Zuzana Švédová: Kterým potravinám se v těhotenství (a nejen tehdy) vyhýbat

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zuzana Švédová: Kterým potravinám se v těhotenství (a nejen tehdy) vyhýbat
Kvě 232016
 

V těhotenství je toho spoustu zakázáno, hlavně tedy z bylinek, protože jedna podporuje stahy děložního svalstva, druhá má zase negativní vliv na vývoj centrální nervové soustavy plodu, takže nám z bylinek zůstává pouhopouhá hrstka. Některé maminky bylinkám neholdují, nicméně, existují také další potraviny, na které je dobré dávat si pozor. Pojďme si je tedy jednu po druhé představit. Na pomoc si beru svého oblíbeného nutricionistu Jonnyho Bowdena, který na seznam kontroverzních potravin umístil: Číst dále »

 Publikoval 11:29

Jiří Hamerský: Kde volně plyne radost a láska, nemůže nastat jiný stav, než pohoda a zdraví, říká odborník na čínskou medicínu Bohumír Jehlička. Popisuje, jak se uzdravit

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jiří Hamerský: Kde volně plyne radost a láska, nemůže nastat jiný stav, než pohoda a zdraví, říká odborník na čínskou medicínu Bohumír Jehlička. Popisuje, jak se uzdravit
Kvě 202016
 

Bohumír Jehlička (51) měl jako jeden z mála Čechů možnost v čínských nemocnicích pozorovat tamější lékaře při práci. Učaroval ho taoismus a čínský přístup k léčení, k člověku, k životu. Čtenářům Celostní medicíny prozradil, co je podle něj pro udržení pevného zdraví nejdůležitější. KDE ZAČÍT – „V hlavě. Tím, že budeme v pohodě. Nemoc vzniká v hlavě. Jakákoliv nerovnováha se pak přenáší do těla, a vzniká nemoc.“ Číst dále »

 Publikoval 8:58

PharmDr. Tomáš Arndt: Mořský kolagen

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Mořský kolagen
Kvě 172016
 

Kolagen je důležitá látka v našem těle. Tvoří až 30 % bílkovin v tělech savců, kde je ve formě kolagenních vláken složkou mezibuněčné hmoty. Zabezpečí pružnost a pevnost kůže, ale také dobrý stav vazivového a kloubního aparátu. Problém nastává se zvyšujícím se věkem, kdy tělo přestane produkovat dostatečné množství kolagenu. Jeho nedostatek pak má za následek stárnutí kůže, zhoršenou kvalitu vlasů, lámání a třepení nehtů, tvorbu vrásek, ale zejména bolesti kloubů a zhoršenou pohyblivost, protože kůže, vazy a klouby přicházejí o svoji pružnost. Číst dále »

 Publikoval 8:21

Projevy toxické zátěže na játrech

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projevy toxické zátěže na játrech
Kvě 092016
 

Jaterní okruh stojí na jednom z vrcholů čínského pentagramu a jeho energie je nejsilnější na jaře. Právě v tuto dobu je vhodné orgánový okruh jater detoxikovat. A právě v tuto dobu se také více než kdy jindy objevují potíže, které ukazují, že se v jaterním okruhu usadily toxiny… Pod nadvládou jater se ocitá nejen veškeré vazivo v našem těle, ale také nervový systém a celá řada dalších důležitých orgánů a tkání. Číst dále »

 Publikoval 16:01

MUDr. Pavel Šácha: Přírodní nebo syntetické produkty?

 Léčení jídlem, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MUDr. Pavel Šácha: Přírodní nebo syntetické produkty?
Dub 272016
 

Doba je uspěchaná, nutí nás k rychlé konzumaci potravin, pokud možno v instantní podobě. Synteticky vyrobené látky jsou zařazovány do receptur produktů. Běžný uživatel nemá  šanci rozpoznat, co je přírodní a co je syntetické. Mnohdy je ukazatelem pro rozhodování to, co je popsáno na obalu, a vědomí, že nám to zajišťuje bezpečnost, že je to podle předpisů, má to ochrannou známku, vyznačenou dobu expirace, odpovídá to hygienickým zásadám, v pěkném obalu, naleštěno, je to kontrolováno a máme tam ubezpečení zdravotní nezávadnosti. Číst dále »

