Brenda Shoshann: Odvaha znovu milovat

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Brenda Shoshann: Odvaha znovu milovat
Čvn 102016
 

„Svět je lůno, ne hrob; místo, kde je vše zplozeno a zrozeno.“ Henry Miller. Stejně jako se musíme učit odcházet a loučit se, musíme se učit, jak jít životem dál. Musíme se učit říkat Ano druhým lidem, novým možnostem i sami sobě. Rozchod je přirozená věc. Opouštíme druhé a jsme sami opouštěni. Rozluka, změna, ztráta a nové zrození jsou pro vesmír zcela přirozené jevy. Když si to uvědomíme a nebudeme brát rozchod jako bolestivé odmítnutí, budeme schopni daleko snadněji potkávat nové lidi a situace. Číst dále »

 Publikoval 12:12

Melody Beattie: Osvoboďte se od závislosti ve vztazích

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Melody Beattie: Osvoboďte se od závislosti ve vztazích
Čvn 062016
 

„Jsem skutečně nezávislá – pokud s někým žiju,“ řekla mi jedna policistka, která žila s několika citově narušenými muži. „Můj manžel se pořád válel opilý na pohovce a za deset let nepřinesl domů jedinou výplatu.“ řekla mi jiná žena, ředitelka velké sociální agentury. „Kdo to potřebuje?“ ptala se. „Já,“ odpověděla na svou vlastní otázku. „Ale proč? K čemu?“ Jednou odpoledne mi volala žena, která se nedávno přihlásila do Al-Anon. Byla vdaná a pracovala na poloviční úvazek jako zdravotní sestra, vychovávala dvě děti a starala se o celou domácnost. Číst dále »

 Publikoval 10:39

Caitlin Moran: Slib sama sobě, že budeš zářit

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Caitlin Moran: Slib sama sobě, že budeš zářit
Bře 302016
 

Matka radí své třináctileté dceři. To hlavní je snažit se být dobrým člověkem. Ty už jsi dobrý člověk, miláčku, je v tobě tolik dobrého, až se mi svírá srdce. Chtěla bych, abys taková i zůstala. Shromažďuj v sobě dál světlo. Zkrátka slib sama sobě, že budeš zářit, stále a beze změny. Jako lampa, která v koutku teple svítí. Lidé se ti budou chtít přiblížit , aby si v tvém světle něco přečetli a cítili se v tvých paprscích šťastni. Číst dále »

 Publikoval 12:04

Závislost na vztazích

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Závislost na vztazích
Úno 112016
 

Tenhle článek je z roku 2013, ale  téma je aktuální stále… Své putování za léčením zažíváme prostřednictvím stezky vztahů, protože se sami léčíme prostřednictvím zrcadlení našich zranění, což je jeden ze způsobů spojování s druhými.  Máme určité zranění, které vyžaduje uzdravení, potkáme někoho se stejným zraněním a – protože máme před sebou své zranění jako na dlani – jsme schopni své záležitosti vyřešit a uzdravit.  Číst dále »

 Publikoval 12:05

Tara Springett: Varovné známky na schůzkách s potenciálními partnery

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tara Springett: Varovné známky na schůzkách s potenciálními partnery
Led 262016
 

Velmi vážné varování přichází tedy, ukáže-li někdo větší vadu charakteru hned při prvních schůzkách, kdy se lidé obvykle snaží předvádět jen z té nejlepší stránky. Pokud tedy někdo nedokáže potlačit nějaký svůj temný rys ani v tomto období, těžko to svede někdy v budoucnu. Mějte stále na paměti, že vztah obyčejně končí tak, jak začal. Je přitom úplně jedno, že nevhodné chování momentálně neadresuje vám, ale někomu jinému. Zvoňte na poplach. Číst dále »

 Publikoval 9:06

Ali Růžičková: Rozchod / rozvod – příčiny a možnosti prevence

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ali Růžičková: Rozchod / rozvod – příčiny a možnosti prevence
Led 142016
 

Nic nedokáže udržet manželství naživu uprostřed jedovatých výparů (hádek). Hádky jsou pro partnerský vztah největším zlem, vždy ničí a zabíjí. Lásku zabíjí neustálé stížnosti, sekýrování a kritizování. K napsání tohoto článku mně inspirovala nelichotivá statistika rozvodů v naší republice a z hlediska mého profesního zaměření i nejčastěji kladená otázka na téma partnerské, manželské a mimomanželské vztahy. Číst dále »

 Publikoval 10:36

Merlin a Elisabet: Vaše duše si dobrovolně vybírá, s kým se setká

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Merlin a Elisabet: Vaše duše si dobrovolně vybírá, s kým se setká
Led 032016
 

Vaše duše si dobrovolně vybírá s kým se setká, potká nebo co bude řešit s druhými dušemi, se kterými uzavře jisté dohody o navrácení lekcí z minulosti, o navrácení karmických dluhů, o navrácení bolesti, zrady, křivdy nebo citových zranění. V životě se vám nedějí náhody, tedy ano, může se objevit, ale je jednou za život. Nicméně vše je vám dopředu dáno. Na jednu stranu nechápete lekce a zkoušky, na druhou stranu se snažíte pochopit vše, co vám život přináší.

Číst dále »

 Publikoval 11:43

David Kessler: Pět rad, jak projít obdobím svátků po rozchodu

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem David Kessler: Pět rad, jak projít obdobím svátků po rozchodu
Pro 222015
 

Jmenuji se David Kessler. Spolu s Louise Hay jsme napsali knihu Uzdravte své srdce. Chtěl bych dnes pohovořit o rozchodech a rozvodech v období svátků. Protože můžete uzdravit své srdce, i když si zrovna procházíte nebo jste si prošli těžkým obdobím. Řekněme, že zrovna prožíváte rozchod nebo dozvuky rozvodu, a najednou nadejde sváteční období se všemi těmi poselstvími: „Buďte šťastní!“ A vy žádné štěstí necítíte. Vaše mysl začne říkat všechny ty negativní věci: „No nejsi ty ubohý/á? To je tak trapné!“

Číst dále »

 Publikoval 10:52

Natalie Glasson: Marie Magdalena – Prostota Lásky

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Natalie Glasson: Marie Magdalena – Prostota Lásky
Lis 192015
 

Poselství Marie Magdaleny přijala Natalie Glasson, 11.9. 2015. Protože se láska stává klíčovým smyslem v tomto období vzestupu na Zemi, je výborné dopřát si chvíli a dýchat, abychom prozkoumali a obeznámili se s energií lásky. Láska, kterou zažíváte, přijímáte a sdílíte se svými milovanými, se členy rodiny, s přáteli, se zvířaty a tak dále, je jen malou součástí Stvořitelovy široké lásky.

Číst dále »

 Publikoval 10:01

Skutečná podstata sexuality

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Skutečná podstata sexuality
Lis 152015
 

Níže uvedený tex, který je na videu s názvem: „The true nature of sexuality“ pro nás , ZDE již přeložil Child of the Universe, ale protože to je na těchto I.L. stránkách pod názvem: „Kdo z vás umí velice dobře anglicky a byl by ochoten a schopen přeložit vynikající video? Vysvětluje co je to Kristovo – Boží vědomí, jak jej dosáhnout a opět ho v sobě obnovit!“, tak to zapadlo v hlubinách času. Jelikož to je skutečně vynikající, proto to sem vkládám znovu a pod pravým názvem, který je Skutečná podstata sexuality.

Číst dále »

 Publikoval 11:30