Žena z paralelného sveta

 Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Žena z paralelného sveta
Zář 012016
 

Jedného dňa sa veľký americký vynálezca Thomas Alva Edison cítil zle a upadol do spavej choroby. Predtým, ako pomrel, sa na chvíľu zobudil a povedal: „Na druhej strane je veľmi krásne.“ Edison, tvorca elektrického osvetľovacieho systému, vynálezca fonografu a iných významných prístrojov, raz zaznamenal na fonograf populárnu pesničku Hodiny s kyvadlom. Spieva sa v nej: „…zastavili sa a nikdy sa už nepohli, keď zomrel starý človek.“ Číst dále »

 Publikoval 10:22

Lukáš Marek: Damanhur – Co ukrývá tajemný podzemní chrám a takzvané sídliště budoucnosti?

 Videa, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lukáš Marek: Damanhur – Co ukrývá tajemný podzemní chrám a takzvané sídliště budoucnosti?
Úno 202016
 

Na magickém místě nedaleko Turína aktivně žije tajemné společenství 600 lidí. Součástí komplexu je i rozsáhlý podzemní Chrám lidstva, jehož krása bere dech a jenž tvoří jádro takzvaného sídliště budoucnosti. Oficiálním názvem společnosti, která toto místo obývá, je Federace Damanhur. Dalo by se říct, že se jedná o skutečný stát ve státě. Damanhur má například vlastní jazyk, měnu („credito“), školy, kulturní instituce i policii. Členové společenství bývají často označováni za pohanskou sektu, zvláště odmítavý postoj k nim zaujímá italská katolická církev. Číst dále »

 Publikoval 9:08

Vědci netuší, proč Země mění svoji vibraci. Moudrý muž hovoří o příčině, která vede k probuzení

 Nový věk, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vědci netuší, proč Země mění svoji vibraci. Moudrý muž hovoří o příčině, která vede k probuzení
Úno 182016
 

Indičtí Rišiové v dávných dobách nazvali frekvenci 7,83 Hz frekvencí Om. Je to také přirozený srdeční rytmus matky Země známý jako Schumannova rezonance. Podle Wikipedie jsou „Schumannovy rezonance globálními elektromagnetickými rezonancemi vyvolanými výboji blesků v dutinách utvářených zemským povrchem a ionosférou.“ Po mnoho let tato rezonanční frekvence velmi lehce oscilovala kolem stabilních 7,83 Hz. Číst dále »

 Publikoval 9:08

Michael E. Salla: Tajná jednání o odhalení mimozemského života a civilizací uvnitř Země

 Konspirace, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Michael E. Salla: Tajná jednání o odhalení mimozemského života a civilizací uvnitř Země
Úno 142016
 

Různé elitní skupiny, tajné vesmírné programy a staré civilizace „Vnitřní Země“ v současné době jednají nad tím, kolik pravdy jsou ochotni lidstvu odkrýt o své existenci a realitě mimozemského života. Tak je tomu podle nejnovějšího překvapivého doplnění informátora tajného vesmírného programu Coreyho Goodea. Goode tvrdí, že byl nedávno vzat do Kuiperova pásu asteroidů, kde byl svědkem historického setkání mezi zástupci sedmi pradávných civilizací z vnitřku Země a vysoce vyspělou skupinou mimozemšťanů, o níž již předtím Goode hovořil jako o „Alianci bytostí sfér“. Číst dále »

 Publikoval 11:41

Nejznámější věštby a jak se vyplnily – Edgar Cayce

 Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nejznámější věštby a jak se vyplnily – Edgar Cayce
Lis 062015
 

V dalších dílech našeho seriálu budeme věnovat pozornost významným prorokům či věštcům 20. století, kteří dokázali předpovědět události jak politické, tak osobního charakteru. Jeden muž a dvě ženy vešly do dějin jako ti, kteří viděli a věděli víc než ostatní – bohužel ne vždy byla jejich proroctví vyslyšena.

