Zuzana Švédová: Kterým potravinám se v těhotenství (a nejen tehdy) vyhýbat

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zuzana Švédová: Kterým potravinám se v těhotenství (a nejen tehdy) vyhýbat
Kvě 232016
 

V těhotenství je toho spoustu zakázáno, hlavně tedy z bylinek, protože jedna podporuje stahy děložního svalstva, druhá má zase negativní vliv na vývoj centrální nervové soustavy plodu, takže nám z bylinek zůstává pouhopouhá hrstka. Některé maminky bylinkám neholdují, nicméně, existují také další potraviny, na které je dobré dávat si pozor. Pojďme si je tedy jednu po druhé představit. Na pomoc si beru svého oblíbeného nutricionistu Jonnyho Bowdena, který na seznam kontroverzních potravin umístil: Číst dále »

 Publikoval 11:29

Jiří Hamerský: Kde volně plyne radost a láska, nemůže nastat jiný stav, než pohoda a zdraví, říká odborník na čínskou medicínu Bohumír Jehlička. Popisuje, jak se uzdravit

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jiří Hamerský: Kde volně plyne radost a láska, nemůže nastat jiný stav, než pohoda a zdraví, říká odborník na čínskou medicínu Bohumír Jehlička. Popisuje, jak se uzdravit
Kvě 202016
 

Bohumír Jehlička (51) měl jako jeden z mála Čechů možnost v čínských nemocnicích pozorovat tamější lékaře při práci. Učaroval ho taoismus a čínský přístup k léčení, k člověku, k životu. Čtenářům Celostní medicíny prozradil, co je podle něj pro udržení pevného zdraví nejdůležitější. KDE ZAČÍT – „V hlavě. Tím, že budeme v pohodě. Nemoc vzniká v hlavě. Jakákoliv nerovnováha se pak přenáší do těla, a vzniká nemoc.“ Číst dále »

 Publikoval 8:58

PharmDr. Tomáš Arndt: Mořský kolagen

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Mořský kolagen
Kvě 172016
 

Kolagen je důležitá látka v našem těle. Tvoří až 30 % bílkovin v tělech savců, kde je ve formě kolagenních vláken složkou mezibuněčné hmoty. Zabezpečí pružnost a pevnost kůže, ale také dobrý stav vazivového a kloubního aparátu. Problém nastává se zvyšujícím se věkem, kdy tělo přestane produkovat dostatečné množství kolagenu. Jeho nedostatek pak má za následek stárnutí kůže, zhoršenou kvalitu vlasů, lámání a třepení nehtů, tvorbu vrásek, ale zejména bolesti kloubů a zhoršenou pohyblivost, protože kůže, vazy a klouby přicházejí o svoji pružnost. Číst dále »

 Publikoval 8:21

Projevy toxické zátěže na játrech

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projevy toxické zátěže na játrech
Kvě 092016
 

Jaterní okruh stojí na jednom z vrcholů čínského pentagramu a jeho energie je nejsilnější na jaře. Právě v tuto dobu je vhodné orgánový okruh jater detoxikovat. A právě v tuto dobu se také více než kdy jindy objevují potíže, které ukazují, že se v jaterním okruhu usadily toxiny… Pod nadvládou jater se ocitá nejen veškeré vazivo v našem těle, ale také nervový systém a celá řada dalších důležitých orgánů a tkání. Číst dále »

 Publikoval 16:01

MUDr. Pavel Šácha: Přírodní nebo syntetické produkty?

 Léčení jídlem, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MUDr. Pavel Šácha: Přírodní nebo syntetické produkty?
Dub 272016
 

Doba je uspěchaná, nutí nás k rychlé konzumaci potravin, pokud možno v instantní podobě. Synteticky vyrobené látky jsou zařazovány do receptur produktů. Běžný uživatel nemá  šanci rozpoznat, co je přírodní a co je syntetické. Mnohdy je ukazatelem pro rozhodování to, co je popsáno na obalu, a vědomí, že nám to zajišťuje bezpečnost, že je to podle předpisů, má to ochrannou známku, vyznačenou dobu expirace, odpovídá to hygienickým zásadám, v pěkném obalu, naleštěno, je to kontrolováno a máme tam ubezpečení zdravotní nezávadnosti. Číst dále »

