Neplýtvejte energií na zbytečné konflikty

 Láska a partnerské vztahy, Na téma  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Neplýtvejte energií na zbytečné konflikty
Zář 162016
 

„Přestože ve vašich mezilidských vztazích dochází k nejrůznějším konfliktům či neshodám téměř každý den, v určitých obdobích se jejich množství zvyšuje (z důvodu planetárních či jiných energetických vlivů) a více na vás působí. Jako vaši andělé bychom vám rádi pomohli předejít zbytečným ztrátám energie, ke kterým může dojít, necháte-li se zatáhnout do negativních diskuzí, nikam nevedoucích hádek o pravdu, bojů o moc a kontrolu nebo vlastních temných myšlenek a starostí, které se ve vás druzí lidé mohou snažit vědomě či nevědomě vyvolat. Číst dále »

 Publikoval 8:17

Barbara de Angelis: Jak se člověk dokáže uzavřít a zamrznout. Kam se poděla vášeň?

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Barbara de Angelis: Jak se člověk dokáže uzavřít a zamrznout. Kam se poděla vášeň?
Srp 262016
 

„Ve vesničce na úpatí vysoké hory žil kameník. Byl to prostý, pracovitý muž, který živil ženu a tři děti. Měl však jednu chybu – ačkoli byl dobrosrdečný, nesnášel při práci hluk.  Jeho rodina si zvykla být tiše, když hluboce přemýšlel o tom, jak kámen opracuje, ale tři psi v sousedství – to bylo něco jiného! kdykoli se pustil do díla, začali štěkat a výt, což jej rozptylovalo. Ať už si kameník stěžoval sousedovi kolikrát chtěl a  křičel na psy, stále jej mučili ustavičným randálem. Konečně dostal nápad. Číst dále »

 Publikoval 10:36

Heidi Priebe: Představte si, že nikdy nenajdete toho jediného…

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Heidi Priebe: Představte si, že nikdy nenajdete toho jediného…
Srp 152016
 

Možná trochu sporný, avšak velmi zajímavý text vedoucí k nečekaným úvahám. Co kdybyste právě nahlédli do kouzelné koule a s neúprosnou určitostí v ní přečetli, že lásku na celý život nikdy nepotkáte? To, co po vás chci, abyste si zkusili představit, je velmi smutné, já vím. Celou dobu doufáte, že potkáte „tu jedinou“ nebo „toho jediného“ , někoho, kdo by vám aspoň zpoloviny vyhovoval a s nímž budete sdílet celý zbývající život. Číst dále »

 Publikoval 8:24

Eckhart Tolle: Vyvarujte se závislého chování ve vztazích

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Eckhart Tolle: Vyvarujte se závislého chování ve vztazích
Čvn 172016
 

Proč bychom měli být závislí na druhém člověku? Romantické vztahy jsou tak intenzivní a vyhledávané zážitky, protože člověku nabízejí osvobození od hlubokého pocitu strachu a neúplnosti, který je součástí neosvícené lidské situace. Tato situace má svou tělesnou a duševní dimenzi. Na tělesné úrovni nejste nikdy úplní. Jste buď muž, nebo žena, což znamená, že jste jen polovinou celku. Na této úrovni se touha po celistvosti projevuje jako vzájemná přitažlivost mezi mužem a ženou. Číst dále »

 Publikoval 11:05

Brenda Shoshann: Odvaha znovu milovat

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Brenda Shoshann: Odvaha znovu milovat
Čvn 102016
 

„Svět je lůno, ne hrob; místo, kde je vše zplozeno a zrozeno.“ Henry Miller. Stejně jako se musíme učit odcházet a loučit se, musíme se učit, jak jít životem dál. Musíme se učit říkat Ano druhým lidem, novým možnostem i sami sobě. Rozchod je přirozená věc. Opouštíme druhé a jsme sami opouštěni. Rozluka, změna, ztráta a nové zrození jsou pro vesmír zcela přirozené jevy. Když si to uvědomíme a nebudeme brát rozchod jako bolestivé odmítnutí, budeme schopni daleko snadněji potkávat nové lidi a situace. Číst dále »

