Lukáš Marek: Damanhur – Co ukrývá tajemný podzemní chrám a takzvané sídliště budoucnosti?

 Videa, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lukáš Marek: Damanhur – Co ukrývá tajemný podzemní chrám a takzvané sídliště budoucnosti?
Úno 202016
 

Na magickém místě nedaleko Turína aktivně žije tajemné společenství 600 lidí. Součástí komplexu je i rozsáhlý podzemní Chrám lidstva, jehož krása bere dech a jenž tvoří jádro takzvaného sídliště budoucnosti. Oficiálním názvem společnosti, která toto místo obývá, je Federace Damanhur. Dalo by se říct, že se jedná o skutečný stát ve státě. Damanhur má například vlastní jazyk, měnu („credito“), školy, kulturní instituce i policii. Členové společenství bývají často označováni za pohanskou sektu, zvláště odmítavý postoj k nim zaujímá italská katolická církev. Číst dále »

 Publikoval 9:08

Nejznámější věštby a jak se vyplnily – Edgar Cayce

 Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nejznámější věštby a jak se vyplnily – Edgar Cayce
Lis 062015
 

V dalších dílech našeho seriálu budeme věnovat pozornost významným prorokům či věštcům 20. století, kteří dokázali předpovědět události jak politické, tak osobního charakteru. Jeden muž a dvě ženy vešly do dějin jako ti, kteří viděli a věděli víc než ostatní – bohužel ne vždy byla jejich proroctví vyslyšena.

Číst dále »

 Publikoval 12:09

Edgar Cayce: O reinkarnaci duší Atlanťanů

 Videa, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Edgar Cayce: O reinkarnaci duší Atlanťanů
Říj 062015
 

Protože bylo Edgaru Cayceovi položeno jenom málo otázek týkajících se Lemurie (ponořený kontinent, kolébka černé rasy), záznamy o ní prakticky mlčí. Ale ohledně Atlantidy (200 000 – 10 700 před Kristem) existuje zmínek mnoho. Tato velmi početná skupina duší se projevovala velmi agresivně a důvtipně a překonala v tomto ohledu všechny ostatní rasy, jež kdy na Zemi existovaly. Vliv Atlantidy je patrný až do dnešních dnů a dá se předpokládat, že Atlantida položila základ i naší civilizaci.

Číst dále »

 Publikoval 13:54

Stonehenge – pět teorií o skutečném významu

 Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stonehenge – pět teorií o skutečném významu
Kvě 292015
 

Stonehenge, prehistorický kamenný kruh v jižní Aglii, bylo vždy jedním z nevysvětlitelných záhad světa. Tisíce lidí chodí Stonehenge navštívit každý rok a snaží se odhalit skutečný účel této masivní konstrukce. Slavná památka se nachází v hrabství Wiltshire, začala původně v podobě jednoduchého ochranného valu v době 3.100 př. n. l. a byla dostavěna v několika etapách až do doby cca 1.600 př. n. l. Umístění Stonehenge bylo pravděpodobně vybráno proto, že se jednalo o otevřenou krajinu, která nebyla pokryta narozdíl od většiny jižní Anglie lesy.

Číst dále »

 Publikoval 7:56

Světla na planetce Ceres. Obývá ji inteligentní civilizace?

 Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Světla na planetce Ceres. Obývá ji inteligentní civilizace?
Kvě 262015
 

Sonda Dawn pořídila unikátní snímky trpasličí planety Ceres ze vzdálenosti 13,5 tisíce kilometrů. A opět zachytila podivná bílá světla na jejím povrchu. Teď z mnohem větší blízkosti je vidět, že jednotlivé svítící body tvoří vždy více světel. „Došli jsme k závěru, že intenzivní jas těchto bodů vyvolává sluneční světlo odrážející od vysoce reflexního materiálu na povrchu planetky, zřejmě od ledu,“ uvedl jeden z šéfů mise Dawn Christopher Russell.

