Brenda Shoshann: Odvaha znovu milovat

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Brenda Shoshann: Odvaha znovu milovat
Čvn 102016
 

„Svět je lůno, ne hrob; místo, kde je vše zplozeno a zrozeno.“ Henry Miller. Stejně jako se musíme učit odcházet a loučit se, musíme se učit, jak jít životem dál. Musíme se učit říkat Ano druhým lidem, novým možnostem i sami sobě. Rozchod je přirozená věc. Opouštíme druhé a jsme sami opouštěni. Rozluka, změna, ztráta a nové zrození jsou pro vesmír zcela přirozené jevy. Když si to uvědomíme a nebudeme brát rozchod jako bolestivé odmítnutí, budeme schopni daleko snadněji potkávat nové lidi a situace. Číst dále »

 Publikoval 12:12

Sophie Bashford: Vstup do mužského životního poslání skrze ženskou posvátnou esenci

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sophie Bashford: Vstup do mužského životního poslání skrze ženskou posvátnou esenci
Čvn 102016
 

Aby se žena otevřela své ohromné, přirozené sexuální plnosti, musí důvěřovat muži svým srdcem, duší a posvátným ženským jádrem. Musí cítit, že poznal, že je bohyní v inkarnované formě. Musí poznat, že jeho jádro – jeho mužnost – je hluboce vyživována spirituální ženskostí a že jen oddáním se této posvátné Shakti síle se může stát takovým mužem, po kterém prahne (a svět velmi potřebuje). Číst dále »

 Publikoval 11:56

Melody Beattie: Osvoboďte se od závislosti ve vztazích

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Melody Beattie: Osvoboďte se od závislosti ve vztazích
Čvn 062016
 

„Jsem skutečně nezávislá – pokud s někým žiju,“ řekla mi jedna policistka, která žila s několika citově narušenými muži. „Můj manžel se pořád válel opilý na pohovce a za deset let nepřinesl domů jedinou výplatu.“ řekla mi jiná žena, ředitelka velké sociální agentury. „Kdo to potřebuje?“ ptala se. „Já,“ odpověděla na svou vlastní otázku. „Ale proč? K čemu?“ Jednou odpoledne mi volala žena, která se nedávno přihlásila do Al-Anon. Byla vdaná a pracovala na poloviční úvazek jako zdravotní sestra, vychovávala dvě děti a starala se o celou domácnost. Číst dále »

 Publikoval 10:39

Merlin: Osvoboďte se od starých vzorců ve vztazích

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Merlin: Osvoboďte se od starých vzorců ve vztazích
Dub 082016
 

Pokud nebudete schopni se osvobodit od svých zakořeněných předsudků, starých vzorců chování, křivd, bolestí i traumat, stále budete pouze těmi, kteří s vlastním životem budou muset bojovat, namísto toho, aby ho byli plně schopni prožívat a vnímat ho jako dar, ne jako povinnost nebo břímě. To, co vás naučila minulost nebylo proto, abyste si tyto okovy neustále přenášely jako své vlastnictví životem, ze vztahu do vztahu, ze zaměstnání do zaměstnání. Číst dále »

 Publikoval 9:45

Caitlin Moran: Slib sama sobě, že budeš zářit

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Caitlin Moran: Slib sama sobě, že budeš zářit
Bře 302016
 

Matka radí své třináctileté dceři. To hlavní je snažit se být dobrým člověkem. Ty už jsi dobrý člověk, miláčku, je v tobě tolik dobrého, až se mi svírá srdce. Chtěla bych, abys taková i zůstala. Shromažďuj v sobě dál světlo. Zkrátka slib sama sobě, že budeš zářit, stále a beze změny. Jako lampa, která v koutku teple svítí. Lidé se ti budou chtít přiblížit , aby si v tvém světle něco přečetli a cítili se v tvých paprscích šťastni. Číst dále »

 Publikoval 12:04

Intimní vztah jako zkouška ohněm

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Intimní vztah jako zkouška ohněm
Úno 262016
 

Žít s někým koho milujeme, se všemi radostmi a nároky, které to přináší, je jedním z nejlepších prostředků duchovního růstu. K opravdovému probuzení ale dochází na pohřebišti, kde si přiznáme svoje zranění, strachy a iluze a pracujeme s nimi, říká John Welwood. I když většinou chceme mít v životě zdravý a uspokojující vztah, je pravda, že s tím máme všichni problémy. Básník Rilke poznal jak je to náročné a vyjádřil to svým klasickým výrokem: “Milovat jeden druhého je pro nás ze všech úkolů ten nejtěžší.” Číst dále »

 Publikoval 16:51

Jiří Hamerský: Rozejít se, nebo ve vztahu zůstat?

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jiří Hamerský: Rozejít se, nebo ve vztahu zůstat?
Úno 262016
 

Většina z nás stála nejednou v životě před těžkým rozhodnutím: „Mám po létech, kdy jsem něco budoval(a), všechno opustit a jít svou cestou, nebo udělám osudovou chybu a časem budu svého odchodu litovat?“ Pojďme si říci pár vodítek, která mohou naše rozhodování v takovém případě usnadnit – ať už se jedná o partnerský vztah nebo kariéru. Jsou situace, ve kterých rozchod může být zbabělým útěkem před zodpovědností. Číst dále »

 Publikoval 14:03

Jak získat muže?

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak získat muže?
Úno 192016
 

„Ženy se ptají, jak získat muže. Odpověď je velmi prostá: naučte se vychutnávat rozkoš. Čím silnější je rozkoš, tím větší počet mužů bude chtít prožívat tyto pocity spolu s vámi. Energie rozkoše je nejsilnějším prostředkem k získávání lidí.“ (Lin Pao) Co to ale vlastně znamená, vychutnávat rozkoš? Znamená to umění vychutnávat si život. Každou jeho částečku… Když nesníš pomeranč na posezení, ale vychutnáváš si jeho chuť v každé kapičce šťávy, kterou převaluješ na jazyku… Číst dále »

 Publikoval 13:18

Závislost na vztazích

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Závislost na vztazích
Úno 112016
 

Tenhle článek je z roku 2013, ale  téma je aktuální stále… Své putování za léčením zažíváme prostřednictvím stezky vztahů, protože se sami léčíme prostřednictvím zrcadlení našich zranění, což je jeden ze způsobů spojování s druhými.  Máme určité zranění, které vyžaduje uzdravení, potkáme někoho se stejným zraněním a – protože máme před sebou své zranění jako na dlani – jsme schopni své záležitosti vyřešit a uzdravit.  Číst dále »

 Publikoval 12:05

Tara Springett: Varovné známky na schůzkách s potenciálními partnery

 Láska a partnerské vztahy  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tara Springett: Varovné známky na schůzkách s potenciálními partnery
Led 262016
 

Velmi vážné varování přichází tedy, ukáže-li někdo větší vadu charakteru hned při prvních schůzkách, kdy se lidé obvykle snaží předvádět jen z té nejlepší stránky. Pokud tedy někdo nedokáže potlačit nějaký svůj temný rys ani v tomto období, těžko to svede někdy v budoucnu. Mějte stále na paměti, že vztah obyčejně končí tak, jak začal. Je přitom úplně jedno, že nevhodné chování momentálně neadresuje vám, ale někomu jinému. Zvoňte na poplach. Číst dále »

 Publikoval 9:06