PharmDr. Tomáš Arndt: Červený čaj neboli Pu-Erh

 Čaje, Léčení jídlem  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Červený čaj neboli Pu-Erh
Čvc 252015
 

Pokud nevíte, co je to červený čaj, i když znáte černý, zelený, ovocný, bylinkový či dokonce bílý, nemusíte se stydět. Červený čaj je u nás opravdu málo známý. Někdo by řekl, že červený čaj je totéž, co černý. Z čistě botanického hlediska ano. Jedná se o čaj z lístků Camellia sinensis. Od ostatních čajů (zelený, polozelený, bílý) se liší tím, že prochází plně oxidací (vystavení porušených listů působení vzduchu). Obsahuje více (asi 4 %) kofeinu (teinu) než ostatní druhy čaje, a proto lépe povzbuzuje činnost mozku.

Číst dále »

 Publikoval 10:28

Čaje, které nakopnou metabolismus a pomohou shodit kila navíc

 Čaje, Léčení jídlem  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Čaje, které nakopnou metabolismus a pomohou shodit kila navíc
Čvc 102015
 

Letní teploty vyzývají ke svlékání přebytečných vrstev oblečení a odhalování svého těla. Ne všichni se však cítí nejlépe, protože nejsou spokojení se svým tělem. Přebytečná kila nelze shodit bez cvičení a změny stravovacího režimu. Hubnutí však můžeme podpořit zdravě a bez vedlejších účinků pomocí pití vhodných čajů.

Číst dále »

 Publikoval 10:47

Užijte si zelený čaj pětkrát jinak

 Čaje, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Užijte si zelený čaj pětkrát jinak
Čvc 282014
 

Všichni odborníci se shodují, že pití zeleného čaje přináší mnoho zdravotních výhod. V poslední době bylo zjištěno, že je účinným nástrojem při boji s nadváhou. Užijte si zelený čaj nejenom jako klasický nápoj. Představíme vám další možnosti, jak si tento výjimečný nápoj užít. Zapomeňte přitom na klasické čajové nálevy, zalité listy horkou vodou nikoho nepřekvapí.

Číst dále »

 Publikoval 9:42