Číst dále »

 Publikoval 11:02

Incident Vela – jaderný výbuch neznámého původu

 Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Incident Vela – jaderný výbuch neznámého původu
Kvě 192015
 

V září 1979 zaznamenala americká vojenská družice Vela v blízkosti Antarktidy silný záblesk radiace. Vše nasvědčovalo tomu, že šlo o jaderný výbuch o síle až dvou kilotun. Kdo ho nařídil a proč po něm nezůstaly žádné stopy, je ale dodnes záhadou. Nicméně spekuluje se, že šlo o první výbuch izraelské neutronové bomby. Družic Vela bylo vypuštěno celkem dvanáct a jejich účelem bylo monitorování dohody LTBT z roku 1963 (částečný zákaz testování jaderných zbraní) ze strany Sovětského svazu.

Číst dále »

 Publikoval 8:25

Vědci zaznamenali ve výšce 35 km nad Zemí neznámé signály

 Videa, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vědci zaznamenali ve výšce 35 km nad Zemí neznámé signály
Kvě 122015
 

Na hranici stratosféry s vesmírem byly poprvé za 50 let zaznamenány zvláštní infrazvukové signály, jejichž původ vědci zatím neznají. Velmi je také překvapila jejich intenzita a složitost. Neznámé zvuky se podařilo zachytit na zařízení vyvinutém na Univerzitě Severní Karolíny pro NASA. Během experimentu byly do svrchních vrstev atmosféry vyslány balony plněné héliem, ve kterých byly umístěny speciální mikrofony.

Číst dále »

 Publikoval 9:11

Poltergeist z Enfieldu vystrašil i filmový štáb

 Videa, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poltergeist z Enfieldu vystrašil i filmový štáb
Kvě 052015
 

Případ poltergeista z Enfieldu (Velká Británie) je hodně mrazivý a dodnes se ho nepodařilo uspokojivě vysvětlit. V srpnu 1977 se v domě svobodné matky čtyř dětí Peggy Hodgson začal samovolně pohybovat nábytek a ozývaly se záhadné zvuky, jejichž původ se nedařilo určit. Vyděšená žena přivolala na pomoc policisty a ti byli také svědky nevysvětlitelných úkazů. Jeden z nich popsal například židli, která se sama sunula po podlaze, aniž by s ní kdokoli hýbal.

Číst dále »

 Publikoval 11:56

Město plující po obloze vyděsilo africkou vesnici

 Ufologie, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Město plující po obloze vyděsilo africkou vesnici
Dub 272015
 

Stovky obyvatel nigerijské vesnice Dulali viděly před pár dny velice podivný úkaz. Očitý svědek Saidu Meshai popsal záhadnou událost následovně: „Zničehonic se na nebi objevilo velmi jasné světlo, které jakoby prostupovalo úplně vším. A z něj vystupoval ohromný oblak, který pomalu plul nad vesnicí zhruba ve výšce stromů. Oblak byl průzračný a v jeho nitru byly vidět výškové budovy, asfaltové silnice a automobily. Vypadalo to jako létající město.

Číst dále »

 Publikoval 9:21

Jak dlouho by trval volný pád tunelem vedoucím skrz zeměkouli?

 Média, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak dlouho by trval volný pád tunelem vedoucím skrz zeměkouli?
Dub 202015
 

Kdyby to technicky bylo možné, letadlo Boeing 747 by naši planetu obletělo na jeden „zátah“ za 44,07 hodiny. Teď si ale představte, že by někdo hypoteticky vykopal skrz naši planetu tunel dlouhý bezmála 13 tisíc kilometrů a vy byste do něj spadli. Jak dlouho by váš pád trval? Bylo by to mnohem kratší dobu, než byste jste čekali. Otázkou se zabývají teoretičtí fyzikové už od roku 1966 a až dosud se soudilo, že při rychlosti 8 kilometrů za vteřinu by trval 42 minut a 12 vteřin.

Číst dále »

 Publikoval 9:36