Džús, s ktorým ožijú aj mŕtvi: Zvýši imunitu, dodá energiu a zlepší krvný obraz

 Léčení jídlem  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Džús, s ktorým ožijú aj mŕtvi: Zvýši imunitu, dodá energiu a zlepší krvný obraz
Kvě 172016
 

Prírodný džús, ktorý vám dnes odporúčame, sa úspešne používa ľuďmi už veľmi dlhú dobu na zlepšenie imunity, dodanie energie telu a zlepšenie krvného obrazu. Jeho popularita sa čím ďalej, tým viac zvyšuje, pretože sa ukázalo, že pomáha liečiť dokonca aj rakovinu. Najlepšie na ňom je, že jeho príprava je extrémne jednoduchá a rýchla. Nebudete na ňu potrebovať viac než 3 minúty. Okrem jeho výborných účinkov na zdravie má, na rozdiel od niektorých podobných receptov, aj skvelú chuť. Ide o jeden z najlepších, aký sme vyskúšali. Číst dále »

 Publikoval 9:18

Zuzana Švédová: Hořčičné semínko, železná zásobárna zinku

 Léčení jídlem  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zuzana Švédová: Hořčičné semínko, železná zásobárna zinku
Kvě 162016
 

Hořčičné semínko, tak trochu okurková záležitost, která při zavařování nikdy nesmí chybět, jenže tím její výčet uplatnění končí. Což je škoda, neboť se jedná o nutričně zajímavou plodinu. Obecně známo je semínko hnědé, nicméně, na kulinářském trhu existuje rovněž semeno bílé a semeno černé. Jemně se liší, většinou svými chuťovými a léčivými schopnostmi, které docenila již stará Čína, Řecko a Řím, který semínkem léčil kožní neduhy, prohříval unavené svalstvo. Číst dále »

 Publikoval 8:17

PharmDr. Tomáš Arndt: Kozí mléko

 Léčení jídlem  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Kozí mléko
Kvě 142016
 

Kozí mléko, donedávna známé jen z vyprávění našich prarodičů, se opět dostává na výsluní zájmu jako součást zdravé výživy. Jeho účinky znali již staří Římané, kteří si ho velmi oblíbili. Jeho chuť je o něco méně sladká, než tomu je u kravského mléka. Dodnes se v tradičními lidovém léčitelství používá jako součást přírodních mastí. Číst dále »

 Publikoval 7:53

Zuzana Švédová: Jak se stravovat ve III. trimestru těhotenství

 Léčení jídlem  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zuzana Švédová: Jak se stravovat ve III. trimestru těhotenství
Kvě 112016
 

Třetí trimestr, to je období počínající 28. týdnem a volně plynoucí až do týdne 40. Jedná se o dobu, kdy je bříško největší, děťátko roste, buduje svaly a tukovou tkáň. Již plně vnímá, zcela jistě rozezná hlas maminky a otce, tříbí svůj hmat, čich, zrak a chuť, právě díky plodové vodě, kterou pije. Tento fakt upevňuje rovněž ledviny. Mozek se zvětšuje, jeho povrch je zvrásnělý, dochází k rozvoji šedé kůry mozkové, mozkových a nervových obalů. Kostní dřeň produkuje krvinky, miminko se otáčí hlavičkou dolů. Číst dále »

 Publikoval 8:07

MUDr. Pavel Šácha: Přírodní nebo syntetické produkty?

 Léčení jídlem, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MUDr. Pavel Šácha: Přírodní nebo syntetické produkty?
Dub 272016
 

Doba je uspěchaná, nutí nás k rychlé konzumaci potravin, pokud možno v instantní podobě. Synteticky vyrobené látky jsou zařazovány do receptur produktů. Běžný uživatel nemá  šanci rozpoznat, co je přírodní a co je syntetické. Mnohdy je ukazatelem pro rozhodování to, co je popsáno na obalu, a vědomí, že nám to zajišťuje bezpečnost, že je to podle předpisů, má to ochrannou známku, vyznačenou dobu expirace, odpovídá to hygienickým zásadám, v pěkném obalu, naleštěno, je to kontrolováno a máme tam ubezpečení zdravotní nezávadnosti. Číst dále »

