Projevy toxické zátěže na játrech

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projevy toxické zátěže na játrech
Kvě 092016
 

Jaterní okruh stojí na jednom z vrcholů čínského pentagramu a jeho energie je nejsilnější na jaře. Právě v tuto dobu je vhodné orgánový okruh jater detoxikovat. A právě v tuto dobu se také více než kdy jindy objevují potíže, které ukazují, že se v jaterním okruhu usadily toxiny… Pod nadvládou jater se ocitá nejen veškeré vazivo v našem těle, ale také nervový systém a celá řada dalších důležitých orgánů a tkání. Číst dále »

 Publikoval 16:01

Ledviny (Shen)

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ledviny (Shen)
Bře 212016
 

Z pohledu čínské medicíny jsou ledviny nejdůležitějším orgánem, a to hned z několika důvodů. Jedním z nich je, že jsou zdrojem přednebeské čchi, prenatální, což je naše genetika po předcích, dále postnatální, to je ta, kterou si vytváříme, hospodaříme s ní během našeho života a záleží pouze na nás, v jakém je stavu a jak dlouho nám vydrží. Ledvinám přísluší prvek – voda, období – zima, klima – chlad, orgán – močový měchýř, ctnost – moudrost, činnost – krátkodobá paměť, motivace, výdrž, drive, z emocí je to strach, psychika – moudrost, racionalita, postřeh, jemnost, sebepoznání, ale i tesklivost a nejistota. Číst dále »

 Publikoval 8:36

Ibalgin způsobuje tisíce úmrtí ročně. Místo něj používejte tyto přírodní bylinky…

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ibalgin způsobuje tisíce úmrtí ročně. Místo něj používejte tyto přírodní bylinky…
Bře 142016
 

Článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavá zjištění o lécích užívaných proti bolestem, jako jsou diclofenac či ibuprofen (účinná látka v přípravku Ibalgin). Zjistil totiž, že uvedená léčiva zvyšují riziko srdečního infarktu ve stejné míře jako léky, které byly v minulosti staženy z trhu kvůli jejich vysokým rizikům. Jeden z takto stažených léků, Vioxx, byl příčinou více než 30.000 úmrtí v důsledku srdečních infarktů a náhlých srdečních příhod. Číst dále »

 Publikoval 9:06

PharmDr. Tomáš Arndt: Melatonin – pomocník pro dobrý spánek

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Melatonin – pomocník pro dobrý spánek
Bře 082016
 

Na našem trhu se objevily nové doplňky stravy s melatoninem, ať už samostatně či v kombinaci s mučenkou. Melatonin nepatří mezi známé látky, donedávna byl v České republice dostupný pouze v léku na lékařský předpis. Jedná se o hormon (česky se někdy také říká působek), který se tvoří v mozkovém nadvěsku (epifýze). Hormon melatonin hraje důležitou roli ve střídání rytmů den a noc v našem organismu, zjednodušeně řečeno ovlivňuje naší schopnost přizpůsobit svůj spánek střídání denní doby. Číst dále »

 Publikoval 9:39

Jiří Hamerský: Jak si pamatovat svoje sny (šest jednoduchých pomůcek)

 Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jiří Hamerský: Jak si pamatovat svoje sny (šest jednoduchých pomůcek)
Bře 042016
 

Někteří z nás si pamatují sny jen občas. Sám jsem míval období, kdybych nebyl schopný vybavit si po několik dní ani jediný sen. Od Vánoc ale dodržuji pár věcí, které pomáhají. Díky nimž si sny může pamatovat každý. Jaké to jsou? Už Sigmund Freud tvrdil, že když začneme svým snům věnovat více pozornosti, budeme jich mít více, než bývá běžné. Uchovat si svoje sny v paměti není schopnost, která by nám spadla sama do klína. Začnete-li ale dodržovat následující doporučení, vaše schopnost pamatovat si sny prudce vzroste. Číst dále »

 Publikoval 8:55

Zuzana Švédová: Jak v těhotenství navýšit železo přirozenou cestou

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zuzana Švédová: Jak v těhotenství navýšit železo přirozenou cestou
Úno 292016
 

Pokud železo v krvi kolísá a vychýlí se pod svou přijatelnou úroveň, brzy pocítíme neoblomnou únavu, jež je tak silná, že nás udolá. Anémie, neboli chudokrevnost, přitom netrápí jen těhotné, ale také kojící ženy, děti, sportovce, převážně pak běžce, dále je patrná u velmi silné menstruace, při velkých krevních ztrátách, ochoření žaludku, krvácivém žaludečním či dvanácterníkovém vředu, ulcerózní kolitidě, idiopatických střevních zánětech či nedostatečném zajištění stravou. Což je však v dnešní době spíše výjimečné. Číst dále »

 Publikoval 9:07

PharmDr. Tomáš Arndt: Přírodní medicína pomáhá při virózách a nachlazení

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Přírodní medicína pomáhá při virózách a nachlazení
Úno 232016
 

Podzimní a zimní období se svým nevlídným a nestálým počasím bývá obdobím zvýšeného počtu různých infekčních nemocí, které jsou často různě, ale nepřesně označované jako nachlazení, chřipka, onemocnění horních cest dýchacích, viróza, rýma a podobně. Onemocnění horních cest dýchacích virového původu – Některé z nich mohou být bakteriálního původu – pak už je to vážné a pacient musí neodkladně k lékaři. Číst dále »

 Publikoval 8:38

Infekční mononukleóza aneb Nemoc z líbání

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Infekční mononukleóza aneb Nemoc z líbání
Úno 142016
 

Infekční mononukleóza (IM) je horečnaté onemocnění vyvolané viry Epstein-Barrové (EBV), které patří do skupiny herpetických virů. Ty způsobují opar na rtu nebo velice bolestivý pásový opar na břiše a hrudníku. EB virus je zrádný tím, že onemocnění, která způsobuje, se těžko rozeznávají od jiných virových nebo bakteriálních chorob. Jejich příznaky jsou podobné. EB virus má podobně jako herpetické viry schopnost přetrvávat v latentní (skryté) formě v organismu i po odléčení akutního onemocnění. Číst dále »

 Publikoval 11:32

PharmDr. Tomáš Arndt: Jak pečovat o slinivku

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PharmDr. Tomáš Arndt: Jak pečovat o slinivku
Úno 092016
 

Slinivka břišní neboli latinsky pankreas je důležitý orgán našeho těla, který nám může hodně zkomplikovat život, pokud není v pořádku. Má šedě růžovou barvu. V těle se nachází v dutině břišní, kde její větší část přisedá na zadní část žaludku. Může dosáhnout délky až 16 centimetrů a váhy 90 gramů. Samotná slinivka se skládá ze dvou odlišných částí, proto je někdy označována jako podvojná žláza. Každou z těch částí představují buňky, které lidově řečeno, fungují jinak. Číst dále »

 Publikoval 9:56

MUDr. Július Šípoš: Co dělat při nespavosti?

 Téma zdraví, Zdraví a poradenství  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MUDr. Július Šípoš: Co dělat při nespavosti?
Úno 072016
 

Nespavostí či poruchami spánku trpí poměrně hodně lidí. Tento problém trápí víc ženy než muže, a to v poměru až 8:1. Když si uvědomíme, že spánek je jednou ze základních fyziologických potřeb lidského organismu na regeneraci sil a správného fungování všech orgánových systémů, pochopíme jeho význam pro celkové zdraví a harmonii. Číst dále »

 Publikoval 9:21