Rostliny používají ke komunikaci „houbový internet“

 Hvězdy radí, Záhady a tajemno  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rostliny používají ke komunikaci „houbový internet“
Bře 302015
 

Pod zemí se skrývá v propletených kořenech úžasný a rozmanitý život rostlin. Biologicky jsou všechny rostliny dohromady spojené pomocí něčeho, co můžeme nazvat jako www – wood wide web, nebo-li dřevěnou celosvětovou síť. Tato organická síť funguje podobně jako náš internet, který umožňuje komunikovat, vyměňovat výživu či dokonce škodit druhým. Síť se skládá z tenkých nití podhoubí – částí hub, které rostou pod zemí i mnoho metrů od jejich partnerských rostlin.

Číst dále »

 Publikoval 10:08

Jan Pavlík: Každý živý organismus je alchymistickou dílnou

 Hvězdy radí, Na téma  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jan Pavlík: Každý živý organismus je alchymistickou dílnou
Dub 302013
 

Vědci tvrdí, že přeměna, nebo-li transmutace prvků, je možná pouze při nukleárních reakcích, například na Slunci, v jaderném reaktoru nebo v urychlovačích částic. Záhadná a nepotvrzená zůstává alchymystická transmutace prvků ve zlato, což byl cíl jejich snažení. V současnosti se tato reakce už povedla za působení silného laseru.

Číst dále »

 Publikoval 10:02

Marie Plášilová: Poradna kartářky

 Hvězdy radí, Věštectví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Marie Plášilová: Poradna kartářky
Dub 242013
 

Marie Plášilová je kartářkou více než 20 let, profesionálně se kartám věnuje od roku 2000. Vydala knihu Ovlivni svůj osud, jež vyšla v reedici pod názvem Tarotový pentagram. Přispívala do časopisu Astro, dva roky byla pravidelným hostem Rádia Hey v pořadu Tajemný večer, a nyní je autorkou časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel, pro který mimo jiné připravuje i tuto poradnu.

Číst dále »

 Publikoval 11:02

Jan Dvořák: Komu patří peníze v bance?

 Hvězdy radí, Na téma  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jan Dvořák: Komu patří peníze v bance?
Dub 232013
 

V půlce března jsem situaci na Kypru nazval “měnovou reformou”. Bylo to na základě prohlášení, že všechny vklady na Kypru budou podléhat dani, jejíž sazba bude odstupňována podle výše vkladu. Od té doby se situace x-krát změnila a poslední verze mluví o tom, že záchranu problémové banky (tzv. „bail-in“) zaplatí mimo jiní vkladatelé s více než 100 tisíci euro na účtu.

Číst dále »

 Publikoval 9:40

Slavko Kroča: Mýtus a symbol

 Hvězdy radí, Na téma  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Slavko Kroča: Mýtus a symbol
Dub 222013
 

Lidé velmi často diskutují na téma, zda je něco krásné, nebo to krásné není: obraz, socha, jakýkoli umělecký výtvor… Někdo může říci, že ano, někdo druhý, že ne. Jeden říká, že ho to oslovuje, druhý, že jeho ne. Jistá věc se v určitém okamžiku objevila, dostala svoji konkrétní podobu a promlouvá k pozorovateli. Obdobně působí i symbol a mýtus.

Číst dále »

 Publikoval 8:10

Monica Star: Symboly nesmrtelnosti (2. část)

 Hvězdy radí, Věštectví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Monica Star: Symboly nesmrtelnosti (2. část)
Dub 192013
 

Minule jsme si na závěr článku povídali o tarotové kartě Blázen, jejíž pochopení je velice důležité, zvláště pokud chceme na sobě pracovat. Ačkoli všechny karty Velké Arkány nesou hluboké poselství a nad každou z nich se vyplatí meditovat, dalo by se říci, že bez „pochopení Blázna“ nemá meditace nad ostatními příliš velký význam.

Číst dále »

 Publikoval 10:48

Marie Plášilová: Královské karty – Princ pohárů

 Hvězdy radí, Věštectví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Marie Plášilová: Královské karty – Princ pohárů
Dub 162013
 

Pážata, nebo-li princové jsou pokaždé úvodními kartami s královskými symboly ve všech čtyřech kategoriích, tj. meče, poháry, hole a disky. My si ale vždy představujeme tyto karty v sestupné řadě, tedy začínáme vždycky králem, takže princové jsou pokaždé předposledními ve své řadě. Zároveň je potřeba připomenout, že se věnujeme i princeznám, protože některé sestavy tarotových karet je mají v sestavě a nahrazují krále.

Číst dále »

 Publikoval 15:06

Petra Mojžíšová: Nahlédnutí k Mayům – o kalendáři

 Hvězdy radí, Na téma  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Petra Mojžíšová: Nahlédnutí k Mayům – o kalendáři
Dub 152013
 

Mayská civilizace patří mezi jednu z nejvýznamnějších a dnes díky svému kalendáři také asi mezi jednu z nejpopulárnějších kultur staré Ameriky. Vzkvétala v oblasti dnešního Mexika, Guatemaly a Belize v období 250 př. n. l. – 900 n. l. a v současnosti ji známe hlavně skrze onen proslulý „Mayský kalendář“.

Číst dále »

 Publikoval 14:56

Slavica Kroča: Desakralizace mýtů a novodobé pravdy

 Hvězdy radí, Na téma  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Slavica Kroča: Desakralizace mýtů a novodobé pravdy
Bře 312013
 

Doba, v níž žijeme, je velmi zvláštní: na jedné straně rozkvétá neuvěřitelné množství různých náboženských hnutí a sekt a na druhé straně se útočí na tradice, které na různých kontinentech a v různých dobách vystavěly základy současných kultur. Materialismus tak silně pohlcuje současného člověka, že už se zcela samozřejmě o naší společnosti mluví jako o konzumní a nikdo nezpochybňuje, že si chceme uchovat život za každou cenu.

Číst dále »

 Publikoval 10:45

Prof. Jorge A. Livraga: Sedm cest k duchovní realizaci

 Hvězdy radí, Na téma  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prof. Jorge A. Livraga: Sedm cest k duchovní realizaci
Bře 282013
 

Podle starodávných tradic existovalo sedm cest k realizaci, sedm esoterických cest, kdysi nazývaných „tajné cesty realizace“. Odpovídají tomu, co je v knihách všeobecně známo jako sedm paprsků, sedm modalit nebo forem přítomných v člověku. Dějiny je též spojují se sedmi způsoby, které člověk může uplatnit, aby ve své práci a studiu dosáhl vrcholu, a jsou to tři způsoby filosofické a čtyři svobodná umění.

Číst dále »

 Publikoval 10:29