 Publikoval 12:58

Stasia Bliss: Sluneční strava

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stasia Bliss: Sluneční strava
Dub 262016
 

Nikolaj Dolgorukij z Ukrajiny je označován jako sun-eater („pojídač slunce“). Zírání do slunce se věnuje již 12 let a žije z větší části pouze ze sluneční energie. I jiní „zírači“ potvrzují, že po pouhých 9 měsících praktikování této metody se u nich vytratila nutnost přijímat potravu – za 9 měsíců se adept dopracuje k maximální době zírání, což je 44 minut. Po této 9měsíční intenzivní praxi už postačí k udržování získaného stavu pouze 45 minut denně chodit naboso, a to vždy 6 dnů v řadě za sebou. Číst dále »

 Publikoval 16:59

Jan Petrák: Byl Ježíš „hulič“? Podle výzkumníků léčil konopím

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jan Petrák: Byl Ježíš „hulič“? Podle výzkumníků léčil konopím
Bře 212016
 

Takovou pikantní informaci si nemůžete nechat ujít – dle článku Chrise Bennetta z deníku High Times, který byl publikovaný už v roce 2003 pod názvem „Was Jesus a Stoner?“, byl Ježíš uživatelem konopí a zároveň tuto rostlinu aktivně používal, aby léčil nemocné. Podle serveru naturalnews.com pro toto tvrzení existují četné vědecké důkazy, což by mohlo udělat radost spoustě především mladých čtenářů. Číst dále »

 Publikoval 9:27

Jiří Hamerský: Jak porazit ve snu svoje strachy a zbavit se nočních můr

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jiří Hamerský: Jak porazit ve snu svoje strachy a zbavit se nočních můr
Bře 202016
 

Sny mají úžasný léčebný potenciál. A to zejména pro léčení našich strachů. Až deset procent dospělých mívá měsíčně alespoň jednu noční můru – ukážeme si pokročilou techniku, jak na strachy a noční můry ve snu vyzrát. Nejde jen o to, porazit ve snu svůj strach, sny nám často přinášejí prostřednictvím nepříjemných pocitů důležité zprávy. Tom Poutník, který má se sny dlouhodobé zkušenosti, popisuje, jak měl v jednom období hodně stresů, které si neuvědomoval: Číst dále »

 Publikoval 10:29

Ibalgin způsobuje tisíce úmrtí ročně. Místo něj používejte tyto přírodní bylinky…

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ibalgin způsobuje tisíce úmrtí ročně. Místo něj používejte tyto přírodní bylinky…
Bře 142016
 

Článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavá zjištění o lécích užívaných proti bolestem, jako jsou diclofenac či ibuprofen (účinná látka v přípravku Ibalgin). Zjistil totiž, že uvedená léčiva zvyšují riziko srdečního infarktu ve stejné míře jako léky, které byly v minulosti staženy z trhu kvůli jejich vysokým rizikům. Jeden z takto stažených léků, Vioxx, byl příčinou více než 30.000 úmrtí v důsledku srdečních infarktů a náhlých srdečních příhod. Číst dále »

 Publikoval 9:06

PharmDr. Tomáš Arndt: Síra

 Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Síra
Bře 122016
 

Síra je nekovový chemický prvek žluté barvy, který se často vyskytuje v přírodě. Jak křížovkáři vědí, chemická zkratka je S a latinský název Sulphur. Je řazen do skupiny chalkogenů (souhrnný název pro chemické prvky zařazené do 16. skupiny periodické tabulky prvků). Síru můžeme najít nejvíce v potravě bohaté na bílkoviny, jako jsou vejce nebo sýry. K dalším potravinám s obsahem síry patří kapusta, cibule, růžičková kapusta, květák, česnek, maliny, chaluhy, brokolice, hlávkový salát, pšeničné klíčky, fazolové lusky, lněné semínko, mrkev, zelí, červená řepa. Číst dále »

 Publikoval 10:56