzdravením.

Na těchto svatých a pozoruhodných místech se vytváří také silná bioenergetická pole, která dovedou uzdravit i vážné nemocné. Jsou známy případy, že zmrzlá voda, donesená domů z Mariánských studánek a svatých míst, je schopna vyzařovat silnou energii, která má na nás příznivý vliv.

Pojďme se nyní projít po naší vlasti a navštivme několik takových zázračných a pozoruhodných studánek, které dokáží uzdravovat.

Horní Bečva
Sachova studánka je považována po mnoho generací za zázračnou.

Hovězí
Pramen Pod Rohatinou v údolí Hovízky před bývalou lesovnou je podle místních lidí léčivá.

Hoštálková
Studánku Ondráška najdete pod značenou cestou z Tisového do Hošťálkové. Na turistických mapách není značena, ale místní lidé vám rádi ukáží cestu. Je to místo vhodné nejen pro meditace a rozjímání, ale i pro osvěžení nohou. Voda má blahodárný vliv na klouby a kožní onemocnění.

Háj u Loučné
Studánka Traverz pod Klínovcem je považována za léčivou, protože pomáhá lidem při onemocnění srdce, žaludku a jater.

Hřensko
Pod Roháčem se v lese nacházejí hned tři prameny. Všechny mají uzdravující sílu a pomáhají při revmatu a špatném hojení ran.

Hrachoviště
Na dně studánky U Krejčovky je v místě pramene nádherně vidět neustále vířící písek. Podle pověsti se tu zjevuje černý kůň, který je snad i strážcem této studánky. Voda pomáhá při léčbě srdce.

Chvalčov
Oblíbený pramen návštěvníků Hostýnska je na červené značce z Chvalčova na dolní hranici přírodní rezervace Obřany. Původně se jmenoval Hladová studánka. Byl ale přejmenován na počest etnografa – spisovatele Františka Táborského a malíře Františka Ondrúška, kteří sem s oblibou vodili své přátele.

V roce 1957 bylo upraveno okolí pramene. Dnes je nad ním do kamene vsazena kovová deska s podobiznami obou umělců. Podstatné ale je, že sem lidé chodí nejen za odpočinkem, ale zejména pro léčivé vlastnosti této vody.

Chrástná
Na polovině cesty mezi Břevništěm a Chrástnou je přímo u silnice ve stráni studánka zvaná též jako Legie, jež pomáhá lidem s léčbou žaludku a dýchacích cest. Její inhalování má blahodárný vliv pro nemocné astmatem.

Chelčice
Pramen sv. Máří Magdalény byl v minulosti sveden do nádrže v barokní kapli sv. Maří Magdaleny u Chelčic. Voda je považována za zázračnou. Dokonce se traduje, že se nemocným poutníkům ukázal anděl, který vodě požehnal a díky tomu uzdravuje.

Chlum u Blatné
Studánka u Závišínského potoka je velice léčivá, dokonce sem chodí pít i lesní zvěř. Voda pomáhá při léčbě očí, cukrovky, zánětů a střevních potížích.

Jankov u Českých Budějovic
Svatováclavský pramen je nádherná vyzděná studánka s kamennou sochou dívky. Je taktéž uctívána pro svoji léčivou moc. Lidé si tu vodu berou do velkých nádob. Prý má lahodnou chuť i po několika dnech a uzdravuje člověka zejména při zánětech dýchacích cest a horečkách.

Jinačovice
Studánka Barborka léčí onemocnění krvetvorby, kloubů, sleziny, jater a žlučníku. Má prý i velký vliv na potenci.

Jindřichov u Velké Bíteše
Pramen V Olšinách, jak název napovídá, najdeme na vlhkém lesním místě. Důležitější však je, že je považován za zázračný a léčebný.

Jindřichov u Velké Bíteše
Lidé chodí ke studánce U Korbele, její původní jméno bylo V Pastýřce, pro vodu stále a považují ji za velice léčivou. Traduje se, že má blahodárný vliv na léčbu ženských orgánů a neplodnost. Jeden místním chalupář si tu pravidelným pitím vody ze studánky vyléčil nemocné ledviny.

Jilemnice
V polích na jižním svahu kopce Kozinec, který se vypíná nad Jilemnicí, stojí u dvou mohutných jasanů kaple sv. Isidora a na kryptogramu je letopočet 1719. Voda ze zdejšího pramene Pod kaplí je považována za zázračnou, protože pomáhá při léčbě jater, slinivky a žaludku.

Jistebsko
Mordýřská studánka je u lesní cesty nedaleko silnice z Dolní Černé Studnice do Huti. Podle pověsti zde byl zabit a oloupen Jindřich Vantner, který nesl výplaty pro dělníky sklářské hutě v Huti.

Lidé si sem chodili pro vodu už v dávných dobách a podle zpráv je blahodárná zejména na onemocnění kloubů a svalového aparátu.

Jistebsko
Studánka sv. Josefa stojí vedle kostela sv. Josefa. Nedaleko je Kittlův dům. Johann Josef Kittel byl místní léčitel a poblíž studánky s mírně radioaktivní vodou postavil dům, kde provozoval praxi.

Kromě lékárny a ordinace fungoval dům jako lázně, které používaly vodu ze studánky. Ta má blahodárny vliv na kožní onemocnění, vředy, špatně se hojící rány, záněty žil, otoky a vodnatelnost.

Milan Doležal, kartář, novinář a exorcista
Publikováno v časopisu VE HVĚZDÁCH

 Publikoval 11:54

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.