Barbara de Angelis: Jak se člověk dokáže uzavřít a zamrznout. Kam se poděla vášeň?

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Barbara de Angelis: Jak se člověk dokáže uzavřít a zamrznout. Kam se poděla vášeň?
Srp 262016
 

„Ve vesničce na úpatí vysoké hory žil kameník. Byl to prostý, pracovitý muž, který živil ženu a tři děti. Měl však jednu chybu – ačkoli byl dobrosrdečný, nesnášel při práci hluk.  Jeho rodina si zvykla být tiše, když hluboce přemýšlel o tom, jak kámen opracuje, ale tři psi v sousedství – to bylo něco jiného! kdykoli se pustil do díla, začali štěkat a výt, což jej rozptylovalo. Ať už si kameník stěžoval sousedovi kolikrát chtěl a  křičel na psy, stále jej mučili ustavičným randálem. Konečně dostal nápad. Číst dále »

 Publikoval 10:36

Brenda Shoshann: Odvaha znovu milovat

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Brenda Shoshann: Odvaha znovu milovat
Čvn 102016
 

„Svět je lůno, ne hrob; místo, kde je vše zplozeno a zrozeno.“ Henry Miller. Stejně jako se musíme učit odcházet a loučit se, musíme se učit, jak jít životem dál. Musíme se učit říkat Ano druhým lidem, novým možnostem i sami sobě. Rozchod je přirozená věc. Opouštíme druhé a jsme sami opouštěni. Rozluka, změna, ztráta a nové zrození jsou pro vesmír zcela přirozené jevy. Když si to uvědomíme a nebudeme brát rozchod jako bolestivé odmítnutí, budeme schopni daleko snadněji potkávat nové lidi a situace. Číst dále »

 Publikoval 12:12

Sophie Bashford: Vstup do mužského životního poslání skrze ženskou posvátnou esenci

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sophie Bashford: Vstup do mužského životního poslání skrze ženskou posvátnou esenci
Čvn 102016
 

Aby se žena otevřela své ohromné, přirozené sexuální plnosti, musí důvěřovat muži svým srdcem, duší a posvátným ženským jádrem. Musí cítit, že poznal, že je bohyní v inkarnované formě. Musí poznat, že jeho jádro – jeho mužnost – je hluboce vyživována spirituální ženskostí a že jen oddáním se této posvátné Shakti síle se může stát takovým mužem, po kterém prahne (a svět velmi potřebuje). Číst dále »

 Publikoval 11:56

Melody Beattie: Osvoboďte se od závislosti ve vztazích

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Melody Beattie: Osvoboďte se od závislosti ve vztazích
Čvn 062016
 

„Jsem skutečně nezávislá – pokud s někým žiju,“ řekla mi jedna policistka, která žila s několika citově narušenými muži. „Můj manžel se pořád válel opilý na pohovce a za deset let nepřinesl domů jedinou výplatu.“ řekla mi jiná žena, ředitelka velké sociální agentury. „Kdo to potřebuje?“ ptala se. „Já,“ odpověděla na svou vlastní otázku. „Ale proč? K čemu?“ Jednou odpoledne mi volala žena, která se nedávno přihlásila do Al-Anon. Byla vdaná a pracovala na poloviční úvazek jako zdravotní sestra, vychovávala dvě děti a starala se o celou domácnost. Číst dále »

 Publikoval 10:39

Tara Springett: Jak mluvit o sexu

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tara Springett: Jak mluvit o sexu
Kvě 112016
 

Sexuální vztah může být podivuhodnou poutí stále novými krajinami a objevitelská fáze se nemusí nutně omezit jen na prvních několik měsíců nového vztahu. Budete-li stále zkoušet nové věci, snižujete tím riziko, že vám společný sex zevšední a začne vás nudit. V rozhovorech o sexu je mimořádně důležité vyhnout se jakékoli kritice partnerových výkonů. Sebedůvěra lidí ohledně života v posteli bývá totiž velmi křehká záležitost a nabourávat ji zrovna svému partnerovi či partnerce je mírně řečeno nerozumné. Číst dále »

