Kateřina Marie Posoldová: Kabala – nauka o struktuře Universa (5. část)

 Kabala  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kateřina Marie Posoldová: Kabala – nauka o struktuře Universa (5. část)
Čvn 262013
 

V minulých číslech byly nastíněny základní struktury Universa podle kabaly, Strom života a Jákobův žebřík (Čtyři světy). Nyní se v dalším pokračování tohoto seriálu podíváme zase na to, jak tyto struktury korespondují se systémem Tarotu. Balíček tarotových karet obsahuje 78 listů, z nichž 22 tvoří Velká Arkána (velká tajemství), a tento počet odpovídá počtu písmen hebrejské abecedy a počtu stezek, tj. spojnic jednotlivých sefir (energetických center) na Stromě života, které se nazývají zinoraty.

Číst dále »

 Publikoval 13:47

Kateřina Marie Posoldová: Kabala – nauka o struktuře Universa (4. část)

 Kabala  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kateřina Marie Posoldová: Kabala – nauka o struktuře Universa (4. část)
Čvn 142013
 

V minulých číslech jsme rozebrali základní pojmy kabaly – Strom života a Jákobův žebřík (Čtyři světy). Nyní se podíváme na zajímavé schéma Stromu života (z knihy Astrologie a kabala od Shimona Halevi), jež znázorňuje kombinaci tří systémů – astrologie, psychologie a kabaly.

Číst dále »

 Publikoval 10:00

Kateřina Marie Posoldová: Kabala – nauka o struktuře Universa (3. část)

 Kabala  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kateřina Marie Posoldová: Kabala – nauka o struktuře Universa (3. část)
Kvě 272013
 

Minulé kapitoly tohoto širokého a posvátného tématu nastínily obecné principy kabaly jako „přijaté moudrosti“ darované přímo Bohem a předávané z generace na generaci po více než čtyři tisíce let. Znalost kabaly pomáhá člověku v pochopení a realizaci jeho vlastního vývoje a v chápání vyšších celků, jejichž součástí člověk je.

Číst dále »

 Publikoval 10:07

Kateřina Marie Posoldová: Kabala – nauka o struktuře Universa (2. část)

 Kabala  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kateřina Marie Posoldová: Kabala – nauka o struktuře Universa (2. část)
Kvě 162013
 

Minule jsme si povídali o kabale jako o jednom z nejznámějších filosofických, magických a mystických systémů západního světa, jehož základy i podstatné části lze nalézt v tajných učeních všech náboženství i v systému tarotu, astrologie, numerologie a čaker. Není totiž náboženstvím jako takovým, ale cestou k pochopení struktury a formy života a především nesmírnou oporou a průvodcem na duchovní cestě člověka.

Číst dále »

 Publikoval 10:30

Kateřina Marie Posoldová: Kabala – nauka o struktuře Universa (1. část)

 Kabala  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kateřina Marie Posoldová: Kabala – nauka o struktuře Universa (1. část)
Kvě 042013
 

Nad Pražským židovským hřbitovem se k obloze klenou vysoké jasany a mezi nimi se pohybují krákorající havrani. To vše dokresluje tajemnou magickou atmosféru místa a hned na začátku, ještě než vstoupíme, nám dává jasně na srozuměnou, že není radno přestoupit  zákony, o nichž pojednává prastaré hebrejské učení předávané „od úst k uchu“, i zapsané ve vzácných knihách.

Číst dále »

 Publikoval 9:26