Jiří Svoboda: Odstranění toxických látek

 Lidové recepty, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jiří Svoboda: Odstranění toxických látek
Kvě 202015
 

Zde je slíbený postup, jak se zbavit toxických látek v našem těle. Tyto postupy jsou tedy opět zařazeny do oboru Volných technologií , které se zde na stránkách uveřejňují a současně, aby nemohli být zneužity jinými pro vlastní výdělek a to od data uveřejnění zde. Zde je postup jak se účinně bránit nejen proti všudypřítomnosti toxického hliníku, ale i ostatních toxických látek, kterými jsme dnes doslova obklopeni. Co si vyberete a co Vám nejlépe půjde pod nos bude opravdu jen na Vás.

Číst dále »

 Publikoval 10:09

Zuzana Švédová: Kvalitní ochucovadla

 Lidové recepty, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zuzana Švédová: Kvalitní ochucovadla
Dub 272015
 

Občas se jen pousměji, když mnohým při slově ochucovadlo vytane na mysl sůl, Maggi, případně kečup. Jako by nic víc v této době hojnosti nebylo. Věděli jste, že na 100 g běžného průměrného kečupu výrobce použije 2,2 g soli? To je 100 % doporučená denní dávka na den. Vezmeme-li v potaz dítě, například batole, kde doporučená denní dávka čítá 0,5 g soli na den, vidíme, že toto množství překročíme mnohonásobně. Můžeme-li, chystejme si doma, nespoléhejme na polotovary z obchodních sítí.

Číst dále »

 Publikoval 9:27

Jednoduchá jarní očista (nejenom) střeva

 Lidové recepty, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jednoduchá jarní očista (nejenom) střeva
Dub 122015
 

Střevo bývá zanesené zbytky potravy, a protože tvoří základ našeho imunitního systému, musíme jej jednou za čas pročistit. Technik pročištění existuje více, následující elixír je ovšem velice prospěšný a prospěje nejenom střevům. Med a jablečný ocet tělu samy o sobě svědčí, ale společně se jejich efekt násobí. Mimo jiné výborně působí na vysoký krevní tlak. Obě suroviny totiž mají vysoký obsah draslíku, který reguluje množství sodíku v krvi a normalizuje tak tlak.

Číst dále »

 Publikoval 10:20

Zuzana Švédová: Bob koňský, výborné diuretikum

 Lidové recepty, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zuzana Švédová: Bob koňský, výborné diuretikum
Dub 062015
 

Nahlížím-li do jídelníčku běžného strávníka, luštěnin se v něm vyskytuje pomálu. Tito lidé si vesměs ztěžují na neustálý pocit hladu, který si kompenzují zdánlivě zdravými potravinami, jako je například extrudované pečivo. Když někdo vyzdvihne křehké rýžové chleby, opětovně se zamyslím, kde se vůbec vzala ona dezinformace, že extrudované pečivo je něco více, než to běžně kupované? Ne vše, co je reklamou a mnohdy i prodejnami racionální výživy předkládáno jako zdravé, skutečně vyživí.

Číst dále »

 Publikoval 10:24

Zuzana Švédová: Medvědí česnek, jedna z nejsilnějších jarních bylinek

 Léčivé byliny, Lidové recepty  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zuzana Švédová: Medvědí česnek, jedna z nejsilnějších jarních bylinek
Bře 272015
 

Na medvědí česnek chodím již dobrých pět let, pokládám jej totiž za jeden z nejvýznamnějších životabudičů, které jsem směla vůbec kdy poznat. Funguje téměř okamžitě a z jeho výjimečných účinků se můžeme těšit i poté, co odkvete, lze jej totiž uchovat. V teplejších lokalitách se začíná klubat již ke konci února, připomíná listy konvalinky, s tou si jej však nepleťme, na rozdíl od medvědího česneku je totiž jedovatá. Při sběru však žádný strach, typická česneková vůně nám napoví, že jsme tady správně. Ke konci května pak medvědí česnek začíná kvést a jeho životadárná síla se pomalu vytrácí.