 Publikoval 10:52

Merlin: Osvoboďte se od starých vzorců ve vztazích

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Merlin: Osvoboďte se od starých vzorců ve vztazích
Dub 082016
 

Pokud nebudete schopni se osvobodit od svých zakořeněných předsudků, starých vzorců chování, křivd, bolestí i traumat, stále budete pouze těmi, kteří s vlastním životem budou muset bojovat, namísto toho, aby ho byli plně schopni prožívat a vnímat ho jako dar, ne jako povinnost nebo břímě. To, co vás naučila minulost nebylo proto, abyste si tyto okovy neustále přenášely jako své vlastnictví životem, ze vztahu do vztahu, ze zaměstnání do zaměstnání. Číst dále »

 Publikoval 9:45

Caitlin Moran: Slib sama sobě, že budeš zářit

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Caitlin Moran: Slib sama sobě, že budeš zářit
Bře 302016
 

Matka radí své třináctileté dceři. To hlavní je snažit se být dobrým člověkem. Ty už jsi dobrý člověk, miláčku, je v tobě tolik dobrého, až se mi svírá srdce. Chtěla bych, abys taková i zůstala. Shromažďuj v sobě dál světlo. Zkrátka slib sama sobě, že budeš zářit, stále a beze změny. Jako lampa, která v koutku teple svítí. Lidé se ti budou chtít přiblížit , aby si v tvém světle něco přečetli a cítili se v tvých paprscích šťastni. Číst dále »

 Publikoval 12:04

Eckhart Tolle: Vzdejte se v osobních vztazích

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Eckhart Tolle: Vzdejte se v osobních vztazích
Bře 122016
 

Vaše vztahy k druhým se zásadně změní, pokud se vzdáte realitě. Vzdát se však neznamená, že byste měli dovolit nevědomým lidem, aby vás využívali. Vůbec ne. Je dokonale možné vyjádřit svůj nesouhlas a přitom být ve stavu naprosté vnitřní nonrezistence. Když někomu řeknete „ne“, vycházejte z jasného vědomí toho, co je pro vás v daném okamžiku správné. Nereagujte na základě negativních emocí, které vyvolávají další utrpení. Číst dále »

 Publikoval 11:00

Louise L. Hay: Uzdravte sami sebe, uzdravte své vztahy

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Louise L. Hay: Uzdravte sami sebe, uzdravte své vztahy
Bře 102016
 

Dnes si připomínám, že život mě miluje. Nechávám lásku, aby si mě našla v dokonalém okamžiku. Milovat sebe samé je, jak věřím, tím nejdůležitějším, co pro sebe můžete udělat. Ve svých vztazích však lidé často věří, že se musejí změnit tak, aby se druhým líbili. Pokud jsou vaše přátelství či jiné vztahy zraňující nebo zničující, neznamená to, že je s vámi něco špatně. Neznamená to, že byste se potřebovali měnit, abyste je uspokojili. Číst dále »

 Publikoval 13:59

Louise L. Hay: Deset afirmací k uzdravení zlomeného srdce

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Louise L. Hay: Deset afirmací k uzdravení zlomeného srdce
Bře 042016
 

Můj drahý přítel David Kessler a já jsme společně napsali knihu Miluj své srdce, abychom vám pomohli k léčení po utrpení ztráty. Období žalu je těžké, ale vaše myšlenky k vašemu prožívanému trápení často ještě přidávají. Když lidé přemýšlejí o ztrátě, pomyšlení na to, že by v ní mohli najít nějaký smysl nebo něco prospěšného, se zdá být rozporuplná. Ale ať už je to rozchod, rozvod nebo dokonce smrt, dá se v tom najít něco mnohem víc, v závislosti na tom, jak o dané věci přemýšlíte. Číst dále »

 Publikoval 12:07