PharmDr. Tomáš Arndt: Tradiční čínská medicína

 Léčebné metody, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Tradiční čínská medicína
Srp 182015
 

Tradiční čínská medicína je v současnosti velmi oblíbená mezi příznivci alternativní medicíny. Každý ji zmiňuje, řada pacientů užívá poctivě čajové směsi z bylinek s poetickými názvy. Z jakých principů tato prastará medicína vlastně vychází? Tradiční čínská medicína (TCM) je souhrnné označení pro metody prevence, vyšetření i léčby, vycházející z tradičního čínského léčitelství (medicíny). Mezi metody léčby v tradiční čínské medicíně se počítá akupresura, akupunktura, masáže, změna stravy a životního stylu, podávání bylin (fytoterapie).

Číst dále »

 Publikoval 10:48

Solfeggio frekvence

 Léčebné metody, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Solfeggio frekvence
Čvn 072015
 

Následující článek vám zprostředkuje pomocí tónů frekvence Solfeggio velké možnosti k duchovnímu léčení – hojení různých traumat a s tím spojených emocí. Za jeden poslech se samozřejmě zázrak nestane. Doporučuji, abyste vždy jedno tématické video poslouchali několikrát, sami pocítíte změnu. A i pak se občas vracejte – a věřte, budete se vracet rádi. Je dobré udělat si pro poslech a vnímání svých pocitů a procházejících energií časový prostor v době, kdy víte, že pro to budete mít klid.

Číst dále »

 Publikoval 10:23

MUDr. Pavel Šácha: Oxygenoterapie – léčba kyslíkem

 Léčebné metody, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MUDr. Pavel Šácha: Oxygenoterapie – léčba kyslíkem
Dub 282015
 

Nedostatek kyslíku v tkáních sehrává u mnoha nemocí podstatnou roli. Je to logické, jasné: Nemůže-li buňka dýchat, umírá. Když probírám s klienty v poradně průběh a historii vzniku jejich choroby, najdeme situace, které tento nedostatek podporují: nedostatek pohybu, životní stresy, znečištěné prostředí, kouření, což je vždy katastrofa a tragédie, ale také další jevy, např. chybné stravování, nedostatečné krytí antioxidanty v boji s volnými radikály, chudokrevnost, autoimunitní nemoci, vyčerpaný nárazníkový systém, dysfunkce štítné žlázy, užívaná hormonální antikoncepce, mnoho chemických léků a další.

Číst dále »

 Publikoval 10:25

Jan Honzík: Jediný gram kontaktu s klientem je důležitější než tuna odborného vedení

 Léčebné metody, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jan Honzík: Jediný gram kontaktu s klientem je důležitější než tuna odborného vedení
Dub 212015
 

Gabriela Hoppe je německá psychoterapeutka a odbornice v psychoterapii zaměřené na tělo. Výcvik v biosyntéze absolvovala u jejího zakladatele Davida Boadelly a jako lektorka a supervizorka této metody působí v Německu, Švýcarsku, Brazílii, Izraeli, USA a v České republice. Povídali jsme si o tom, v čem je tato metoda specifická nebo kde hledat své zdroje. Gabrielo, které principy biosyntézy se vám líbí nejvíc, že jste se rozhodla se jí věnovat?

Číst dále »

 Publikoval 11:48

Michaela Nováková: Rozvoňte svoji aromalampu jarem

 Léčebné metody, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Michaela Nováková: Rozvoňte svoji aromalampu jarem
Dub 112015
 

Aromaterapie si svými krásnými vůněmi získala srdce mnohých z nás. Pokud jste kouzlu vůní ještě nepropadli, vyzkoušejte nejjednodušší a nejznámější způsob aplikace čistých éterických olejů – ve vaší aromalampě. A pokud jsou vaše srdce již ztracena, namíchejte si některou z krásných jarních vůní sami. Aromaterapie je přírodní léčebná metoda, při které se na tělo, duši i ducha působí pomocí vhodně zvolených vonných silic (esencí) z rostlin.

Číst dále »

 Publikoval 9:25

Meditace vnitřního světla

 Léčebné metody  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Meditace vnitřního světla
Lis 252014
 

Posaď se k meditaci, svou pozornost přenes ke svému středu a ztiš svou mysl. Vylaď se pomocí svého dechu – pomocí hlubokých, jemných a propojených nádechů a výdechů si vytvoř pravidelný dechový rytmus – při nádechu pomalu počítej do sedmi a vydechuj při počítání do sedmi. Ujisti se, že mezi nádechem a výdechem nejsou žádné pauzy. Dýchej jemně, tak jemně, zhluboka a spojitě, až máš pocit, jako by tvým bytím proudila klidná řeka energie.

Číst dále »

 Publikoval 10:57

Hanna Maria: Aromaterapie před a po porodu

 Léčebné metody  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hanna Maria: Aromaterapie před a po porodu
Říj 132014
 

V posledním trimestru těhotenství je vhodné se začít připravovat na porod. Například s pomocí silicových olejů lze zmírnit emocionální stresy a tělesné problémy, k nimž dochází jak během těhotenství, tak i po porodu. Alternativně lze oleje používat jak k inhalaci, tak do koupelí. Přináším vám několik rad a postřehů z naší praxe, jak nejlépe zklidnit emoce a nastolit klid nejen těla, ale i duše.

Číst dále »

 Publikoval 8:40

Hanna Maria: Aromaterapie během těhotenství

 Léčebné metody, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hanna Maria: Aromaterapie během těhotenství
Zář 232014
 

S postupem těhotenství si budoucí maminka začne uvědomovat první pohyby dítěte. To, že se během dne občas posadí stranou, aby si odpočala a byla se svým dosud nenarozeným děťátkem, napomáhá při vytváření jejich pouta. Éterické oleje přinášejí při těhotenství úlevu u řady zdravotních potíží. Patří mezi ně nevolnost, bolest v kříži, oteklé nohy a kotníky, zácpa, křečové žíly, zažívací potíže, křeče v nohách, psychické a fyzické vyčerpání.

Číst dále »

 Publikoval 9:29

Hanna Maria: Erotická aromaterapie plná rozkoše

 Léčebné metody, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hanna Maria: Erotická aromaterapie plná rozkoše
Zář 102014
 

Stejně jako milenci mívají „svou píseň“, mají milovníci aromaterapie svoji magickou vůni, která působí v hloubi jejich psychiky a připomíná jim radost z milování. Pokud si budete chtít vyzkoušet smyslnost vůní, kápněte několik kapek oblíbené směsi svého partnera na nový kapesník. Může být plátěný i papírový. Kdykoli se vzdálíte, pouhý závan této vůně vám přivolá vaši lásku zpět. Stejně tak může váš partner nosit trochu vaší osobní vůně.

Číst dále »

 Publikoval 9:06

Hanna Maria: Kumulace těžkostí

 Léčebné metody, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hanna Maria: Kumulace těžkostí
Kvě 292014
 

Život představuje pohyb energií a zasahování do tohoto dokonalého pořádku a násilí působené na nás vyvolává nemoci. Rozmístění energií v těle je velice racionální. Pokud se nad tímto principem, i nad jeho souvislostmi s psychickým aspektem, vlivem na páteř a orgány, zamyslíme, tak jsme, jednoduše řečeno, dokonalá bytost, kterou takhle může stvořit jedině Bůh.

Číst dále »

 Publikoval 9:29