PharmDr. Tomáš Arndt: Paradentóza – přírodní léčba

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Paradentóza – přírodní léčba
Kvě 102016
 

Paradentóza – obávané postižení zubního aparátu je nám důvěrně známé v lepším případě z řady vtíravých reklam na zubní pasty a vody, v horším případě z vlastní zkušenosti. Vlastní příčina paradentózy vlastně spočívá v oslabení vazivových vláken, které zub kotví a spojují povrch zubu s kostí v oblasti kořene zubu a s dásní v oblasti krčku zubu. Latinský název pro tato vlákna je parodont a z něho je odvozen název paradentóza. Číst dále »

 Publikoval 8:43

Projevy toxické zátěže na játrech

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projevy toxické zátěže na játrech
Kvě 092016
 

Jaterní okruh stojí na jednom z vrcholů čínského pentagramu a jeho energie je nejsilnější na jaře. Právě v tuto dobu je vhodné orgánový okruh jater detoxikovat. A právě v tuto dobu se také více než kdy jindy objevují potíže, které ukazují, že se v jaterním okruhu usadily toxiny… Pod nadvládou jater se ocitá nejen veškeré vazivo v našem těle, ale také nervový systém a celá řada dalších důležitých orgánů a tkání. Číst dále »

 Publikoval 16:01

PharmDr. Tomáš Arndt: Kameny patří do přírody a ne do našeho těla

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Kameny patří do přírody a ne do našeho těla
Bře 222016
 

Minerály, lidově kameny či šutry, sbírají mineralogové amatéři i profesionálové. Ale existují kameny či kamínky, které ani oni nechtějí vlastnit – kameny ledvinové (močové) a žlučové. Tyto kameny nám dokáží nepříjemně zkomplikovat život, způsobit velké bolesti a často je nutné je odstranit až chirurgicky. Žlučové neboli žlučníkové kameny vznikají nejen ve žlučníku, ale také ve žlučovodu. Číst dále »

 Publikoval 11:49

Ledviny (Shen)

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ledviny (Shen)
Bře 212016
 

Z pohledu čínské medicíny jsou ledviny nejdůležitějším orgánem, a to hned z několika důvodů. Jedním z nich je, že jsou zdrojem přednebeské čchi, prenatální, což je naše genetika po předcích, dále postnatální, to je ta, kterou si vytváříme, hospodaříme s ní během našeho života a záleží pouze na nás, v jakém je stavu a jak dlouho nám vydrží. Ledvinám přísluší prvek – voda, období – zima, klima – chlad, orgán – močový měchýř, ctnost – moudrost, činnost – krátkodobá paměť, motivace, výdrž, drive, z emocí je to strach, psychika – moudrost, racionalita, postřeh, jemnost, sebepoznání, ale i tesklivost a nejistota. Číst dále »

 Publikoval 8:36

Ibalgin způsobuje tisíce úmrtí ročně. Místo něj používejte tyto přírodní bylinky…

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ibalgin způsobuje tisíce úmrtí ročně. Místo něj používejte tyto přírodní bylinky…
Bře 142016
 

Článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavá zjištění o lécích užívaných proti bolestem, jako jsou diclofenac či ibuprofen (účinná látka v přípravku Ibalgin). Zjistil totiž, že uvedená léčiva zvyšují riziko srdečního infarktu ve stejné míře jako léky, které byly v minulosti staženy z trhu kvůli jejich vysokým rizikům. Jeden z takto stažených léků, Vioxx, byl příčinou více než 30.000 úmrtí v důsledku srdečních infarktů a náhlých srdečních příhod. Číst dále »

 Publikoval 9:06

PharmDr. Tomáš Arndt: Melatonin – pomocník pro dobrý spánek

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Melatonin – pomocník pro dobrý spánek
Bře 082016
 

Na našem trhu se objevily nové doplňky stravy s melatoninem, ať už samostatně či v kombinaci s mučenkou. Melatonin nepatří mezi známé látky, donedávna byl v České republice dostupný pouze v léku na lékařský předpis. Jedná se o hormon (česky se někdy také říká působek), který se tvoří v mozkovém nadvěsku (epifýze). Hormon melatonin hraje důležitou roli ve střídání rytmů den a noc v našem organismu, zjednodušeně řečeno ovlivňuje naší schopnost přizpůsobit svůj spánek střídání denní doby. Číst dále »

 Publikoval 9:39

Jiří Hamerský: Jak si pamatovat svoje sny (šest jednoduchých pomůcek)

 Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jiří Hamerský: Jak si pamatovat svoje sny (šest jednoduchých pomůcek)
Bře 042016
 

Někteří z nás si pamatují sny jen občas. Sám jsem míval období, kdybych nebyl schopný vybavit si po několik dní ani jediný sen. Od Vánoc ale dodržuji pár věcí, které pomáhají. Díky nimž si sny může pamatovat každý. Jaké to jsou? Už Sigmund Freud tvrdil, že když začneme svým snům věnovat více pozornosti, budeme jich mít více, než bývá běžné. Uchovat si svoje sny v paměti není schopnost, která by nám spadla sama do klína. Začnete-li ale dodržovat následující doporučení, vaše schopnost pamatovat si sny prudce vzroste. Číst dále »

 Publikoval 8:55

Zuzana Švédová: Jak v těhotenství navýšit železo přirozenou cestou

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zuzana Švédová: Jak v těhotenství navýšit železo přirozenou cestou
Úno 292016
 

Pokud železo v krvi kolísá a vychýlí se pod svou přijatelnou úroveň, brzy pocítíme neoblomnou únavu, jež je tak silná, že nás udolá. Anémie, neboli chudokrevnost, přitom netrápí jen těhotné, ale také kojící ženy, děti, sportovce, převážně pak běžce, dále je patrná u velmi silné menstruace, při velkých krevních ztrátách, ochoření žaludku, krvácivém žaludečním či dvanácterníkovém vředu, ulcerózní kolitidě, idiopatických střevních zánětech či nedostatečném zajištění stravou. Což je však v dnešní době spíše výjimečné. Číst dále »

 Publikoval 9:07

PharmDr. Tomáš Arndt: Nízký krevní tlak

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Nízký krevní tlak
Úno 252016
 

Nízký tlak, hypotenze, je nepříjemný, ale život neohrožující stav. Je způsoben nedostatečným dokrvením a tedy okysličením mozku a způsobuje motání hlavy a závratě. Nízkým tlakem trpí více mladí a subtilní lidé, zvláště ženy. V některých případech je vyvolán určitými léky – nebo také těžkými onemocněními, jako jsou cukrovka, Parkinsonova nemoc, nebo sníženou funkcí štítné žlázy, které se ovšem musejí léčit dříve než nízký tlak. Číst dále »

 Publikoval 8:24

PharmDr. Tomáš Arndt: Přírodní medicína pomáhá při virózách a nachlazení

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Přírodní medicína pomáhá při virózách a nachlazení
Úno 232016
 

Podzimní a zimní období se svým nevlídným a nestálým počasím bývá obdobím zvýšeného počtu různých infekčních nemocí, které jsou často různě, ale nepřesně označované jako nachlazení, chřipka, onemocnění horních cest dýchacích, viróza, rýma a podobně. Onemocnění horních cest dýchacích virového původu – Některé z nich mohou být bakteriálního původu – pak už je to vážné a pacient musí neodkladně k lékaři. Číst dále »

 Publikoval 8:38