Lidé s HIV žijí téměř o 20 let déle než v roce 2001

 Média, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lidé s HIV žijí téměř o 20 let déle než v roce 2001
Čvc 242015
 

Podle OSN se změnily vyhlídky 15 milionům lidí s HIV díky přístupu antiretrovirové léčby. I přes mnoho špatných zpráv existují i v této oblasti důvody k radosti! Lidé, kteří dnes žijí s HIV, mohou očekávat život o dvě dekády delší než ti, kterým nemoc byla diagnostikována na počátku století. Je to především díky levnějším a dostupnějším lékům. Vyplývá to z reportu OSN.

Číst dále »

 Publikoval 10:26

Je to vůbec možné? Pentagon přiznal, že založil Islámský stát!

 Média  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Je to vůbec možné? Pentagon přiznal, že založil Islámský stát!
Čvc 082015
 

Tajná správa Pentagonu odhalila, že USA vytvorili ISIS ako nástroj na zvrhnutie prezidenta Sýrie Assada. To, čo mnohí bežní ľudia na sociálnych sieťach pochopili logicky aj sami, a teda, že teroristická skupina ISIS, ktorá kruto popravuje kresťanov a slobodne zmýšľajúcich ľudí na teritóriu Sýrie a Iraku, ktorú finančne a vojensky sponzoruje spojenec USA Saudská Arábia, je dielom tajných služieb USA , je dnes už aj oficiálne potvrdené!

Číst dále »

 Publikoval 11:40

Šokující slova lékařky: Děsivá neznalost, zamlčování negativních účinků vakcín, tlak farmaceutických firem…

 Média, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Šokující slova lékařky: Děsivá neznalost, zamlčování negativních účinků vakcín, tlak farmaceutických firem…
Čvn 182015
 

Pediatrům jsou předkládány dezinformace o nežádoucích účincích vakcín. Děje se tak pod tlakem farmaceutických firem. V uherskohradišťském kině Hvězda o tom v pátek hovořila MUDr. Ludmila Eleková, kterou pacienti nedávno zvolili lékařkou roku. Před asi stovkou posluchačů zpochybnila také účinnost očkovávání, jehož přínos k ústupu nemocí je prý minimální. Za vymýcení chorob totiž podle ní vděčíme úplně něčemu jinému.

Číst dále »

 Publikoval 10:26

Každá sklenice vody obsahuje až 100 procent dinosauří moči

 Média, Videa  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Každá sklenice vody obsahuje až 100 procent dinosauří moči
Čvn 112015
 

Až si půjdete natočit vodu do sklenice, možná vás po přečtení tohoto článku přejde chuť. Ve skutečnosti budete totiž pít jurskou moč. Voda na naši planetě je stejná desítky miliónů let a neměnné je i její množství. Ve formě srážek na zem dopadne každý rok 121 000 m3 vody a ta neustále koluje. Mezozoická éra, tedy období vlády dinosaurů, trvala 186 miliónů let, zatímco lidé žijí na Zemi pouhých 200 000 let.

Číst dále »

 Publikoval 10:44

Sluneční soustava vydala své tajemství – Hvězdu smrti

 Média  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sluneční soustava vydala své tajemství – Hvězdu smrti
Kvě 182015
 

V naší sluneční soustavě je opravdu Hvězda smrti. Její první kvalitní snímek pořídila před deseti lety sonda Cassini. Jde o Mimas – jeden z měsíců planety Saturn, jehož nepřehlédnutelnou dominantou je impaktní Herschelův kráter o průměru 130 km. Právě díky němu měsíc připomíná obří bitevní stanici sférického tvaru z filmové série Hvězdné války.

Číst dále »

 Publikoval 8:28

Individuální očkovací plány pro děti Sněmovna patrně neschválí

 Média, Téma zdraví  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Individuální očkovací plány pro děti Sněmovna patrně neschválí
Kvě 122015
 

Sněmovna by neměla podle názoru zdravotnického výboru schválit zavedení individuálních očkovacích plánů pro děti. Výbor ale ve středu před závěrečným sněmovním kolem doporučil poslancům vypustit svůj dřívější sporný návrh, který by podle některých právních výkladů umožnil očkování dětí i bez souhlasu rodičů. Sněmovna bude o podobě novely zákona o ochraně veřejného zdraví hlasovat koncem května.

Číst dále »

 Publikoval 9:18

MUDr. Jan Hnízdil: Stanislav Gross – od moci k nemoci

 Média  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MUDr. Jan Hnízdil: Stanislav Gross – od moci k nemoci
Dub 232015
 

Politika je ničivou zkouškou charakteru. Gross v ní neobstál. Zaznamenal raketovou politickou kariéru. Z čekatele na práci strojvedoucího se záhy po listopadové revoluci stal poslancem, pak předsedou poslaneckého klubu, místopředsedou sněmovny, ministrem vnitra, předsedou strany a v roce 2004, ve 34 letech, nejmladším předsedou vlády v historii ČR. Do politiky šel s dobrými úmysly, přesvědčený o vlastní pravdě, slušný, citlivý, ambiciózní, naprosto zdravý.

Číst dále »

 Publikoval 8:32

Jak dlouho by trval volný pád tunelem vedoucím skrz zeměkouli?

 Média, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak dlouho by trval volný pád tunelem vedoucím skrz zeměkouli?
Dub 202015
 

Kdyby to technicky bylo možné, letadlo Boeing 747 by naši planetu obletělo na jeden „zátah“ za 44,07 hodiny. Teď si ale představte, že by někdo hypoteticky vykopal skrz naši planetu tunel dlouhý bezmála 13 tisíc kilometrů a vy byste do něj spadli. Jak dlouho by váš pád trval? Bylo by to mnohem kratší dobu, než byste jste čekali. Otázkou se zabývají teoretičtí fyzikové už od roku 1966 a až dosud se soudilo, že při rychlosti 8 kilometrů za vteřinu by trval 42 minut a 12 vteřin.

Číst dále »

 Publikoval 9:36

Na Urale byly objeveny artefakty z nanomateriálů staré 300 tisíc let

 Média, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na Urale byly objeveny artefakty z nanomateriálů staré 300 tisíc let
Dub 092015
 

Nezařaditelný artefakt – tímto termínem označují archeologové předměty, jejichž zpracování a technologická úroveň neodpovídají době jejich prokazatelného vzniku. V roce 1991 byly u uralské řeky Kožim objeveny miniaturní předměty staré 300 tisíc let, které byly zhotoveny nanotechnologickými postupy. Dodnes není známé, jaká civilizace je vytvořila. Artefakty byly objeveny během průzkumných geologických prací souvisejících s plánovanou těžbou zlata v oblasti.

Číst dále »

 Publikoval 9:57

Vědci zjistili, kde mohou žít mimozemšťané

 Média  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vědci zjistili, kde mohou žít mimozemšťané
Dub 082015
 

Odborníci z univerzity v Yale tvrdí, že mimozemšťané jsou nám mnohem blíž, než jsme si až dosud mysleli. Žijí totiž doslova pod našima nohama. Obývají hloubku 19 km pod zemským povrchem v nehostinném prostředí vyznačujícím se extrémními teplotami a mimořádně vysokým tlakem. V posledních letech hledají vědci mimozemský život nejen ve vesmíru, ale i v hlubinách naší planety. K přesvědčení, že právě zde by mohly žít mimozemské organismy, je vedl nedávný objev.

Číst dále »

 Publikoval 10:52