Lapač snů a jeho legendy

 Šamanismus  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lapač snů a jeho legendy
Srp 232016
 

Lapač snů podle legendy pochází od indiánského kmene Siouxu. Siouxové dodnes v lapači snů vidí síť života – dobré sny zůstávají v síti života a ty zlé propadají dírou uprostřed. S tímto vynálezem se také pojí indiánská legenda, vlastně je jich trochu víc. Lapač snů, jak jsem již naznačila, pochází z dávných dob staré mladé Ameriky a z rukou jejích původních indiánských obyvatel. Neexistuje pouze teorie o snech, ale také o myšlenkách. Číst dále »

 Publikoval 7:01

Jan Pavlík: Ayahuasca – nápoj poznání

 Léčivé byliny, Šamanismus  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jan Pavlík: Ayahuasca – nápoj poznání
Lis 112014
 

Pro indiány je rituální užívání drog běžné, protože způsobují změněné stavy vědomí, umožňující vnímání jiných realit. Takovou drogou je nápoj ayahuasca, připravovaný směsí mužské a ženské drogy. Mužskou drogou je liána Gžagube, ženskou listy rostliny Rainha. Po mnohahodinovém varu se získá chuťově odporný nápoj, který se užívá obvykle ve třech dávkách s hodinovým odstupem.

Číst dále »

 Publikoval 9:11

Jan Pavlík: Jak poznat účinky bylin

 Šamanismus, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jan Pavlík: Jak poznat účinky bylin
Lis 112014
 

Americký antropolog Peter Gorman putoval Amazonským pralesem v doprovodu domorodého šamana. Ten mu po cestě vyprávěl o účincích jednotlivých rostlin. Když přišli do vesnice, chtěl Gorman, aby mu šaman vše zopakoval, aby si to mohl zapsat. V tom se šaman začal smát a Gorman nechápal čemu. Šaman dokonce zavolal ženu a děti a když jim řekl, co po něm Gorman chce, smáli se všichni.

Číst dále »

 Publikoval 8:53