Umění emocí: Který živel v sobě nosíte?

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Umění emocí: Který živel v sobě nosíte?
Zář 142016
 

Emocionalita každého z nás je jakýsi pomyslný koktejl, složený z pěti základních prvků (oheň – radost, země – starost, kov – smutek, voda – strach, dřevo – agrese). S touto povahou se člověk rodí… Je to dáno jednak genetickou výbavou, povahou našich rodičů a také prostředím a dobou, do níž se rodíme a v níž vyrůstáme. První zážitky a setkání s čímkoliv novým vytváří řadu emocionálních nábojů, které si člověk pamatuje navždy a má je s onou událostí nebo vjemem neodmyslitelně spojené… Číst dále »

 Publikoval 9:50

Doreen Virtue: Andělské rady pro případy deprese

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Doreen Virtue: Andělské rady pro případy deprese
Čvn 092016
 

Každému je sem tam smutno, pokud však tento stav trvá neustále, mohlo by jít o příznak závažnějších obtíží. Deprese vás připraví o energii, radost i motivaci. Vaše neustálá sklíčenost pak způsobí, že se vám lidé začnou vyhýbat, což vaši osamělost a smutek ještě prohloubí. Vědecké studie dokazují, že deprese dokáže lidi uvěznit v jejich vlastních domovech a připravit je o radost z hodnotné práce, láskyplných vztahů a smysluplného životního stylu. Číst dále »

 Publikoval 9:47

Zuzana Švédová: Kterým potravinám se v těhotenství (a nejen tehdy) vyhýbat

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zuzana Švédová: Kterým potravinám se v těhotenství (a nejen tehdy) vyhýbat
Kvě 232016
 

V těhotenství je toho spoustu zakázáno, hlavně tedy z bylinek, protože jedna podporuje stahy děložního svalstva, druhá má zase negativní vliv na vývoj centrální nervové soustavy plodu, takže nám z bylinek zůstává pouhopouhá hrstka. Některé maminky bylinkám neholdují, nicméně, existují také další potraviny, na které je dobré dávat si pozor. Pojďme si je tedy jednu po druhé představit. Na pomoc si beru svého oblíbeného nutricionistu Jonnyho Bowdena, který na seznam kontroverzních potravin umístil: Číst dále »

 Publikoval 11:29

Jiří Hamerský: Kde volně plyne radost a láska, nemůže nastat jiný stav, než pohoda a zdraví, říká odborník na čínskou medicínu Bohumír Jehlička. Popisuje, jak se uzdravit

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jiří Hamerský: Kde volně plyne radost a láska, nemůže nastat jiný stav, než pohoda a zdraví, říká odborník na čínskou medicínu Bohumír Jehlička. Popisuje, jak se uzdravit
Kvě 202016
 

Bohumír Jehlička (51) měl jako jeden z mála Čechů možnost v čínských nemocnicích pozorovat tamější lékaře při práci. Učaroval ho taoismus a čínský přístup k léčení, k člověku, k životu. Čtenářům Celostní medicíny prozradil, co je podle něj pro udržení pevného zdraví nejdůležitější. KDE ZAČÍT – „V hlavě. Tím, že budeme v pohodě. Nemoc vzniká v hlavě. Jakákoliv nerovnováha se pak přenáší do těla, a vzniká nemoc.“ Číst dále »

 Publikoval 8:58

MUDr. Pavel Šácha: Moudrosti přísloví

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MUDr. Pavel Šácha: Moudrosti přísloví
Kvě 182016
 

V lidových příslovích se odráží základní poučení lidí, kteří dělali něco špatně a jejichž počínání se projevilo nepříjemností, nebo nemocí, a oni pochopili příčinu a vytvořili si přísloví a úsloví, aby budoucí generaci předali svou zkušenost. Uvedu některá, jež se týkají trávicího traktu. Francouzské přísloví „Žaludek je vaše druhé Já? naznačuje, že výživa a trávení jsou důležitou součástí správné funkce každého organizmu, a to znamená, že na výživě stojí bezpochyby i vaše zdraví. Číst dále »