Číst dále »

 Publikoval 10:34

PharmDr. Tomáš Arndt: Černá jeřabina (arónie černoplodá) – malá vitaminová bomba

 Léčivé stromy a keře, Lidové recepty  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Černá jeřabina (arónie černoplodá) – malá vitaminová bomba
Bře 262015
 

Poměrně zapomenutým zdrojem vitamínu C a dalších prospěšných látek jsou plody aronie černoplodé. Tento nízký keř pochází původem ze Severní Ameriky. Česky se také nazývá temnoplodec či černý jeřáb. Leckdy je pěstován pro svá příjemně vyhlížející bílá květenství v kombinaci s plody, černými malvičkami. Právě tyto plody nás zajímají. Sbírají se na konci léta a během podzimu.

Číst dále »

 Publikoval 10:11

Zuzana Švédová: Jak se dnešním dnem naučit jíst zdravěji

 Lidové recepty, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zuzana Švédová: Jak se dnešním dnem naučit jíst zdravěji
Bře 232015
 

Umění pomalých kroků. To mne učí můj velký vzor, charismatický spisovatel, filozof a letec v jedné osobě, Antoine de Saint Exupéry. Jeho motivační zákon se mi osvědčuje v každém z mých životních směrů. Rozběhneme-li se totiž rychleji, než na kolik nám síly stačí, doběhneme jenom do půlky cesty. Pokud si však energii rozumně rozložíme, naše kroky povedou k cíli. Jak tomu všemu porozumět? Už hezkou řádku let tu učím druhé zdravěji jíst, jednotlivé potraviny kombinovat tak, aby si z nich tělo co nejvíce vzalo.

Číst dále »

 Publikoval 9:52

Vyřešte chrápání přírodní cestou

 Lidové recepty, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vyřešte chrápání přírodní cestou
Bře 222015
 

Okolo 90 milionů mužů a žen trápí při spánku chrápání. Chrápání je pro druhé velice nepříjemný zvuk, který vzniká částečnou blokací dýchacích cest. Po usnutí dochází k uvolnění měkkého patra, jazyka i hrdla. Tyto tkáně se natolik uvolní, že při dýchání začínají vibrovat a vytvářet nepříjemný zvuk. Chrápání dokáže vnést velké problémy do partnerských vztahů. V lékárnách seženeme spoustu přípravků, které slibují pomoc proti chrápání, ale jejich účinky jsou spíše pochybné. Nejúčinnější šetrnou pomocí je změna životního stylu a využití přírodních prostředků.

Číst dále »

 Publikoval 11:36

Simona Grygárková: Jarní očistné kúry

 Lidové recepty, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Simona Grygárková: Jarní očistné kúry
Bře 212015
 

Jelikož máme již jaro v plném rozkvětu a letošní dlouhá zima na nás jistě zanechala své. Je třeba naše těla řádně vyčistit od toxinů, které jsme si tak pracně v tělech ukládaly. Právě detoxikační diety mohou tělu pomoci se zbavit odpadových látek a toxinů z vnějšího prostředí. Neobsahují čištěné a chemicky zpracovávané potraviny, které jsou velkou zátěží pro játra a ledviny, ale převážně syrovou stravu. Naturopati užívají detoxikační diety i při akutních onemocněních, například při nemocech z nachlazení, chřipce, alergických nebo kožních projevech.

Číst dále »

 Publikoval 12:45

Kateřina Maršíková: Vegan sýr, díky kterému zapomenete, jak chutná ten skutečný

 Lidové recepty, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kateřina Maršíková: Vegan sýr, díky kterému zapomenete, jak chutná ten skutečný
Bře 192015
 

Na trhu je dnes k dostání velké množství alternativ k běžně dostupným sýrům, tedy k mléčným výrobkům, které obsahují mléčnou bílkovinu, tuky a další složky. Pokud patříte do skupiny lidí, kteří se rozhodli nejíst mléčné výrobky dobrovolně nebo třeba ze zdravotních důvodů, pak určitě oceníte pár receptů a rad, jak si takový „sýr“ vyrobit doma. Budete se divit, ale takové „falešné sýry“ mohou být někdy mnohem chutnější náhražkou.

Číst dále »

 Publikoval 9:08