Monica Star: Poselství uměleckých symbolů

 Symboly  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Monica Star: Poselství uměleckých symbolů
Říj 022014
 

Dříve byl umělec i esoterik, protože se vyznal v symbolech, bájích a legendách, a ve vzdělání neexistovaly tak jako dnes vyhraněné specializace. Vzdělání bylo komplexnější a umělec byl v jistém slova smyslu „všeuměl“, protože musel ovládat prakticky vše od Pythagorovy věty, přes konstrukci zlatého řezu až po tajemství míchání barev.

Číst dále »

 Publikoval 9:53

Oldřiška Kališová: Poselství od vážky

 Nový věk, Symboly  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oldřiška Kališová: Poselství od vážky
Zář 172014
 

Začátkem září mne ve studiu navštívila vážka. Krásná veliká zelenomodré barvy, chtěla jsem ji jako ostatní hmyz nejdříve z prostoru vyhnat, ale něco mne zastavilo. Zřejmě posvátnost tohoto okamžiku. Uvědomila jsem si, že mi chce vážka něco sdělit. Posadila jsem se a na chvíli pozorovala bzukot. Poté už tužka sama psala a ve slova vetkala krásné poselství.

Číst dále »

 Publikoval 9:49

Monica Star: Symbolika barev je v nás natolik skryta, že se ji nemusíme ani učit

 Symboly  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Monica Star: Symbolika barev je v nás natolik skryta, že se ji nemusíme ani učit
Zář 152014
 

Jednou z nejdůležitějších součástí symbolů je barva. Pomáhá rozlišovat složitější symboly a významově odděluje symboly stejné. Jeden a týž tvar může být symbolem něčeho jiného jen na základě barevnosti. Červený kruh na semaforu znamená Stůj!, zatímco kruh zelený značí Volno. Každý světec, bůh, kolektiv, sportovní družstvo i každý stát mají své reprezentační barvy.

Číst dále »

 Publikoval 9:54

Monica Star: Symboly nesmrtelnosti

 Symboly  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Monica Star: Symboly nesmrtelnosti
Kvě 252013
 

Pokud mluvíme o bájné nesmrtelnosti, máme obvykle na mysli nesmrtelnost, spojenou s věčnou regenerací. Nesmrtelnost, která je spojená s neustálým stárnutím se obvykle popisuje s ironickým nádechem nebo jako nepříliš povedený pokus o dosažení věčnosti.

Číst dále »

 Publikoval 12:17