Číst dále »

 Publikoval 12:09

Edgar Cayce: O reinkarnaci duší Atlanťanů

 Videa, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Edgar Cayce: O reinkarnaci duší Atlanťanů
Říj 062015
 

Protože bylo Edgaru Cayceovi položeno jenom málo otázek týkajících se Lemurie (ponořený kontinent, kolébka černé rasy), záznamy o ní prakticky mlčí. Ale ohledně Atlantidy (200 000 – 10 700 před Kristem) existuje zmínek mnoho. Tato velmi početná skupina duší se projevovala velmi agresivně a důvtipně a překonala v tomto ohledu všechny ostatní rasy, jež kdy na Zemi existovaly. Vliv Atlantidy je patrný až do dnešních dnů a dá se předpokládat, že Atlantida položila základ i naší civilizaci.

Číst dále »

 Publikoval 13:54

Stonehenge – pět teorií o skutečném významu

 Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stonehenge – pět teorií o skutečném významu
Kvě 292015
 

Stonehenge, prehistorický kamenný kruh v jižní Aglii, bylo vždy jedním z nevysvětlitelných záhad světa. Tisíce lidí chodí Stonehenge navštívit každý rok a snaží se odhalit skutečný účel této masivní konstrukce. Slavná památka se nachází v hrabství Wiltshire, začala původně v podobě jednoduchého ochranného valu v době 3.100 př. n. l. a byla dostavěna v několika etapách až do doby cca 1.600 př. n. l. Umístění Stonehenge bylo pravděpodobně vybráno proto, že se jednalo o otevřenou krajinu, která nebyla pokryta narozdíl od většiny jižní Anglie lesy.

Číst dále »

 Publikoval 7:56

Světla na planetce Ceres. Obývá ji inteligentní civilizace?

 Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Světla na planetce Ceres. Obývá ji inteligentní civilizace?
Kvě 262015
 

Sonda Dawn pořídila unikátní snímky trpasličí planety Ceres ze vzdálenosti 13,5 tisíce kilometrů. A opět zachytila podivná bílá světla na jejím povrchu. Teď z mnohem větší blízkosti je vidět, že jednotlivé svítící body tvoří vždy více světel. „Došli jsme k závěru, že intenzivní jas těchto bodů vyvolává sluneční světlo odrážející od vysoce reflexního materiálu na povrchu planetky, zřejmě od ledu,“ uvedl jeden z šéfů mise Dawn Christopher Russell.

Číst dále »

 Publikoval 11:02

Incident Vela – jaderný výbuch neznámého původu

 Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Incident Vela – jaderný výbuch neznámého původu
Kvě 192015
 

V září 1979 zaznamenala americká vojenská družice Vela v blízkosti Antarktidy silný záblesk radiace. Vše nasvědčovalo tomu, že šlo o jaderný výbuch o síle až dvou kilotun. Kdo ho nařídil a proč po něm nezůstaly žádné stopy, je ale dodnes záhadou. Nicméně spekuluje se, že šlo o první výbuch izraelské neutronové bomby. Družic Vela bylo vypuštěno celkem dvanáct a jejich účelem bylo monitorování dohody LTBT z roku 1963 (částečný zákaz testování jaderných zbraní) ze strany Sovětského svazu.

Číst dále »

 Publikoval 8:25

Vědci zaznamenali ve výšce 35 km nad Zemí neznámé signály

 Videa, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vědci zaznamenali ve výšce 35 km nad Zemí neznámé signály
Kvě 122015
 

Na hranici stratosféry s vesmírem byly poprvé za 50 let zaznamenány zvláštní infrazvukové signály, jejichž původ vědci zatím neznají. Velmi je také překvapila jejich intenzita a složitost. Neznámé zvuky se podařilo zachytit na zařízení vyvinutém na Univerzitě Severní Karolíny pro NASA. Během experimentu byly do svrchních vrstev atmosféry vyslány balony plněné héliem, ve kterých byly umístěny speciální mikrofony.

Číst dále »

 Publikoval 9:11