Kde nejlépe oslavit zimní Slunovrat? Přijďte na aktivace slunovratové linie Znojmo – Praha 22. prosince ráno

 Cesty za mystikou  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kde nejlépe oslavit zimní Slunovrat? Přijďte na aktivace slunovratové linie Znojmo – Praha 22. prosince ráno
Pro 212015
 

Zimní Slunovrat bude i letos provázen řadou spirituálních akcí. Jednou z nejsilnějších bude tradiční aktivace slunovratové linie, která vede z Jeruzaléma přes Znojmo až na Pražský Hrad, a po své cestě prochází mnoha románskými rotundami. Této akce se můžete zúčastnit i vy, a to 22. prosince 2015 při východu slunce.

Číst dále »

 Publikoval 19:36

Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (7. část)

 Cesty za mystikou  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (7. část)
Pro 182014
 

Postupně jsme spolu se čtenáři docestovali až do jižního Izraele, kde žádný poutník nevynechá přírodní raritu, nejníže položené místo na planetě – Mrtvé moře. Hovořit bychom ale měli spíše o solném jezeře, neboť je tento přírodní útvar skutečně bezodtokovým jezerem, položeným 420 metrů pod hladinou světových moří, dosahuje hloubky cirka 380 metrů a jeho salinita vykazuje v průměru téměř 34 procent, což je desetkrát více než slanost Středozemního moře.

Číst dále »

 Publikoval 11:53

Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (6. část)

 Cesty za mystikou  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (6. část)
Pro 172014
 

Většinu izraelského území pokrývá poušť a kamenitá pustina, což návštěvník a nepřipravený turista zjistí při přesunu ze svěžího zeleného severu do jižních oblastí, které jsou mnohem teplejší a velice suché. I na mapě Izraele snadno rozpoznáme, že celou jižní polovinu státu pokrývají pustiny s málo četnými oázami či uměle zavodňovanými místy na zemědělství orientovaných kibuců.

Číst dále »

 Publikoval 10:39

Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (5. část)

 Cesty za mystikou  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (5. část)
Říj 242013
 

Mystická řeka Izraele, jejíž název bychom v mnoha podobách a lokalitách s převzatými názvy nalezli po celém světě, je skutečně biblickou vodou, symbolizující pramen poznání a očisty. Jordán je největším vodním tokem Izraele s délkou 250 kilometrů, lemující Velkou příkopovou propadlinu a zároveň vytvářející hranici mezi Izraelem, Jordánskem a palestinskou enklávou tzv. Západního břehu Jordánu. Protéká již zmiňovaným Galilejským jezerem a stává se jediným přítokem Mrtvého moře.

Číst dále »

 Publikoval 10:24

Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (4. část)

 Cesty za mystikou  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (4. část)
Zář 092013
 

Největší sladkovodní plocha v Izraeli – jezero Genezaretské, též Galilejské moře nebo Kineret – to podle tvaru, připomínající harfu, se nachází v severní části Izraele, je zhruba 21 kilometrů dlouhé a v nejširším místě měří 13 kilometrů. Jeho rozloha činí 166 kilometrů čtverečních a největší hloubku bychom naměřili kolem 40 metrů. Protože leží cirka 212 metrů pod hladinou světových moří, stává se tak nejníže položeným sladkovodním jezerem světa.

Číst dále »

 Publikoval 9:39

Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (3. část)

 Cesty za mystikou  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (3. část)
Čvc 152013
 

Cesta do vnitrozemí vede kopcovitou krajinou jižní Galileje, poutník se ani nenaděje a vjíždí do města jménem Nazaret, které se rozprostírá na mnoha pahorcích a je hlavním městem Severního izraelského distriktu. V průběhu 20. století se z původně menšího městečka stala rozsáhlá aglomerace, která pohltila okolní vesnice a dnes osídlení směřuje k číslu téměř osmdesát tisíc.

Číst dále »

 Publikoval 9:53

Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (2. část)

 Cesty za mystikou  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (2. část)
Čvn 142013
 

Naše izraelské povídání bude tentokrát pokračovat přímořskou cestou s výhledem na Středozemní moře. V historii byla oblast Palestiny křižovatkou cest a přes izraelské území procházeli obchodníci, karavany, celá vojska i poutníci. Jelikož je tato oblast velmi geograficky členitá, vedly už v historii od severu k jihu tři cesty.

Číst dále »

 Publikoval 9:52

Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (1. část)

 Cesty za mystikou  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rudolf Špaček: Izrael – putování po stopách toho, jehož nazýváme Spasitelem (1. část)
Kvě 242013
 

Na požádání šéfredaktora časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel, pana Romana Zahrádky, se pokusím přiblížit v tomto cyklu „Putování“ krajinu mnohým již poznanou, avšak pro většinu našich souputníků stále ještě neznámou či nedostupnou, především však zemi posvěcenou stopami Toho, jehož nazýváme Pánem, Spasitelem a Ježíšem Kristem.

Číst dále »

 Publikoval 8:47