 Publikoval 12:58

Stasia Bliss: Sluneční strava

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stasia Bliss: Sluneční strava
Dub 262016
 

Nikolaj Dolgorukij z Ukrajiny je označován jako sun-eater („pojídač slunce“). Zírání do slunce se věnuje již 12 let a žije z větší části pouze ze sluneční energie. I jiní „zírači“ potvrzují, že po pouhých 9 měsících praktikování této metody se u nich vytratila nutnost přijímat potravu – za 9 měsíců se adept dopracuje k maximální době zírání, což je 44 minut. Po této 9měsíční intenzivní praxi už postačí k udržování získaného stavu pouze 45 minut denně chodit naboso, a to vždy 6 dnů v řadě za sebou. Číst dále »

 Publikoval 16:59

Jiří Hamerský: Dvanáct způsobů, jak mít teď hned lepší den aneb Co jsem se naučil od lidí

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jiří Hamerský: Dvanáct způsobů, jak mít teď hned lepší den aneb Co jsem se naučil od lidí
Dub 222016
 

Jako psycholog jsem se denně setkával s lidským utrpením. Ještě teď se mi vybavují konkrétní příběhy, při nichž bývalo na skupině hrobové ticho: Osudy týraných žen, kterým kdysi někdo zničil sebevědomí. Pacientek, které se léta nemohly vymanit z moci nepříjemných okolností. Lidí, kteří tolik toužili po ocenění a vlídném slovu. A aby se měli aspoň trochu lépe. Nejenom v léčebně, ale i mimo ni, mě osud začal obdarovávat setkáními tak pozoruhodnými a výjimečnými, že bylo těžké si zvykat, že si něco takového zasloužím. Číst dále »

 Publikoval 8:19

Alla Svirinskaja: Energetická ochrana člověka

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Alla Svirinskaja: Energetická ochrana člověka
Bře 272016
 

Jak se chránit před energetickými útoky jiných lidí? Nejdůležitější je uvědomit si, že nikdo nikdy nemá sílu na nás negativně působit, jestliže si udržujeme silnou auru a nepřipustíme, aby nad námi někdo získal moc. Záleží vždy jen na nás, zda se chceme do výměny energie zapojit, nebo ne. To, že někdo stojí vedle nás, ještě neznamená, že jeho energie přejde na naši nebo na ni bude působit. Číst dále »

 Publikoval 10:08

Jan Petrák: Byl Ježíš „hulič“? Podle výzkumníků léčil konopím

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jan Petrák: Byl Ježíš „hulič“? Podle výzkumníků léčil konopím
Bře 212016
 

Takovou pikantní informaci si nemůžete nechat ujít – dle článku Chrise Bennetta z deníku High Times, který byl publikovaný už v roce 2003 pod názvem „Was Jesus a Stoner?“, byl Ježíš uživatelem konopí a zároveň tuto rostlinu aktivně používal, aby léčil nemocné. Podle serveru naturalnews.com pro toto tvrzení existují četné vědecké důkazy, což by mohlo udělat radost spoustě především mladých čtenářů. Číst dále »

 Publikoval 9:27

Ledviny (Shen)

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ledviny (Shen)
Bře 212016
 

Z pohledu čínské medicíny jsou ledviny nejdůležitějším orgánem, a to hned z několika důvodů. Jedním z nich je, že jsou zdrojem přednebeské čchi, prenatální, což je naše genetika po předcích, dále postnatální, to je ta, kterou si vytváříme, hospodaříme s ní během našeho života a záleží pouze na nás, v jakém je stavu a jak dlouho nám vydrží. Ledvinám přísluší prvek – voda, období – zima, klima – chlad, orgán – močový měchýř, ctnost – moudrost, činnost – krátkodobá paměť, motivace, výdrž, drive, z emocí je to strach, psychika – moudrost, racionalita, postřeh, jemnost, sebepoznání, ale i tesklivost a nejistota. Číst dále »

 Publikoval 8:36