Pro všechna znamení po Slunovratu – druhá půlka září

 Aktuality z hvězd  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pro všechna znamení po Slunovratu – druhá půlka září
Říj 042016
 

22. září nám odešel Merkur z retrográdního postavení, ale také se začala přibližovat doba zklidňování, nabírání sil, prostě podzim a zima. Podzimní rovnodennost nás bude energeticky připravovat na období pomalejších činností, takového „spánku“ a odpočinku a rozjímání. Věděli to i naši předkové a tuhle dobu využívali pro sběr plodů, pro zpracování poslední úrody a pro přípravu. Příroda začíná utichat, listí pomalu opadávat… Číst dále »

 Publikoval 10:23

Ondřej Habr: Přichází Býk – Tvůrce

 Aktuality z hvězd  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ondřej Habr: Přichází Býk – Tvůrce
Kvě 052016
 

Tak jako je znamení Berana synonymem začátků a otevírání, tak je symbolicky znamení Býka symbolem rozvoje a zhodnocování. Býk je druhým jarním znamením, v němž vrcholí i jaro. Čas se Sluncem v Býku je doba nejrychlejšího růstu a nejmohutnějšího rozkvětu. Člověku se skoro chce napodobovat přírodu, lidská srdce se otevírají a duše ožívají. Vstupujeme pravděpodobně do objektivně nejkrásnějšího období roku. Číst dále »

 Publikoval 8:28

Gabrielov prechod 18. až 24. 4. 2016 – čo hľadáš, nájdeš

 Aktuality z hvězd  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Gabrielov prechod 18. až 24. 4. 2016 – čo hľadáš, nájdeš
Dub 222016
 

Tento týždeň nám prinesie záblesky toho, po čom túžime – začíname vnímať, ako sa nám to postupne zhmotňuje do existencie. Je to súčasne vhodná doba, aby sme si skontrolovali, čo naše túžby sú v súlade s našou predstavou budúcnosti, alebo sa skôr zameriavame na lokálne a krátkozraké “ale ja chcem!”. Možno príde k nečakaným udalostiam, ktoré posunú našu optiku natoľko, že začneme vidieť výsledky tam, kde sme predtým vnímali chaos. Číst dále »

 Publikoval 8:54

Ondřej Habr: Čas Býka aneb Slunce je v tom nevinně

 Aktuality z hvězd  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ondřej Habr: Čas Býka aneb Slunce je v tom nevinně
Dub 212016
 

Slunce je v horoskopech symbolicky a na nebi nahoře fakticky ukazatelem našeho já a všech jeho myslitelných projevů jakožto i forem. Nejsme to my. My, tedy já, ty, on, ona … jsme jen bytostmi, které ve své solaritě lépe či hůře projevují svoje já. Vyzdvihují tak umně a tak vysoko svoji existenci, abychom se odlepili od prachu nicoty tam dole a dovedli svoji individualitu nakonec za co pro nás nejvýhodnějších vstupních podmínek do všeobjímajícího oceánu nicoty božského kolektivního nevědomí, do moře duší. Číst dále »

 Publikoval 8:50

Sophie Bashford: Zatmění, rozvoj a pravda k sobě samým

 Aktuality z hvězd  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sophie Bashford: Zatmění, rozvoj a pravda k sobě samým
Bře 052016
 

Blíží se Zatmění v Rybách a Novoluní. Zatmění přináší poryvy, dramatické a často nečekané posuny, “navrácení se“ na naši nejvyšší cestu a změny, které mohly být nepředvídatelné. NYNÍ věnujte pozornost božským znamením a jednejte na základě vašeho vnitřního vedení. Přesuňte se tam, kde víte že máte být. Jinak to Vesmír udělá za vás. Blížící se Zatmění jsou božské portály pro vaši vnitřní sílu a vaši schopnost vědomě rozvíjet své světlo. Číst dále »

 Publikoval 11:44

Ondřej Habr: Mlčení Ryb a záblesky naděje

 Aktuality z hvězd  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ondřej Habr: Mlčení Ryb a záblesky naděje
Bře 022016
 

„Není-li konec šťastný, ještě to konec není,“ dozvíme se v přísloví. Myslím, že princip Ryb má k tomu co říct. Slunce vstupuje v letošním roce do znamení Ryb 19. února a vyjde 20. března, kdy nastane jarní rovnodennost. Co se bude v mezičase dít? Slunce projde posledním dílem zodiaku. Ryby jsou znamení vodní a patří do pohyblivého kříže. Dochází tu k předávání hlubokých citů, pocitů a není jednoduché něco konkrétně identifikovat, vymezit a popsat. Číst dále »

 Publikoval 13:32

Marie Plášilová: Měsíc březen nám vrátí to, oč jsme si požádali

 Aktuality z hvězd  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Marie Plášilová: Měsíc březen nám vrátí to, oč jsme si požádali
Bře 012016
 

Na první jarní měsíc se můžeme těšit. Kolem 21. března nastává jarní rovnodennost a příroda se postupně probouzí. Napovídá tomu i náš český název měsíce, protože pochází od bříz, které počínají během tohoto měsíce rašit. Je to i počáteční období březosti u zvířat. Pranostika říká: „Bouřka v březnu klade na dobrý rok.“ Takže se snad dočkáme i první jarní bouřky, abychom měli dobrý rok. V posledním víkendu v březnu se bude poutat naše pozornost ke svátečním dnům, jež náleží k Velikonocům. Číst dále »

 Publikoval 9:40

Zuzana Zeidlerová: Únor – nejlepší čas na začátek

 Aktuality z hvězd  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zuzana Zeidlerová: Únor – nejlepší čas na začátek
Úno 072016
 

5. února končí tzv. mezidobí země, o kterém jsem psala ve svém minulém článku, a nastává ten nejlepší čas naplno rozjet všechny aktivity, které jste si na letošní rok naplánovali. Tygr, který je garantem měsíce února, nám pomůže prorazit cestu a díky jeho rychlým energiím nás začátek může posunout hodně dopředu. Máme před sebou dva měsíce velmi vhodné na začátky nových aktivit. Čím dále se na začátku dostanete, tím snadnější pak budete mít další kroky. Číst dále »

 Publikoval 10:05

Ondřej Habr: Vodnářovo nebe a vyšší cíle

 Aktuality z hvězd  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ondřej Habr: Vodnářovo nebe a vyšší cíle
Úno 032016
 

Slunce vstoupí do znamení Vodnáře 20. ledna a budeme právě na vrcholu zimy. Vodnář přebírá vládu od Kozoroha v době největšího chladu, v nejméně pro život příznivé době. Alespoň v našich zeměpisných šířkách a v odpovídajícím podnebí. Obě znamení, Kozoroh i Vodnář, jsou si v lecčems podobná. V čase Kozoroha stoupáme pomyslně na vrchol a symbolicky i fakticky naplňujeme svůj osud a zúročujeme své konkrétní představy. Kozoroží čas je dobou pomalého zrání. Ve Vodnáři víme už své, dostali jsme se na vrcholek a odtud vede již jen cesta dolů. Skutečně však jen ta? Číst dále »

 Publikoval 14:34