 Publikoval 12:12

Sophie Bashford: Vstup do mužského životního poslání skrze ženskou posvátnou esenci

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sophie Bashford: Vstup do mužského životního poslání skrze ženskou posvátnou esenci
Čvn 102016
 

Aby se žena otevřela své ohromné, přirozené sexuální plnosti, musí důvěřovat muži svým srdcem, duší a posvátným ženským jádrem. Musí cítit, že poznal, že je bohyní v inkarnované formě. Musí poznat, že jeho jádro – jeho mužnost – je hluboce vyživována spirituální ženskostí a že jen oddáním se této posvátné Shakti síle se může stát takovým mužem, po kterém prahne (a svět velmi potřebuje). Číst dále »

 Publikoval 11:56

Melody Beattie: Osvoboďte se od závislosti ve vztazích

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Melody Beattie: Osvoboďte se od závislosti ve vztazích
Čvn 062016
 

„Jsem skutečně nezávislá – pokud s někým žiju,“ řekla mi jedna policistka, která žila s několika citově narušenými muži. „Můj manžel se pořád válel opilý na pohovce a za deset let nepřinesl domů jedinou výplatu.“ řekla mi jiná žena, ředitelka velké sociální agentury. „Kdo to potřebuje?“ ptala se. „Já,“ odpověděla na svou vlastní otázku. „Ale proč? K čemu?“ Jednou odpoledne mi volala žena, která se nedávno přihlásila do Al-Anon. Byla vdaná a pracovala na poloviční úvazek jako zdravotní sestra, vychovávala dvě děti a starala se o celou domácnost. Číst dále »

 Publikoval 10:39

Tara Springett: Jak mluvit o sexu

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tara Springett: Jak mluvit o sexu
Kvě 112016
 

Sexuální vztah může být podivuhodnou poutí stále novými krajinami a objevitelská fáze se nemusí nutně omezit jen na prvních několik měsíců nového vztahu. Budete-li stále zkoušet nové věci, snižujete tím riziko, že vám společný sex zevšední a začne vás nudit. V rozhovorech o sexu je mimořádně důležité vyhnout se jakékoli kritice partnerových výkonů. Sebedůvěra lidí ohledně života v posteli bývá totiž velmi křehká záležitost a nabourávat ji zrovna svému partnerovi či partnerce je mírně řečeno nerozumné. Číst dále »

 Publikoval 10:52

Merlin: Osvoboďte se od starých vzorců ve vztazích

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Merlin: Osvoboďte se od starých vzorců ve vztazích
Dub 082016
 

Pokud nebudete schopni se osvobodit od svých zakořeněných předsudků, starých vzorců chování, křivd, bolestí i traumat, stále budete pouze těmi, kteří s vlastním životem budou muset bojovat, namísto toho, aby ho byli plně schopni prožívat a vnímat ho jako dar, ne jako povinnost nebo břímě. To, co vás naučila minulost nebylo proto, abyste si tyto okovy neustále přenášely jako své vlastnictví životem, ze vztahu do vztahu, ze zaměstnání do zaměstnání. Číst dále »

 Publikoval 9:45

Caitlin Moran: Slib sama sobě, že budeš zářit

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Caitlin Moran: Slib sama sobě, že budeš zářit
Bře 302016
 

Matka radí své třináctileté dceři. To hlavní je snažit se být dobrým člověkem. Ty už jsi dobrý člověk, miláčku, je v tobě tolik dobrého, až se mi svírá srdce. Chtěla bych, abys taková i zůstala. Shromažďuj v sobě dál světlo. Zkrátka slib sama sobě, že budeš zářit, stále a beze změny. Jako lampa, která v koutku teple svítí. Lidé se ti budou chtít přiblížit , aby si v tvém světle něco přečetli a cítili se v tvých paprscích šťastni. Číst dále »

 Publikoval 12:04