 Publikoval 12:58

Konopný med – úspěch francouzského včelaře

 Léčení jídlem  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Konopný med – úspěch francouzského včelaře
Dub 212016
 

Mnoho včelařů se zamýšlelo nad možnostmi spojit léčivou sílu medu a konopí. Francouzský včelař ovšem dokázal to, co nikdo před ním. Včelař Nicolas Trainerbees se již od mládí léčil s pomocí konopí a byl vždy milovníkem přírody. Mimo jiné byl fascinován včelami, které chová. A tak není divu, že se rozhodl spojit dva svoje zájmy a vytvořil produkt, který vzbudil četné ohlasy – „cannahoney“, nebo-li konopný med! Nicolas si zvolil pseudonym Tranierbees – trenér včel – nikoliv náhodou. Číst dále »

 Publikoval 7:58

Sedm důvodů proč jíst pravidelně tmavou čokoládu

 Léčení jídlem  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sedm důvodů proč jíst pravidelně tmavou čokoládu
Bře 292016
 

Čokoláda bývá někdy označována za drogu. Mnohé ženy jí považují s ohledem na svou dietu za hřích. Proto je dobré mít v zásobě pár dobrých důvodů, proč nemít při konzumaci čokolády výčitky svědomí. Tmavá čokoláda je totiž nesmírně zdravá. Vybírejte takovou čokoládu, která má vyšší obsah kakaa (alespoň 70 %). Mléčná či bílá čokoláda obsahují přidaný cukr a za zdravé považovány nejsou. Číst dále »

 Publikoval 8:53

Ilona Výtisková: Zeštíhleme jídelníček, doba postní je tady!

 Léčení jídlem  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ilona Výtisková: Zeštíhleme jídelníček, doba postní je tady!
Bře 262016
 

Většina z nás si při vyslovení slova „půst“ představí hlad a k pití pouze vodu. Je to mylná představa škodící tělu! V minulosti se půst dodržoval nejen před Vánocemi a Velikonocemi, ale většina lidí jedla postní jídla i každý pátek – na památku ukřižování Ježíše Krista. Po masopustu, kdy se konaly zabíjačky a jedla tučná a sladká jídla, toto dopřávání si skončilo. Lidé jedli až do Velikonoc potraviny nízkokalorické, ale přitom nutričně vyvážené: luštěniny, zeleninu, ryby. Vyhýbali se masu, aby se očistili a nabrali sílu na jarní práce na poli. Číst dále »

 Publikoval 9:57

Anna Hýžová: Směs z vlašských ořechů

 Léčení jídlem  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Anna Hýžová: Směs z vlašských ořechů
Bře 252016
 

Větvička ze stromu ořešáku schovaná pod polštářem měla přivolat věštecké sny. Vlašské ořechy mají sladkou chuť, teplou povahu a působí na dráhy ledvin, plic a tlustého střeva. Vyživují ledviny, prohřívají oblast kolem pasu a kolenou. Ořešák královský (Juglans regia), začíná plodit ve věku 8-10 let a dožívá se až stovky let, ve výjimečných případech až 300 let. Dorůstá výšky asi 20 metrů. Plodem je nepravá peckovice s jádrem. Jádro, tzv. vlašský ořech, je výtečná pochoutka s léčivými vlastnostmi. Číst dále »

 Publikoval 10:35

Jaroslav Vašák: Medová kuchařka – Dobrůtky z medu jsou nejen chutné a voňavé, ale i zdravé

 Léčení jídlem  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaroslav Vašák: Medová kuchařka – Dobrůtky z medu jsou nejen chutné a voňavé, ale i zdravé
Bře 242016
 

Je známo, že med chutná vždy trochu jinak, i když pochází od jednoho včelaře a jde o stejný druh. Záleží totiž na teplotě a povětrnostních podmínkách, v nichž vznikal. Proto podobně jako u vína dokážou i včelaři u medu určit kvalitu jednotlivých ročníků. Med se cení hlavně pro vysoký obsah lehce stravitelných sacharidů, sacharózy, fruktózy a glukózy, jež fungují jako rychlý dodavatel energie. Věděli to už ve starém Řecku, kde bojovníci vyčerpaní po bitvě pili horké víno s medem, aby co nejdřív obnovili svoje síly. Číst dále »

 Publikoval 9:51