 Publikoval 9:20

PharmDr. Tomáš Arndt: Mořský kolagen

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Mořský kolagen
Kvě 172016
 

Kolagen je důležitá látka v našem těle. Tvoří až 30 % bílkovin v tělech savců, kde je ve formě kolagenních vláken složkou mezibuněčné hmoty. Zabezpečí pružnost a pevnost kůže, ale také dobrý stav vazivového a kloubního aparátu. Problém nastává se zvyšujícím se věkem, kdy tělo přestane produkovat dostatečné množství kolagenu. Jeho nedostatek pak má za následek stárnutí kůže, zhoršenou kvalitu vlasů, lámání a třepení nehtů, tvorbu vrásek, ale zejména bolesti kloubů a zhoršenou pohyblivost, protože kůže, vazy a klouby přicházejí o svoji pružnost. Číst dále »

 Publikoval 8:21

Jiří Hamerský: Obklopit se světlem. Mocný způsob léčení, který zvládne každý

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jiří Hamerský: Obklopit se světlem. Mocný způsob léčení, který zvládne každý
Kvě 122016
 

Představovat si světlo nebo o něm jenom číst mě odjakživa fascinovalo a nabíjelo. I když současná věda stále více uznává mocný vliv myšlení na naše tělo, přeci jen termín „léčit se světlem“ leží stále za hranicemi oficiální psychologie i medicíny. Proto mě velmi potěšilo, když jsem své „světelné vize“ našel popsány i v řadě knih o léčení. Vizualizovat si například kolem sebe kouli zlatého, jiskřivého světla velmi pomáhá zvýšit vlastní energii, zbavit se deprese a celkově organismus harmonizovat. Číst dále »

 Publikoval 8:33

PharmDr. Tomáš Arndt: Paradentóza – přírodní léčba

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Paradentóza – přírodní léčba
Kvě 102016
 

Paradentóza – obávané postižení zubního aparátu je nám důvěrně známé v lepším případě z řady vtíravých reklam na zubní pasty a vody, v horším případě z vlastní zkušenosti. Vlastní příčina paradentózy vlastně spočívá v oslabení vazivových vláken, které zub kotví a spojují povrch zubu s kostí v oblasti kořene zubu a s dásní v oblasti krčku zubu. Latinský název pro tato vlákna je parodont a z něho je odvozen název paradentóza. Číst dále »

 Publikoval 8:43

Projevy toxické zátěže na játrech

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projevy toxické zátěže na játrech
Kvě 092016
 

Jaterní okruh stojí na jednom z vrcholů čínského pentagramu a jeho energie je nejsilnější na jaře. Právě v tuto dobu je vhodné orgánový okruh jater detoxikovat. A právě v tuto dobu se také více než kdy jindy objevují potíže, které ukazují, že se v jaterním okruhu usadily toxiny… Pod nadvládou jater se ocitá nejen veškeré vazivo v našem těle, ale také nervový systém a celá řada dalších důležitých orgánů a tkání. Číst dále »

 Publikoval 16:01

MUDr. Pavel Šácha: Přírodní nebo syntetické produkty?

 Léčení jídlem, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MUDr. Pavel Šácha: Přírodní nebo syntetické produkty?
Dub 272016
 

Doba je uspěchaná, nutí nás k rychlé konzumaci potravin, pokud možno v instantní podobě. Synteticky vyrobené látky jsou zařazovány do receptur produktů. Běžný uživatel nemá  šanci rozpoznat, co je přírodní a co je syntetické. Mnohdy je ukazatelem pro rozhodování to, co je popsáno na obalu, a vědomí, že nám to zajišťuje bezpečnost, že je to podle předpisů, má to ochrannou známku, vyznačenou dobu expirace, odpovídá to hygienickým zásadám, v pěkném obalu, naleštěno, je to kontrolováno a máme tam ubezpečení zdravotní nezávadnosti. Číst dále »

 Publikoval 12:58